Sensorvault של גוגל: סיוט פרטיות

אתה זוכר איפה היית כמעט לפני חמש שנים? האם השתמשת ב- אנדרואיד או אייפון בזמן הזה? ובכן, הזיכרון שלך אולי מעורפל והכל, אבל רוב הסיכויים, גוגל זוכר הכל על שלך מיקומי עבר. ככל הנראה, ענקית מנועי החיפוש הייתה שמירה על כרטיסיות על הקואורדינטות שלך ואולי אפילו תשתף אותם עם סוכנויות ממשלתיות. השרתים שבהם גוגל מאחסנת את מקום הימצאם המדויק נקראים Sensorvault. כשזה מגיע ל פרטיות, זו פלישה ענקית. זו בעיקר הסיבה שיצרנו את המדריך ההסברתי הבא ששופך יותר אור עליו Sensorvault של גוגל.


Sensorvault של גוגל - סיוט פרטיות

פלישת הפרטיות של גוגל – בתוך הכספת

Sensorvault של גוגל - מפות גוגלגוגל עשתה זאת שוב כשמדובר פולשים לפרטיות המשתמשים. מאז 2009 Sensorvault של גוגל אוספת נתונים על משתמשים המשתמשים בהם סמארטפונים אנדרואיד ממש כמו מכשירי אייפון ואייפד.

מי שמשתמש מפות Google ואפליקציות אחרות של גוגל כפוף גם לאיסוף נתונים.

אך לכמה זמן הנתונים נותרו תחת ידיהם של גוגל? ובכן, לפי המומחיות שלנו, גוגל מאחסנת נתונים אלה ללא הגבלת זמן.

אז בואו נקל על הקוראים שלנו. מסד הנתונים של Sensorvault מקצר מידע מכל מכשיר המבוסס על מגדלי טלפון סלולרי, בקרבת מקום מכשירי Wi-Fi, אותות GPS וכמובן משואות Bluetooth.

דרך אגב, גוגל לא שומר את כל המידע הפרטי שלך ללא הסכמה; בטח הרשתם לעצמכם. רוב משתמשי האינטרנט אינם מקדישים זמן לקרוא את מדיניות הפרטיות בשירותים מקוונים מאלצים אותם לוותר לאפליקציות מסוימות דורשות גישה לתמונות וסרטונים, בעוד שאחרים דורשים מכם הפעל את תכונת המיקום שלך.

ייתכן שגוגל ביקשה ממך להפעיל את שלך היסטוריית מיקומים, נותן לו כרטיס חופשי לאחסון ציר זמן מפורט של התנועות שלך. בסופו של דבר זה יהיה זמין עבורך כחלק משלך חשבון גוגל באופן מקוון.

יש מה שאנחנו מכנים רשת & פעילות אפליקציה, שנאסף גם אם היסטוריית המיקומים שלך כבויה.

מה בסיכון כאן ומי הוא משמש?

לוגו החיישנים של גוגלבסדר, אז מותר שגוגל עשויה להשתמש במיקומי המשתמשים ובמידע שלהם כדי לשרת אותם טוב יותר. האם לתת להם קרוב תוצאות חיפוש או המלצות, זה מה שהחברה קובעת.

גוגל אכן טוענת שהיא לא משתפת אף אחד מהנתונים שנאספו עימם מפרסמים וחברות של צד שלישי. אבל האם אתה יכול להבטיח שזה נכון? ובכן, אנו יכולים לומר שזה אולי לא.

כנראה שגוגל מספקת אכיפת חוק עם נתונים על נתונים הקשורים לחשבונות משתמשים ספציפיים. אתה מבין, בלשי המשטרה יכולים כעת להוציא ל- Google צו, המכונה בשם “גיאופנס” או “מיקום הפוך” בקשות.

כתבי אופציה אלו מבקשים מגוגל לציין אזור הסמוך לפשע. לאחר מכן, גוגל מביטה בה סיביות חיישנים תוכן ומחפר כל מכשיר שנמצא בו מקום באותו זמן ו נותן את זה למשטרה.

