הונאות רכישה שונות באפליקציה בחנות האפליקציות של אפל

אפל היא דבר שבשגרה בימינו. המותג, כלומר. שבעה מתוך עשרה אנשים משתמשים ב- Macbook, ועוד יותר מחוברים לאייפון שלהם. יתר על כן, ישנם יתרונות ברורים של גאדג’ט מתקדם. אתה יכול לסחוב איתך את העולם, לצפות בנטפליקס, להזרים מוזיקה או לקרוא ספרים (הרופא היקר והגדול של טיילור קלדוול הוא מדהים וכך גם כל ספר ג’יימס מיצ’נר, לי צ’יילד, וגם כמה ג’ון גרישם) בדרכים.


אתה מקבל לקרוא ולשלוח דוא”ל מבלי להזדקק למחשב האישי שלך, ולהוריד אפליקציות מגניבות המספקות כיף, מידע וקישוריות.

כשמדובר באפליקציות, ישנם מיליונים לבחירה. בחנות האפליקציות של אפל יש המון אפליקציות בחינם ובתשלום שימושיות, אבל יש גם אפליקציות הונאה שיכולות לנקז את הכסף שלך, להדביק את המכשיר שלך, או את שניהם. לעיתים קרובות קשה להבחין בין אפליקציות אמיתיות ומזויפות. האקרים משתמשים בפגיעות המשתמשים בכדי לרמות אותם מכספם, מידע אישי או ביטחונם.

הונאות רכישה שונות באפליקציה בחנות האפליקציות של אפל

הונאות רכישה שונות באפליקציה בחנות האפליקציות של אפל

הונאות רכישה בתוך האפליקציה

הקלות הטכנולוגית מגיעה במחיר, והונאות הרכישה בתוך האפליקציה פשוט מבטאות את המציאות הזו. יש האקרים בכל מקום בימינו, מחכים לתקוף אותך בזמן שאתה משתמש בנקודה החמה WiFi של בית הקפה, מזריק מוזיקה או מוריד אפליקציות. לרוב, הקורבנות לא מבינים שהם הותקפו עד שהם מוצאים את כספם או נגוע בנגיף המערכת שלהם.

הונאות הרכישה בתוך אפליקציה של אפל הולכות וגוברות, כאשר מספר אנשים נופלים טורף לאיום בכל יום. זה קורה כשאתה קונה אפליקציה שלא קיימת ובסופו של דבר מפסידה את הכסף שלך, או כשאתה מבצע רכישות בתוך האפליקציה כמו חידוש מנוי כדי להבין שהכסף שלך נעלם אך המינוי לא חודש.

הונאות אפליקציות הן בדרך כלל התקפה של אדם באמצע, מה שאומר שהמידע שאתה שולח אינו עובר לאפל, אלא להאקר שמיקם את עצמו בינך לבין אפל..

יש אפליקציות רבות בחנות האפליקציות של אפל שהן מזויפות. חלקם יכולים לגנוב את המידע האישי שלך, להדביק את המכשיר שלך, או לנקז את כספך. במקרים מסוימים, ייתכן שהאפליקציה אפילו לא קיימת, כך שהכסף שאתה מבצע את הרכישה עובר לכיס של ההאקר.

במאמר פופולרי, הסופר מסביר כיצד גילה כיצד הרמאים מרוויחים כסף באמצעות אפליקציות מזויפות. אם שמתם לב, מחירי האפליקציות אינם מופרזים. אך במקביל, אפל טוענת כי שילמו יותר מ -70 מיליארד דולר למפתחי האפליקציות. לאן הכסף הזה הולך?

זה פשוט: לזייף מפתחי אפליקציות. מכירת האפליקציה שלך בפלטפורמת iOS דורשת אפל רק 30 אחוז עמלה. אז אם אפליקציה מזויפת שמרמה מיליוני מכספם מגלגלת יותר מ 80,000 $ בכל חודש, אין זה מפתיע מדוע בסופו של דבר היא תהיה 70 מיליארד דולר בשנה.

האקרים מרמים משתמשים, והם גם מרמים את אפל עצמה, ופוגעים במוניטין של החברה ובמדיניות הלקוחות. עם אפליקציות מזויפות המצטופפות בחנות האפליקציות, הגיע הזמן שאפל תעשה משהו בעניין. 

קשורים: ה- VPN הטוב ביותר לאייפון ואייפד שנחשף

האם אפל להאשים?

ישנם מיליוני אנשים שמבצעים רכישות ב- iTunes כל יום, בין אם זה עבור ספרים, סרטים או אפליקציות. פריצה בדרך כלל משתמשת בחטיפת DNS כדי לגנוב מידע, למקם את עצמם בין המשתמש לבין אפל. תעודות אבטחה מזויפות משמשות לפרוץ לחיבור ה- SSL של אפל כדי לגנוב מידע ממשתמשים. אמנם לא ניתן להאשים את אפל אם מישהו משתמש בתעודת אבטחה מזויפת כדי לפרוץ למערכת שלהם, אך ישנם מספר דברים עליהם הם אחראים.

החסר הגדול ביותר של אפל הוא הפשטות של קבלות רכישה באפליקציה. ניתן לשכפל אותם בקלות כדי להטעות משתמשים שמשתמשים ברכישה אמיתית. הדרך השנייה שאפל מקלה על האקרים להרוויח כסף במכירת אפליקציות מזויפות היא בכך שהיא מאפשרת מודעות חיפוש ללא מערכת אישור מתאימה. מודעות המוצגות בחנות האפליקציות עוברות מניפולציה להצגת אפליקציות מזויפות. בשיטה הפשוטה הזו מפתחים אפליקציות מזויפות אלפי דולרים. החלק הכי גרוע? אין דרך להתחקות אחריהם.

כיצד להישאר בטוחים?

מכיוון שהטכנולוגיה מביאה עימה סכנות שונות, המשתמשים צריכים להיות זהירים יותר ולהיזהר מרכישות בתוך האפליקציה. כמה מהדרכים לזהות אפליקציות מזויפות הן כדלקמן:

 • בדוק את הביקורות בחנות האפליקציות. אפליקציה אמיתית כוללת בדרך כלל אלפי ביקורות, ואילו ליישום מזויף אין כאלה.
 • בדוק אם יש שגיאות כתיב או דקדוק. אנגלית לקויה, שימוש מוזר במילים, רישיות לא נכונות ופיסוק מצביעים על כך שהאפליקציה מזויפת.
 • בדוק את התאריך שפורסם. לאפליקציות האמיתיות אין תאריך ‘פורסם בתאריך’. יש להם תאריך ‘מעודכן בתאריך’. אם האפליקציה מציגה את התאריך שפורסם בתאריך, פירוש הדבר שמדובר באפליקציה מזויפת.
 • האם האפליקציה מבטיחה הבטחות או טענות טובות מכדי להיות אמת? אז הם כנראה. אל תיפול למבצעים או הבטחות שנשמעים מדהים. מפתחי אפליקציות מזויפים מנסים רק לרמות אותך.
 • בעת הורדת האפליקציה של אתר מסוים, עדיף לעבור לאתר ולעקוב אחר הקישור ‘קבל את האפליקציה שלנו’. זה יוביל אותך לאפליקציה הנכונה.

הונאות רכישה בתוך האפליקציה בחנות האפליקציות – מסקנה

אפליקציות מספקות מידע מהנה, בידור ומועיל. היזהר בעת ביצוע רכישות בתוך האפליקציה ישמור על בטיחותך תוך ניצול מקסימלי של ההנאה שלך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map