כל מה שצריך לדעת על ערכות שורש

ערכות השורש גדלות כגורם מרכזי לדאגה בקרב מומחי אבטחת הרשת. למרות שמוצאם מאוד לא מזיק, הם שימשו למגוון מטרות זדוניות שונות. Rootkits בעצם מאפשרים להאקרים לקבל גישה למחשבים ומערכות המאפשרים גישה מורשית בלבד. כלי תוכנה אלה הפכו פופולריים להפליא ככל שחברות החלו להיות מאובטחות יותר וההאקינג הולך ונעשה מסובך וקשה. תן לנו לספר לך מה שאתה צריך לדעת על Rootkits ואיך אתה יכול להישאר מוגן מפניהם.

כל מה שצריך לדעת על ערכות שורש

כל מה שצריך לדעת על ערכות שורש

מהן בדיוק המוטות?

באופן עקרוני Rootkits אינם תוכנות זדוניות מכיוון שהם עשויים לשמש כחוק על ידי רשויות אכיפת החוק, עסקים ואפילו אנשים פרטיים. המטרה העיקרית של Rootkits היא לאפשר מעקב ומעקב אחר פעילויות המשתמש בזמן שהם מחוברים. לפיכך, הם יכולים להוות כלי אבטחה ופיקוח חשוב עבור משטרה ועסקים עסקיים אם משתמשים בהם נכון. חלק מההורים משתמשים גם ב- Rootkits כדי לעקוב אחר מעשיהם של ילדיהם.

לרוע המזל Rootkits הפך לפופולרי נרחב למטרה שונה לחלוטין. האקרים משתמשים בהם בהרחבה כדי להשיג גישה לא חוקית למחשבים. כמו כן, Rootkits הותקנו בעיקר במכשירים המשתמשים בתוכנה זדונית Trojan Horse הידועה לשמצה. זה הוביל לכך שהם נחשבים כברירת מחדל כאל תוכנה זדונית. עם זאת, הדרך בה משתמשים ברוטוקיטים מגדירה אותם.

כיצד ערכות השורש משפיעות על התקני מחשב?

באופן הפופולרי ביותר, Rootkits משמשים כמכשירי ריגול. הם מאוד מוכרים ברחבי העולם על ידי פושעי רשת. עם זאת, בניגוד לתוכנות זדוניות אוטומטיות מסוגים אחרים, הם אינם יכולים להדביק מכשירים בעצמם. עבריין רשת יצטרך להערים על כל משתמש אינטרנט להתקין ערכת שורש במכשיר שלהם.

לרוב זה נעשה על ידי גרימת הקורבן להאמין שהמכשיר שלהם נפרץ. לאחר מכן, פושעת הרשת קוראת לקורבן להודיע ​​להתקין את ערכת השורש כדי לטפל בזיהום.

סיבה עיקרית נוספת לכך ש- Rootkits הופיעו כמקור פריצה פופולרי היא שהם יכולים ליצור בוטנט.

אלה הם בעצם תיקון גדול של קבצים המשמשים לעתים קרובות להמרת מחשב למטרות כרייה. באופן ספציפי, הם משמשים לכריית cryptocururrency מסוגים ספציפיים. הם עשויים לשמש גם להפעלת התקפות DDoS (Distribution Denial of Service) יחד עם סוגים אחרים של פעילות עבריינית..

למרות העובדה ש- Rootkits יכולים להיות מתוחכמים מאוד, נקודת הכניסה הנפוצה ביותר שלהם היא באמצעות טעות אנושית. כלומר, המשתמש נאלץ להתקין תוכנה זו בכוחות עצמם. זה נותן לתוכנה ולעובדיה גישה למכשיר, לשרת או אפילו לרשת.

אמצעי נפוץ להערמת קורבנות להוריד את Rootkits הוא באמצעות דוא”ל או אפליקציות למסרים מיידיים. לאחר התקנת ה- Rootkit, הוא מעניק להאקר מאחוריו גישה מלאה למחשב הקורבן.

האם ניתן לאתר ערכות שורש לאחר שהותקנו?

