שערוריית פייסבוק-קיימברידג ‘אנליטיקה – מה הלאה?

פייסבוק הייתה נושא שנוי במחלוקת עם מומחי פרטיות מזה זמן רב. אין זה מפתיע כי שערוריית קיימברידג ‘אנליטיקה האחרונה עשתה גלים בשוק המדיה החברתית המקוונת. הפיאסקו פייסבוק-קיימברידג ‘אנליטיקה זכה לכינוי “שערוריית המאה”. העובדה שכמה פוליטיקאים ללא שם משתמשים בפייסבוק לצורך קצירת מידע פרטי של משתמשים לא אמורה לזעזע אף אחד. הכונן הזה ממחיש במסווה של חידון אישיות ומדגים עד כמה ההתייחסות המפוקפקת של פייסבוק כלפי פרטיות המשתמשים.


שערוריית פייסבוק-קיימברידג 'אנליטיקה - מה הלאה?

שערוריית פייסבוק-קיימברידג ‘אנליטיקה – מה הבא?

בעוד שפייסבוק הציגה הגדרות חדשות לפרטיות, היא עשתה זאת רק לאחר פניות וזעקות רבות. שערורייה זו היא רק שורה ארוכה שמראה כיצד אתר המדיה החברתית הגדול בעולם מתעלם מפרטיות המשתמשים. כבר הודענו למשתמשים שלנו על שערוריה זו. בואו ונבחן את האירועים האחרונים בהקשר זה.

ארבע תביעות שהושלכו בפייסבוק בגלל שערוריית קיימברידג ‘אנליטיקה

בשבוע שעבר, לורן פרייס ממרילנד, משתמשת בפייסבוק העלתה תיק בסן חוזה. תביעה ייצוגית זו הוגשה באתרם של עד 50 מיליון משתמשי FB. קיימברידג ‘אנליטיקה גנבה לכאורה נתונים מחשבונות פרטיים של משתמשים אלה בידיעת פייסבוק. מחיר הצהירה כי FB לא התחשבה בפרטיותה המקוונת למרות שהיא הצהירה כי היא לא תשתף נתונים ללא הסכמה. מחיר גם אמרה כי הייתה עדה לקמפיינים פוליטיים קבועים בעידונה בשנת 2016.

לצד תביעה זו הגישו רוברט קייסי ופאן יואן, שני בעלי מניות נפרדים מפייסבוק, גם תביעה ייצוגית. אלה הוגשו נגד פייסבוק עצמה כמו גם סמנכ”ל הכספים דייוויד והנר והמנכ”ל מארק צוקרברג. הם רוצים לפצות על אובדן הערך שנמשך במהלך התרסקות המניות של פייסבוק בשבוע שעבר. במהלך תקופה זו, פייסבוק איבדה עד 10 אחוזים משווי השוק הכולל שלה.

לבסוף הגיש ג’רמיהו Hallisey, עורך דין, תביעה נגד סגן הכספים שריל סנדברג, צוקרברג וחברי מועצה אחרים. על פי התביעה, מנהלים בפייסבוק ובדירקטוריון לא נקטו בפעולה כלשהי בכדי לצמצם את הפרת הנתונים. הם גם לא הודיעו למשתמשים על כך. כך, הם הפרו את חובת הנאמנות.

תביעה זו דורשת לפצות את בעלי המניות על הפסדיהם. היא גם מתעקשת שפייסבוק תשפר את תהליכי האבטחה הפנימיים שלה ותיאלץ לעשות זאת בצו בית משפט.

ועדת הסחר הפדראלית מאמתת את חקירת FB

ה- FTC בודק בימים אלה את “המעשים הלא הוגנים” של החברה. זה עלול לגרום לפייסבוק להטיל קנסות כבדים אם יימצאו אשמים.

לדברי טום פאהל, המנהל בפועל ב- FTC, “הדיווחים האחרונים בעיתונות על הפרות הפרטיות של פייסבוק הניעו את ה- FTC לחקור זאת.” הוא חשף כי החקירות יתרכזו, “מדיניות בלתי הוגנת שהביאה לפגיעה משמעותית בצרכנים”.

