מהי חתימה דיגיטלית ולמה אתה זקוק לה

שימוש בחתימה דיגיטלית מבטיח שההודעה העוברת מוגנת מפני חדירות או יירוט. מסמך חתום דיגיטלית מבטיח את שלמות ההודעה ושהוא לא השתנה במעבר.


מהי חתימה דיגיטלית ולמה אתה זקוק לה

מהי חתימה דיגיטלית ולמה אתה זקוק לה

בתהליך זה, השרת יוצר חתימה דיגיטלית על ידי הוספת קידוד לתוכן ההודעה. קידוד זה הוא תהליך hashing חד כיווני, בו תשתמשו במפתחות הציבוריים והפרטיים שלכם כאחד. כשאתה שולח מסמך חתום דיגיטלית, הלקוח שלך יכול להציג את ההודעה יחד עם החתימה האלקטרונית שלך. על מנת לפענח אותו, הוא משתמש במפתח הציבורי שלך. בכך הוא יכול לאמת אותך ואת האותנטיות של תוכן ההודעה.

חתימות דיגיטליות משמשות לפורמטים רבים של הודעות סודיות. בין אם מדובר בשירות דוא”ל, עסקאות פיננסיות מקוונות או תמונות שהושלמו באמצעות תעודת זהות eBay, התהליך מבטיח שהתוכן מוגן. אם החתימה הדיגיטלית בשידור אינה זהה למפתח הציבורי של האישור הדיגיטלי, הנמען יכול להיות בטוח שההודעה משתנה.

כיצד חתימה דיגיטלית מספקת סודיות?

בעיקרון השרת מוסיף חתימה דיגיטלית להודעה שתועבר באמצעות צמד המפתחות שלה. זה ידוע בשם Cryptography Key Cryptography, התהליך הנפוץ ביותר להעברת הודעה חתומה דיגיטלית. PKC (Cryptography Key Public) משתמש במערכות מסירה המבוססות על תשתית מפתח ציבורי.

כיצד עובדת תשתית המפתח הציבורי

PKI (Public Key Infrastructure) מייצרת חתימות דיגיטליות באמצעות המפתחות הציבוריים והפרטיים, הייחודיים לכל משתמש. צמד המפתחות מקושר זה לזה באופן מתמטי. אמנם ניתן לשתף את המפתח הציבורי באופן גלוי, אך המפתח הפרטי יכול לשמש רק מי שחותם על העסקה.

עבור כל עסקה, PKI מייצר חתימה דיגיטלית לשולח עם המפתח הפרטי שלו. במהלך תהליך זה, קוד קריפטו מוטמע בהודעה. כאשר ההודעה החתומה אלקטרונית מגיעה, הנמען יכול לפענח את החתימה הדיגיטלית באמצעות המפתח הציבורי של השולח. זה מאמת את החתימה הדיגיטלית של השולח. באופן זה, הנמען יכול להיות בטוח שתוכן המסמך אינו משתנה.

כדי להמחיש דוגמה פשוטה יותר:

קחו למשל את א ‘, החותם על קובץ דיגיטלית על ידי לחיצה על ‘סימן’ באפליקציית הדוא”ל שלו. תהליך ה- hash החד-כיווני אליו התייחסנו קודם לכן, מחשב את ערך ה- hash לתוכן הקובץ הזה. A משתמש במפתח הפרטי או במפתח החתימה שלו כדי להצפין ערך hash זה. כך הוא יוצר חתימה דיגיטלית, המוטמעת בהודעה המקורית.

כאשר A שולח קובץ זה ל- B, אפליקציית הדוא”ל שלו מזהה את החתימה הדיגיטלית על ההודעה. כעת B יכולה להשתמש במפתח הציבורי של A, הזמין באופן גלוי, כדי לפענח חתימה דיגיטלית זו. הוא יכול גם לחשב את ערך ה- hash של הקובץ המקורי של A. כדי לאמת את השולח, הוא משווה את ערך ה- hash הזה עם ה- hash המפענח מההודעה של A. אם שני הערכים הללו אינם זהים, פירוש הדבר שההודעה טופלה.

מדוע אתה זקוק לחתימה דיגיטלית?

תעשיות רבות דורשות חתימה דיגיטלית לעסקאות עסקיות. מרבית האזורים הגיאוגרפיים קבעו סטנדרטים משלהם לתהליכי חתימה אלקטרונית המשתמשים בטכנולוגיית חתימה דיגיטלית.

