VPN לעומת אנטי-וירוס: הדבר הטוב ביותר להגנה מקוונת בשנת 2020

כל מי שמחזיק מחשב ומודע לאבטחה מקוונת מכיר תוכנות אנטי-וירוס ורשתות וירטואליות פרטיות (VPN). אם אתה זקוק לדרכים להגן על עצמך ועל הנתונים שלך כשאתה מקוון, אלה הפתרונות העליונים ביותר.


VPN לעומת אנטי-וירוס: הדבר הטוב ביותר להגנה מקוונת בשנת 2020

VPN לעומת אנטי-וירוס: הדבר הטוב ביותר להגנה מקוונת בשנת 2020

הרשת היא מקום מסוכן שבו בכל פינה דיגיטלית יש משהו אפל אורב. שמירת הנתונים שלך מפני הרמאים והאקרים הופכת קשה יותר ויותר בימינו. אז, מהם הכלים הטובים ביותר שתוכלו להשתמש בכדי להילחם בסכנות הלא ידועות של העולם הווירטואלי? כאן נכנסים לתמונה VPNs ותוכנת אנטי-וירוס.

גם VPNs וגם לקוחות אנטי-וירוס מאבטחים את המחשב שלך מפני איומים. אם כן, הספק המתמשך הוא אם אתה יכול להחליף אותם זה בזה.

VPN ואנטי וירוס – הבדלים

אם כי על פני השטח נראה ששניהם משמשים למטרות דומות, יש להם הבדלים עמוקים יותר.

מה ש- VPN עושה

רשת פרטית וירטואלית מציעה לך פרטיות מלאה כאשר אתה מחובר. אתה יכול לשמור על תקשורת פרטית עם חיבור מוצפן מאובטח של VPN. צדדים שלישיים או האקרים אינם יכולים להציג את הנתונים או את פעילויות הגלישה שלך מכיוון שכל תנועת האינטרנט שלך תוצפן. זה מסתיר את כתובת ה- IP המקורית שלך על ידי הכוונת תנועת האינטרנט שלך דרך מנהרה מוצפנת.

מה שעושה אנטי-וירוס

תוכנת אנטי-וירוס סורקת את האתרים שבהם אתה מבקר ומכשירים אחרים שאתה מחבר למערכת שלך. הוא מגלה איומים נכנסים כמו וירוסים, סוסים טרויאניים ותולעים. איומים נסתרים אחרים כוללים תוכנה זדונית שנכנסת למערכת שלך, נשאר מוסתר ומדביק את הקבצים שלך. כאשר האנטי-וירוס מזהה תוכנה זדונית, הוא שולח אותה להסגר, משם אתה יכול לנקוט בפעולה מתאימה.

הבה נעמיק כעת בפונקציונליות של תוכנת אנטי-וירוס ו- VPN ונלמד מה יכול להגן על פרטיותך בצורה טובה יותר. אך ראשית, עליכם לדעת אילו סוגים של איומים אתם מתמודדים ברשת.

איומים מקוונים שעומדים בפניך

העולם הדיגיטלי מלא בסכנות, שיכולות להיות הרסניות למשתמשים חפים מפשע שאינם מערערים באתרי האינטרנט שהם מבקרים בהם. יש איומים חזקים בכל מקום, בכל הגדלים והצורות.

אלה מכונים באופן קולקטיבי תוכנות זדוניות או תוכנות זדוניות. אלה הם בצורת תוכנית שתוכל להזין את המכשיר דרך הדפדפן שלך. תוכנות ריגול, סוסים טרויאנים, וירוסים, תוכנות פרסום ותולעים הם כמה סוגים. חלקם יכולים לגרום נזק בלתי הפיך לנתונים ולחומרה שלך. אלה יכולים להדביק את המכשיר שלך, למחוק קבצים ולהאט את העיבוד.

  • וירוסים של מגזר האתחול הם אלו שנמצאים בתקליטורי CD ובהתקני אחסון חיצוניים אחרים. כאשר אנו מדברים על אחסון בענן, אלה נדירים מאוד להתרחש.
  • סוסים טרויאניים הם תוכניות להפעלה שעל פני השטח דומות ליישומים שימושיים. אלה מכילים וירוסים נסתרים בתוכם.
  • תולעים הן תוכניות הרסניות שיש להן יכולת להדביק מכשירים שונים על ידי שכפול עצמן.