בהתחלה, גוגל אנונימית את ה- מספרי זיהוי של המכשיר מכיוון שבלשים עוקבים אחר כל המיקומים ודפוסי התנועה כדי לבדוק אם נראה כי משהו רלוונטי לפשע.

ברגע שהפקידים מצטמצמים לכמה אנשים בודדים, גוגל מוותרת על כל המידע הדרוש כדי לעטוף אותו, כולל שמות וכתובות דוא”ל.

לדברי גוגל, הטכניקה מעולם לא נוצרה כדי לסייע באכיפת החוק, אך בהחלט תפס את זה לטובתם. יתרה מזאת, גוגל קובעת שרק נתוני מיקום מאת “היסטוריית מיקומים” ניתן למצוא תכונה בתוך Sensorvault.

הוא מאחסן נתוני מיקום אחרים שנאספו ב- בסיס נתונים שונה. עם זאת, ניתן להקיש על זה גם עם צו, אבל לפחות זה הרבה פחות שימושי ממה סנסורווה יכול לספק.

תקרית?

לפני זמן מה היה עדן פרארי פלישה לבית על ידי גנבים רעולי פנים בשחור. הם ניסו כמיטב יכולתם לכסות את עקבותיהם, ולפי הדיווחים, הם לא השאירו מאחוריהם. עם זאת, הראיות האמיתיות לא היו בזירת הפשע, אלא עם לא אחר גוגל.

חוקרים קיבלו אמצעי לתפוס את הגנבים שופט מחוז הנפין לחתום על א “מיקום הפוך” צו חיפוש. הם ביקשו מגוגל למסור להם את המיקומים המדויקים של מכשירים ניידים בסמוך לאירוע, כולל את אלה שנמצאים בחצרים של שוק הקורבנות.

הטכניקה הפכה פופולרית מאוד גם בערים שונות, כולל אריזונה, צפון קרוליינה, קליפורניה, פלורידה, מינסוטה, מיין וושינגטון. אבל הבולטת ביותר היא מינסוטה, כמו בסביבה דווח על 22 מקרים בפרק זמן קצר.מפת מיקום הפוכה

איך זה משפיע עליך?

הכל תלוי בפרספקטיבה של המשתמש כאן. כולנו מכבדים את החוק ומקיימים אותו. עם זאת, אתה עלול בסופו של דבר צרה על משהו שלא עשית ואפילו לא ידעת עליו.

כפי שציינו, Sensorvault תספק לשוטרים את כל הפרטים אודות מכשירים באזור ספציפי שם אירע פשע מסוים. יכול להיות שאתה אחד מהמכשירים האלה.

כן, אנו מסכימים שטכניקה זו יכולה לזהות חשודים ליד פשעים ולעזור בחקירה. עם זאת, אל לנו להשמיט את האפשרות שהיא גם מהווה סיכון ככל שהיא יכולה לטאטא עוברי אורח תמימים בתהליך.

יכול להיות שאתה נוכח שם ולא עושה כלום, או סתם לטייל ליד זירת פשע, ופתאום אתה חשוד בפשע פעיל. לפי תרזה נלסון, מנהל משפטי של ACLU של מינסוטה:

“מה שכל כך בעייתי הוא שזה יכול לגייס אנשים חפים מפשע שנמצאים באזור מסיבות לגיטימיות, ואסור להתייחס אליהם כחשודים.”

דוגמה לכך היא המקרה בו בלשים בפרבר פניקס עצר עובד מחסן, חורחה מולינה, כפי שנערכה חקירת רצח. הם השתמשו ב- Sensorvault של גוגל כדי לעקוב אחר כל המכשירים שהיו אז באזור.

חורחה בילתה בסביבות א שבוע בכלא אך שוחרר לאחר שהחוקרים קיבלו מידע חדש על המקרה. זו דוגמה מושלמת להפגנת ההבטחה והסכנות שבשימוש Sensorvault של גוגל בחקירות.

לסיכום, על כל משתמש אינטרנט להיות מודע לכך מידע אישי משמש למטרות רבות; איש מאיתנו לא ציפה מעולם.