בעקבות הצהרה זו, מניות פייסבוק גלשו עוד יותר בכמעט 6 אחוזים מערכן המקורי.

עם זאת, פייסבוק התמודדה עם פנים אמיצות ורוב שרמן, סגן מנהל הפרטיות הראשי בפייסבוק, אמר כי “פייסבוק מחויבת להבטיח כי נתוני המשתמשים יישארו בטוחים והם אסירי תודה על ההזדמנות להשיב לכל השאלות שמציבה ה- FTC.”

תנועת פייסבוק מחיקה תומך חשוב

בריאן אקטון, מייסד שותף של וואטסאפ הצטרף לתנועת #DeleteFacebook למרות שהוא מרוויח 19 מיליארד דולר מרכישת פייסבוק את Whatsapp. אנשים משתמשים בכונן ה- hashtag #DeleteFacebook כדי לגרום למשתמשים למחוק את חשבונות הפייסבוק שלהם.

הם מצטטים את הטענה כי פייסבוק ידעה שקיימברידג ‘אנליטיקה משתמשת באמצעים חשאיים לאיסוף מידע פרטי. הם גם מזכירים איך זה קרה במשך שנתיים ואף אחד בפייסבוק לא עשה דבר כדי לעצור זאת.

מוזילה הגישה גם עצומה

מוזילה איבדה חלק ניכר משוק השוק שלה לחברות חדשניות יותר. זה אך טבעי להם לנצל כל הזדמנות להופיע במתחרים שלהם. על פי העתירה החדשה שהגישה החברה, הם דורשים שפייסבוק צריכה לשנות את מדיניות הרשאת האפליקציה שלהם. זה ישפר את ההגנה על המשתמשים מפני כריית צד ג ‘.

מלבד זאת, גם המשרוקית העיקרית על שערוריית CA, כריס ווילי, דיברה על כך שוב. הוא אמר כי כוונתו לא הייתה להשמיץ את פייסבוק והוא אפילו לא שקל זאת בעת ביצוע הגילוי.

למעשה, לדבריו, המוטיבציה היחידה שלו הייתה לחשוף את פעילותה המוצלת של קיימברידג ‘אנליטיקה בפני העולם. עם זאת, זה לא הרתיע אחרים מהשערות שהשפלת ערכי המניות של FB הייתה המטרה העיקרית של המעשה.

מנכ”ל פייסבוק צוקרברג החליט ללכת לקונגרס ולהעיד

לאור ההאשמות והתביעות, מארק צוקרברג הצהיר שהוא יעיד בפני הקונגרס. על פי הודעה שנמסרה על ידי צוקרברג ל- CNN Money, העדות תינתן בעוד מספר שבועות בלבד. פייסבוק נמצאת כעת בתהליך בחינת הדרך הטובה ביותר להצהיר את העדות. אין ספק שהם יחפשו לפטור את צוקרברג ופייסבוק מכל מעשה עוולה וטענות נלוות.

הכרזה זו מגיעה בזכות הפיגוע העצום שנחשף מקיימברידג ‘אנליטיקה. כל אמצעי התקשורת הסכימו כי אין ברירה אחרת מאשר צוקרברג להעיד מול הקונגרס.

יחד עם זאת, זוהי רעיון נרחב כי עדותו של צוקרברג תביא להונחות אחרות של המדיה החברתית ללכת בעקבותיה. אנו עשויים לראות גם המנכ”לים של גוגל וטוויטר, סנדר פיצ’אי וג’ק דורסי, נותנים עדויות.

באופן רשמי, שלושת ענקיות המדיה המקוונת התבקשו להיות נוכחות בשימוע בנושא פרטיות שהתקיים ב- 10 באפריל. צ’אק גרסלי, יו”ר מערכת המשפט של הסנאט היה זה שפרסם את ההודעה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map