האם אתה זקוק למסנג’ר לא מקוון לצורך אבטחה טובה יותר?

הצפנה מקצה לקצה עובדת עד שמישהו שותל דלת אחורית לתוכנה מהימנה. לאחר פרטיות מלאה שהיא 100% מובטח היא אפילו לא אופציה יותר. כל אחד יכול עדיין גישה פיזית למחשב או למכשיר הנייד שלך למרותך נוקטת בכל אמצעי הזהירות והתקנת כל תוכנת אבטחת סייבר. אבל מה זה פיתרון? הוא מסנג’ר לא מקוון הדרך הנכונה לפתור את הבעיה? בוא נגלה.


האם אתה זקוק למסנג'ר לא מקוון לצורך אבטחה טובה יותר?

דלת אחורית של אפליקציה? מה העניין?

דלת אחוריתאינך יכול לדעת אם יישום אתה משתמש אינו כולל דלת אחורית שתוכננה במיוחד. זה בתורו מאפשר לכל מי שיש לו גישה לפונקציונליות זו לגשת אל שלך קבצים וחשבונות גם כן.

זו לא בעיה של המשתמש הממוצע שאינו מסוגל לקבוע אם יש דלת אחורית או לא.

עד כמה שאפליקציה אינה קוד פתוח, ורוב התוכנות אינן הופכות לאתגר אפילו עבורו מומחי אבטחת סייבר מקצועיים ו מפתחי תוכנה. הם לא יוכלו למצוא דלת אחורית בתוכנה שלגביהם אין להם גישה לתוכנה קוד תכנות.

הרבה משרוקיות ברחבי העולם עושות ניסיון ממקור ראשון בנושא. צד שלישי ליירט ולעקוב אחר התקשורת שלהם דרך ניצול של דלתות אחוריות או תוכנות זדוניות מותקן במכשיר שלהם.

רק לאחר מכן באה הבעיה בכך שסוכנויות ממשלתיות מסוגלות למנוע גישה לחלק מסוים פלטפורמות מדיה חברתית או ערוצי תקשורת מקוונים לגמרי.

לאחרונה המפגינים בהונג קונג חוו את כל הבעיות הנ”ל ולהגיע לפיתרון שעשוי לעבוד.

סחר באינטרנט לתקשורת מאובטחת

מחאה מהונג-הונגרים הבינו שאפליקציות ההודעות שלהם קיימות חטט הלאה. זה היה הרגע בו הם החליטו ללכת מחוץ לרשת להחליף הודעות מבלי שמישהו יעקוב אחריהם.

הפיתרון מגיע עם עמית לעמית יישומי רשת ברשת – -. אנחנו מדברים על כאלה ברידג’י ו FireChat. אפליקציות אלה אינן מסתמכות על האינטרנט שישלח ולקבל הודעות.

אפליקציות אלה פועלות על ידי שימוש בפרוטוקולי תקשורת כמו מכשירי רדיו Bluetooth או Wi-Fi. עם זאת, אתה יכול לתקשר ישירות עם מכשירים אחרים בטווחים קצרים של “בין 60 ל 100 מטר”.

באמצעות טכנולוגיה זו תוכלו לשלוח ולקבל הודעות במהירות יחסית בחללים צפופים כמו מגאפוליס מודרנית. אם אתה משתמש ברשת סלולרית ומתרחשת הפסקת חשמל פתאומית, הדבר לא ישפיע עליך.

השיטה עובדת לקבוצות צ’אט ציבוריות ופרטיות כאחד. ובכן, עליך להיות בעל מספר קריטי של מכשירים שמפעילים את תוכנת ההודעות המתאימה.

עבור קבוצת צ’אט ציבורית, זה יכול לקחת זמן עד שההודעה תועבר למרחקים ארוכים. בעיקר זה בגלל שאתה זקוק למכשירים כדי להיות בקרבה פיזית – אבל זה עדיין עובד.

איך Wi-Fi Direct עובד

אתה יכול להחליף מכשירים משרדים בסמארטפונים, אגב. באינפוגרפיק שלהלן תוכלו לקבל מושג כיצד רשת אלחוטית ישירה עובד להודעות מקוונות.רשת אלחוטית ישירה

זה למעשה מאוד שיטה מאובטחת להחלפת הודעות. למשתמשים באמצע אין גישה להודעה שלך והמכשיר שלהם מעביר אותה אוטומטית.

האדם הפועל כ מתווך לא צריך להיות אצלך רשימת אנשי קשר; יישום ההודעות אינו תקשורת בין עמיתים לעמית אלא יוצר במקום זאת רשת רשת להחלפת הודעות.

ברור שזו לא שיטה לתקשורת מאובטחת לאורך מרחקים ארוכים מאוד בזמן אמת. עם זאת, זה לא תלוי בשרתי אינטרנט או שרתי רשת כלשהם, שכן ההודעה שלך מועברת באמצעות גלי רדיו או Bluetooth.