פסק הדין: Sernsorvault של גוגל עשוי לעזור בפתרון פשעים, אך זה יכול גם לחרוש אנשים חפים מפשע.

הקונגרס מגיב

ב- 23 באפריל, המחוקקים בארה”ב שלחו מכתב לסנדראר פיצ’אי (מנכ”ל גוגל) מבקש ממנו לשפוך מעט אור על סנסורווולט. חברי הארגון ועדת האנרגיה והמסחר של בית ארה”ב רצה שגוגל תחשוף מה בדיוק היא אוספת על משתמשי החברה, מה היא מאחסנת במאגר המידע שלה ומי זוכה לגישה למידע.

החקירה הרשמית נשלחה מיד לאחר שפרסם “ניו יורק טיימס” את הדו”ח, וקבעה כי אכיפת החוק האמריקנית משתמשת בנתוני המשתמשים של Sensorvault של גוגל בצורה דראגנטית כדי לאסוף מידע על מיקום של מאות או אלפי משתמשים בכל פעם כדי לזהות חשודים בפשע.

הסיבה לכך לא נבעה רק בזיהוי חשודים בפשעים על פי נתונים של גוגל. לא, הם היו מודאגים גם מהעובדה שגוגל הייתה מעקב אחר המיקום כמעט מכל אנדרואיד / אייפון הבעלים מאז שהתכונה ‘היסטוריית מיקומים’ ראתה את האור.

ועד הבית שאל שורה של שאלות הקיימות בקישור שלמעלה. עם זאת, אנו נניח כמה מהם על מנת שתוכלו לקבל מושג קל מה כולל המכתב:

אם מחוקקים אמריקאים רוצה לדעת למי עוד הייתה גישה למאגר מידע נוסף עובדי גוגל ואכיפת החוק האמריקנית, גם אתה לא קצת סקרן?

מגיב על גוגל

המכתב ששלחו מחוקקים אמריקאים מבקש תדריך ותשובות כיצד המידע שגוגל אוספת משומש ומשותף. ובכן, לא לקח לגוגל זמן רב להגיב.

דובר גוגל מסר הודעה קבוצת מדיה לאבטחת מידע בהצהרה כי על המשתמשים להפעיל את התכונה או לא. זה כבוי כברירת מחדל. הנה מה שהיה לו לומר:

“הנתונים המדוברים משמשים להיסטוריית מיקומים, שהיא אינה זמינה כברירת מחדל. אם משתמש יבחר להפעיל אותו, אנו יכולים לספק מידע מועיל, כמו נתונים בזמן אמת שיעזרו לו לנצח את התנועה בדרך הביתה מהעבודה, ”אומר הדובר. “הם יכולים למחוק את נתוני היסטוריית המיקומים שלהם, או לכבות את המוצר לחלוטין, בכל עת.”

מה שמוזר באמת הוא שדובר זה רק פירט יותר סנסורווה. שום דבר לגבי השאלות בנושא “העלה הניו יורק טיימס” בנוגע לשימוש בתכונה עזרה באכיפת החוק נענתה.

כמה דברים שאתה יכול לעשות

עכשיו אתה יודע מה זה Sernsorvault וכיצד זה יכול להשפיע עליך, באופן ישיר ועקיף. אתה אולי תוהה, מה אתה יכול לעשות בקשר לזה? האם יש דרך לעקוף את זה?

ובכן, אנחנו לא הולכים להשאיר אותך תלוי. הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות הגן על פרטיותך מפני Sensorvault של Google:

בדוק את ההיסטוריה שלך

כדי לפתור סוגיה מסוימת, עליכם ללמוד הכל אודותיה ולהתייחס אליה בהתאם. ייתכן שגוגל אגרה את היסטוריית המיקומים שלך כמעט עשור. אולם כעת, על ידי ביצוע הצעדים הבאים, תוכלו לעשות זאת בדוק מה זה אסף:

 1. ראשית, היכנס לחשבון שלך חשבון Gmail.
 2. לאחר מכן, ראש אל Takeout.Google.com.
 3. המשך לגלול מטה עד שתמצא היסטוריית מיקומים.
 4. אתה יכול לבדוק כל דבר שתרצה להוריד, אך כיום המוקד העיקרי שלנו הוא ה- היסטוריית מיקומים.
 5. בטל את הסימון של כל השאר והמשך היסטוריית המיקומים. אנא שימו לב כי הנתונים של היסטוריית המיקומים יהיו בתוך קוד מחשב. אם לא קראת קוד, בחר באפשרות “JSON” פורמט, ופתח את הקובץ ב- עורך טקסט לראות איך זה נראה. לבחירת פורמט, לחץ על מספר פורמטים.פורמטים מרובים
 6. לאחר מכן בחר באיזו שיטה תרצה לקבל את המידע. אתה יכול להשתמש כמו דוא”ל, כונן, OneDrive, Box או Dropbox.שיטת אספקה
 7. עקוב אחר הצעדים באתר ובחר את האפשרויות המתאימות לך ביותר.
 8. לבסוף, לחץ על צור ייצוא, והנתונים כולם שלך.צור יצוא

בטל את היסטוריית המיקומים של גוגל

הדבר הטוב הוא שאתה יכול להשבית את התכונה. עם זאת, מה שנעשה נעשה, שפירושו כל נתונים גוגל יש לך תישאר בכספת לעת עתה.

לכן, השבתת התכונה היא רק אמצעי זהירות למניעת אחסון נתונים עתידי. נדבר על היפטרות מההיסטוריה ההיא בהמשך, אבל לעת עתה, הנה איך השבת או “השהה” את התכונה היסטוריית מיקומים (השתמשנו באנדרואיד כדוגמה):

 1. במכשיר ה- Android שלך, עבור אל הגדרות, גלול מטה ולחץ על גוגל.הגדרות אנדרואיד
 2. בעמוד הבא בחר נהל את חשבון Google שלך.נהל חשבון
 3. אחרי זה, תחת נתונים & התאמה אישית, בחר היסטוריית מיקומים.היסטוריית מיקומים אנדרואיד
 4. כעת, השבת את ה- היסטוריית מיקומים על ידי לחיצה על הנקודה שלצידה. תקבל שיטת אישור מכיוון שהיא מזהירה אותך כי השהיית תכונה זו תגביל או תשבית חוויות מותאמות אישית לרוחב גוגל שירותים. זה תלוי בך. אם ברצונך להמשיך, לחץ על השהה.השהה את היסטוריית המיקומים
 5. לבסוף, כשאתה לוחץ הפסקה, שלך היסטוריית מיקומים יושבת עד שתפעיל אותו מחדש באופן ידני.השבת את הגדרות המיקום

עלינו לעבור זאת שוב כדי לוודא שאתה יודע מה אתה עושה. השבתת את התכונה בהצלחה, אך יישומים אחרים של Google עשויים לעקוב אחר המיקום שלך גם אם הוא לא פעיל.

לדברי ריאן נקאשימה מ סוכנות הידיעות AP:

“אפילו כאשר היסטוריית המיקומים מושהית, חלק מהאפליקציות של גוגל מאחסנות באופן אוטומטי נתוני מיקום עם חותמת זמן מבלי לשאול. לדוגמה, גוגל מאחסנת תמונת מצב של היכן שאתה נמצא כשאתה פותח רק את אפליקציית המפות שלה. עדכוני מזג אוויר יומיים אוטומטיים בטלפונים אנדרואיד מציינים בערך היכן אתה נמצא. וכמה חיפושים שלא קשורים למיקום, כמו “עוגיות שוקולד צ’יפס” או “ערכות מדע לילדים”, מצביעים על קו הרוחב והאורך המדויק שלך – מדויק למטר המרובע – ושמור אותם בחשבון Google שלך. “

מחק את טביעות הרגל הדיגיטלית שלך

בסדר, אז עכשיו אתה יודע לבדוק את היסטוריית המיקום הנוכחית שלך ולאסור הקלטות נוספות. עכשיו, בואו נדבר איך אתה יכול להיפטר מהעבר לפני שזה רודף אותך בעתיד.