יש המון תוכנות אבטחה שיכולות לעזור באיתור וירוסים ותוכנות זדוניות אחרות במכשיר שלך. עם זאת, לא ניתן לומר את אותו הדבר לגבי Rootkits. הסיבה לכך היא המגוון העצום של הרוטקיטים שנמצאים בשוק. פשוט לא ניתן לחפש את כל אלה מכיוון שחברות אבטחה יודעות עליהן מעט. כאשר מתגלים שורש-ערכות כאלה, המכשיר כבר נדבק במידה ניכרת.

בעיה נוספת באיתור שורשי הערכות היא שהם יכולים לשכב רדומים למדי. לרוב, המשתמשים אפילו לא יודעים שהמכשיר שלהם נדבק. מלבד פעילות חריגה, המכשיר עובד מצוין. אם אתה רוצה לדעת אם יש Rootkit במערכת שלך, אתה יכול להפעיל סריקת זיכרון.

עם זאת, סריקות הזיכרון שלך יוכלו לחפש רק סוגים ספציפיים של ערכות Rootkits. כיוון שכך, אין דרך כוללת לגלות כל מיני סוגים של שורש.

הדרך הטובה והמעשית ביותר לאתר פעילות Rootkit במכשיר שלך היא להתבונן. עליך להשגיח על ביצועי המכשיר שלך לאורך פרק זמן נתון. אם המכשיר שלך אכן נגוע על ידי Rootkits, תראה בעיות בכמה אזורים. לרוב תראו בעיות בגישה לקבצי מערכת מפתח או שתצטרכו לאפס כל העת הרשאות חומת אש. אלה הם סימנים לכך שהמכשיר שלך הסתנן על ידי תוכנת Rootkit.

במקרה שתגלה שיש לך מכשיר Rootkit, מומלץ לבצע ניקוי מלא. אתה צריך למחוק את המערכת כולה מכיוון שאין דרך למדוד כמה קבצים נפגעו.

כיצד אוכל להגן על המכשיר שלי מפני ערכות שורש?

מכיוון שהסרת הרוטקיטים היא תהליך מייגע מאוד, עדיף להימנע מהם. תוכנת אנטי-וירוס קונבנציונאלית בדרך כלל אינה מספקת הגנה מכיוון שהיא פועלת רק לאחר התקנת Rootkits. אז, הצורך הקרוב להגנה מפני רוטקיטס הוא לא לאפשר להם להיכנס למערכת שלכם.

אם אינך מוכן להשקיע במכשירי אבטחה מקוונים, אז גלישה בטוחה היא הדרך הטובה ביותר להימנע מ- Rootkits. היה מודע לכל הסוגים האחרונים של הונאות וטכניקות פריצה הקיימות בשוק. כמו כן, עליכם להבין את אמצעי האבטחה המקוריים כנגד כל ניסיון כזה. וודא שמערכת ההפעלה הבסיסית שלך מעודכנת ותואמת את ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות.

VPNs או רשתות פרטיות וירטואליות הן אחת הטכנולוגיות הבודדות שיכולות לחסום ביעילות Rootkits ותוכנות זדוניות אחרות. עם זאת, לא ניתן לסמוך על כל מיני VPN. נסה להשיג VPN שמציע חומת אש מובנית וגלאי תוכנה זדונית. VPNs בחינם אינם מציעים תכונות תוספות אז ודא שאתה מקבל VPN בתשלום אמין.

הימנע מ- VPN שמציעות חברות טלקום גדולות. אין להם רקורד טוב ואינך יכול לסמוך עליהם כדי לשמור על נתונים פרטיים. כשאתה בוחר VPN, כל נתוני הגלישה שלך מוסתרים מפני סוכנים חיצוניים. עם זאת, ספק שירותי ה- VPN שלך יוכל לראות זאת. כעת, בהתאם למדיניות הפרטיות שהם מציעים לקבוע כמה הפרטיות הם מציעים. לכן עליכם לקרוא את הצהרת המדיניות ולבחור את ה- VPN המתאים לצרכים שלכם.   

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me