עדיין אין לך שום אבטחה מלאה עד כדי כך שניתן להתפשר על מכשיר כלשהו של משתמש קצה. אבל יש לך את היכולת להחליף הודעות באופן פרטי בלי להסתמך על אפליקציות פופולריות לרשתות חברתיות כגון פייסבוק, WeChat, טלגרם או סקייפ. אפילו אין לך גישה לאינטרנט לחלוטין, אתה עדיין יכול להשתמש באפליקציית העברת הודעות כזו.

האם המסרים הלא מקוונים מאובטחים?

לוגו לא מקווןלפני שנענה על שאלה זו, עלינו לדעת מה ההבדל בין אפליקציית Messenger המסוגלת לשלוח הודעות מבלי שיש לה חיבור לאינטרנט ואפליקציית Messenger זו לא צריך חיבור אינטרנט לשליחת הודעות.

WhatsApp, למשל, היא אפליקציית העברת הודעות ששומרת את ההודעה באופן מקומי במכשיר שלך.

אחרי זה, זה מנסה התחבר לשרתי WhatsApp כדי לשלוח אותו כשיש לך חיבור ל- מרשתת.

לאחר מכן הוא מנסה לשלוח את ההודעה שוב ושוב עד לנמען המיועד מתחבר לאינטרנט ומקבל את המסר שלך.

זהו שירות העברת הודעות לא מקוונת במובן זה שאינך צריך להיות באינטרנט כדי לשלוח הודעה. אבל אתה צריך קישוריות לאינטרנט כדי שההודעות יהיו החליפו, עם זאת.

מצד שני, אפליקציות כמו ברידג’י, FireChat, אות או רשת השרת אינך זקוק לאינטרנט כדי להחליף הודעות Pe-to-peer Wi-Fi Direct או Bluetooth.

אתה צריך רק למצוא מכשיר סמוך שמוכן לתקשר באמצעות אחד כזה פרוטוקולים ואתה טוב ללכת.

עם זאת, הסיכוי למישהו חטטנות על המסנגן הלא מקוון שלך הזקוק לחיבור אינטרנט כדי לשלוח ולקבל הודעה שווה לסיכוי שמישהו ירט את התקשורת שלך בכל ערוצי תקשורת אחרים באינטרנט. זו לא בעיה של הצפנה או אבטחה; זו בעיה של עצם שיטת קישוריות.

הצפנה מקצה לקצה פותר את הבעיה של מישהו שקורא את ההודעות שלך בטעות או בכוונה. עם זאת, זה לא פותר את הבעיה הבסיסית של החלפת הודעות כאשר מישהו מכבה את שרתי האינטרנט במיקום מסוים. לכן אנו עוברים מהבעיה של פרטיות לבעיה ברמה הבאה בה יש לך זכות לתקשר.

בסדר! אבל האם הם בטוחים?

בואו נחזור לשאלה האם מסרים לא מקוונים בטוחים. התשובה הקצרה היא “לא”. הם אינם בטוחים לחלוטין אפילו כאשר אתה משתמש בטכנולוגיה עבור תקשורת ישירה בין מכשירים.

רשתות וטכנולוגיות רשת ישירות תקשורת בין מכשיר למכשיר טובים בהעברת ההודעה. הם בטוחים כמו המסנג’ר הממוצע בו אתה משתמש כדי לשוחח עם חברים ובני משפחה באופן מקוון.

לדוגמה, אתה יכול להציב א מכשיר חטטנות קרוב למטרה ולקבל את ההודעות שלו או שלה, אתה יכול לשתול תוכנות זדוניות במכשיר יעד, או שתוכל להשתמש ב דלת אחורית בכל תוכנה אחרת כדי להשתלט על מכשיר יעד. אבל אתה לא יכול למנוע העברת הודעה עד למקבל היעד גישה פיזית לרשת רשת.

מילות סיכום

למרבה הצער, אנשים משתמשים ברשתות רשת לא כאשר תשתית האינטרנט מושבתת, אלא הימנע מצנזורה והחלף הודעות בחופשיות. מצד שני, זו לא בעיה של שום טכנולוגיה אלא של מציאויות פוליטיות בחלק זה של העולם או אחר.

מה שאתה צריך לדעת על מסרים לא מקוונים ופרוטוקולי תקשורת ישירים של מכשירים זה שהם מוסיפים מעט פרטיות לתקשורת שלך אך אל תאבטח את המכשיר מפני התקפות ממוקדות או חטטנות.

מה שהם מציעים גם הוא היכולת לתקשר ללא הפרעה אפילו כאשר חיבור האינטרנט שלך מנותק או שאתה לא רוצה להשתמש באינטרנט. יש לך מה להוסיף? האם אתה יכול להפיק יתרונות אחרים של שימוש במסרים לא מקוונים? הודע לי בתגובות למטה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map