למרבה המזל אתה יכול מחק את היסטוריית המיקומים שלך. זוהי משימה מאוד קלה לעשות וככה אתה עושה את זה:

 1. היכנס באמצעות שלך חשבון Gmail.
 2. ראש אל דף ציר הזמן של גוגל.
 3. בכפתור השמאלי של המסך תמצא א סמל גלגל השיניים (הגדרות), לחץ על זה.Sensorvault של גוגל - הגדרות ציר זמן
 4. בתוך ה מדור ההגדרות, לחץ על מחק את כל היסטוריית המיקומים.Sensorvault של גוגל - מחק את היסטוריית המיקומים
 5. כעת יופיע חלון מוקפץ. כל שעליכם לעשות הוא בדוק את הקופסא לצד “אני מבין ורוצה למחוק את כל היסטוריית המיקומים”, ולחץ על מחק את היסטוריית המיקומים.Sensorvault של גוגל - אשר את המחיקה

אם אתה רוצה לנקוט אמצעי זהירות נוספים, כבה את הכפתור “רשת & פעילות אפליקציה “ גם כן. לדברי גוגל, תכונה זו חוסכת את הפעילות שלך בכל דבר שהוא אפליקציית Google או האתר שבהם אתה משתמש, כולל אלה המשויכים למיקום שלך.פעילויות ון ואפליקציות

אנחנו לא חושבים שהפיצ’ר הזה גדול כל כך, אלא להיות בצד הבטוח, בטל אותה. עדיף לך לדאוג כל הזמן למידע הפרטי שלך.

השתמש ברשת פרטית וירטואלית

לצד השיטות שהוזכרו לעיל, עליכם לקחת בחשבון גם כן הסתרת כתובת ה- IP שלך מכיוון שזה אחד הגורמים המרכזיים שכל שירות / אתר / ממשלה יכולים קבע את מיקומך דרך.

VPN הוא הדרך הקלה והיעילה ביותר לעשות זאת. רשתות וירטואליות פרטיות להצפין את הנתונים שלך ולהגן על כל איום סייבר שעלול למקד למכשיר שלך. גם הם גלה את כתובת ה- IP שלך ולהחליף אותו בזמני חדש כל עוד אתה מחובר לשרת.

זה מגדיל את האנונימיות המקוונת שלך ואוסר על כל גורם מקוון לבצע זאת מעקב אחר פעילויות הגלישה שלך או איתור המיקום שלך. כך תוכלו ליצור חיבור VPN:

 1. ראשון, להירשם באמצעות שירות VPN מובחר. אלה החופשיים יעשו לך יותר נזק מתועלת שכן הם עלולים למכור את הנתונים שלך לצדדים שלישיים.
 2. בשלב הבא הורד את האפליקציה במכשיר שלך, הפעל אותה ו- היכנס באמצעות חשבונך.
 3. בחר את השרת המוצג ברשימה ו פגע בחיבור.
 4. המתן מספר שניות עד שהחיבור יתרחש.
 5. קלוט את זה מאמת IP כדי לבדוק אם קיבלת את ה- IP החדש שלך או לא.
 6. אתה עכשיו אנונימי לחלוטין.

מה שאתה עושה, היצמד לספקי ה- VPN המובחרים. זה אולי יעלה לך כמה פרוטות, אבל בסופו של דבר תקבל את מה ששילמת מבחינת אבטחה, מהירות ואנונימיות..

אם אינך יודע את הדרך שלך, כן בדק כמה VPNs מובילים לעזור לך.

Sensorvault של גוגל – מחשבות אחרונות

למרות שגוגל הנחיתה את המשתמשים להפעיל היסטוריית מיקומים כאשר הם מקימים שירותים מסוימים, כעת הם יכולים לעשות משהו בקשר לזה. כשאתה מחובר, הפרטיות שלך היא הכל.

אתה לא רוצה להיגרר לתחנת המשטרה רק בגלל שהיית במקרה מקום לא נכון בזמן הלא נכון. עכשיו יש לך רעיון לגבי מה Sensorvault של גוגל עושה, איך זה עובד, ומה אתה יכול לעשות הגן על פרטיותך. אם יש לך שאלות נוספות, אנא שחרר אותן בקטע התגובות למטה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map