סטנדרטים מקוונים אלה לחתימה אלקטרונית מבוססים על מתודולוגיית PKI. ברמה הבינלאומית, תקנים אלה מסייעים במניעת הסיכוי למניפולציות או זיוף של מסמכים חתומים אלקטרונית.

כיצד ליצור חתימה דיגיטלית?

אם אתה רוצה ליצור חתימה דיגיטלית, אתה יכול לעשות זאת בעצמך באמצעות אישור דיגיטלי. עם זאת, שימוש בתעודות בחתימה עצמית מקשה על לקוחותיך לאמת את החתימה הדיגיטלית שלך. מכאן שהדרך הטובה ביותר היא לפנות לרשויות אישורים ספציפיות (CA) להשיג את החתימה הדיגיטלית שלך. זה מאפשר לנמענים לאמת את החתימה הדיגיטלית שלך באופן אותנטי.

ראשית, עליך להוריד אישור דיגיטלי מטעם CA מהימן כמו GlobalSign או DocuSign. התקן את האישור ואז תוכל לחתום דיגיטלית על ההודעות שלך. על ידי שימוש בתכונות ‘חתום’ ו’הצפנה ‘באפליקציית הדוא”ל שלך, אתה יכול לחתום דיגיטלית ולהצפין את ההודעות שישלחו ללקוחות שלך. זה מוערך במיוחד במעגלים העסקיים. הלקוחות שלך מובטחים כי הדוא”ל הוא באמת ממך ולא מתחזה.

לא כל החתימות הדיגיטליות זהות

ישנם סוגים שונים של חתימות דיגיטליות בשימוש בפלטפורמות שונות. פלטפורמות עיבוד מסמכים אלה מאפשרות ליצור ושימוש בחתימות דיגיטליות שונות. לדוגמה, Adobe PDF תומך בהטמעת פרטים כמו תמונה של חתימה פיזית, חותם רשמי, תאריך ומיקום. מסמכי Microsoft Word תומכים בחתימות דיגיטליות גלויות ובלתי נראות.

סוגים של מסמכי PDF עם חתימה דיגיטלית

  1. מוסמך: חתימת אישור המוטמעת במסמך ה- PDF מגנה עליו מפני חבלה. זה גם מציין ששלחת את המסמך. במסמכי PDF אלה יש סרט כחול בחלקו העליון, אשר ייחודי לכל מסמך. זה מכיל את המידע על מי חתם עליו ומי הנפיק את האישור.
  2. הסכמה: חתימות אישור על מסמך PDF עוזרות לייעל את נוהל האישור של הארגון העסקי שלך. האישורים שלך יתפסו וישובצו בתוך המסמך.

סוגים של מסמכי מילים עם חתימה דיגיטלית

  1. גלוי: משתמשים בודדים או מרובים יכולים לחתום דיגיטלית על אותו מסמך וורד. החתימות יוצגו על המסמך בדומה לאופן שבו אתה רואה אותן במסמך פיזי.
  2. בלתי נראה: חתימות דיגיטליות בלתי נראות שמותירות את המידע על המסמך. סרט כחול ויזואלי נראה בשורת המשימות, המציין את האותנטיות של המסמך ומקורו.

ביטחון הניתן

בהתאם לדרישה, חתימות דיגיטליות מספקות אבטחה בשלושת שירותי הליבה שלהלן:

אימות השולח- הוכחת החותם על המסמך. כאן חתימות דיגיטליות יכולות לזהות את המשתמש.

שלמות הנתונים- הוכחת שלמות תוכן המסמך. זה מוכיח שהנתונים לא משתנים.

אי-דחייה- אין סיכוי שהשולח יכחיש את חתימת המסמך. אם יוכח בבית המשפט כי החותם יצר את החתימה, הוא לא יכול להכחיש בטעות עובדה זו.

חתימות דיגיטליות ואכיפה משפטית

תהליך החתימה הדיגיטלית נמצא בשימוש במשך שנים רבות. מדינות רבות קבעו סטנדרטים וחקיקה אלקטרוניים משלהם. ההנחיה של האיחוד האירופי לחתימות אלקטרוניות בתוקף מאז 1999, ואילו ארה”ב מיישמת את החתימה האלקטרונית בחוק המסחר העולמי והלאומי (ESIGN) מאז שנת 2000. מדינות רבות אחרות אימצו גם תקנות הדומות לשתי אלה. זה הופך חתימות אלקטרוניות, מסמכים חתומים דיגיטלית וחוזים למחייבים מבחינה חוקית.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me