עם זאת, הגנה על תוכנה זדונית אינה הדאגה היחידה שלך בזמן הגלישה. ישנן גם סכנות אחרות שתוכלו להיתקל בהן בזמן הזרמת או הורדת נתונים מהאינטרנט. גניבות זהות, דואר זבל והונאות דיוג הן האיומים הנפוצים ביותר שכולם מתמודדים איתם. צנזורה באינטרנט וקנסות בגין גישה לתוכן מוגבל תלויים גם הם במיקום הגאוגרפי.

האקרים ניגשים לשרת שלך על ידי ניצול נקודות תורפה ב- DNS (מערכת שמות דומיינים), המכונה התקפת DNS. אחת ההתקפות המובילות היא מתקפת מניעת שירות (DoS) שמנתקת אותך באופן זמני מהאינטרנט. מעל לכל, ישנה עלייה במעקב מצד ממשלות, ספקי שירותי אינטרנט, חברות ופושעי רשת, המכורים את הנתונים שלך למטרות שונות..

אבל החדשות הטובות הן שתוכנות אנטי-וירוס ו- VPN יכולות להגן על המחשב שלך מפני איומי סייבר אלה. הבה נבחן את חוזקותיהם המכריעות ואת חולשותיהם הפוטנציאליות.

תוכנת אנטיוירוס

תוכנת אנטי-וירוס משווה את כל התוכניות המריצות שלך לרשימת האיומים הידועה שלה. על ידי סריקת המכשיר שלך אחר נוכחות של תוכנות זדוניות והערכת פעילות המחשב שלך, הוא מוודא כי אין סכנה.

בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט, אתה פתוח לקבל זיהומים זדוניים בכל ערוץ בו אתה משתמש. כשאתה משתמש בלקוחות דוא”ל, אתרים, אפליקציות או קבצים חדשים, קוד חדש מציג את עצמו למעבד המכשיר שלך. תוכנת אנטי-וירוס יכולה למנוע זאת. קוד חשוד זה מתגלה בסריקת האנטי-וירוס, שעליך להמשיך לרוץ ברציפות. הקוד מתבודד ומוסר אוטומטית.

לרוע המזל יש לה רק רשימה מוגבלת של איומים ידועים וקיימים. עם זאת, איומים חדשים יותר צצים מדי יום ופתרונות האנטי-וירוס צריכים להתפתח ללא הרף. זו הסיבה שעליכם לעדכן את התוכנה מעת לעת.

רשת וירטואלית פרטית

VPN יכול להסוות את זהותך ולהגן על פרטיותך באופן מקוון. האקרים, עבריינים וכמה רשויות מרגלים אחר פעילויות האינטרנט של אנשים. אך כאשר משתמשים בוחרים VPN, סוכנויות ריגול אלה אינן יכולות להזיק להן. VPNs משתמשים בתהליך מנהור ומכיל את הנתונים שלך, מה שמאפשר להסתיר אותם מעיניים סקרניות. זה יוצר חיבור מוצפן שהופך את הנתונים והפעילויות שלך לבלתי קריאים לממשלות, סוכנויות ריגול או פושעי רשת..

באמצעות VPN אתה יכול להישאר אנונימי באופן מקוון על ידי התחברות לאינטרנט באמצעות השרת הפרטי המאובטח שלהם. בדרך זו, כתובת ה- IP האמיתית שלך מוסתרת. במדינות מסוימות, ממשלות אוסרות אתרי אינטרנט מסוימים או מגבילות את הגישה של האזרח לאינטרנט. המשתמשים יכולים עדיין לגשת לתכנים מצונזרים אלה, לרשתות טלוויזיה חסומות ושירותים מוגבלים אחרים דרך שרת VPN.

VPNs איכותיים מעסיקים גם שסתומי בטיחות ומתגי הרג אוטומטיים לצורך אבטחה נוספת. הם מנתקים את החיבור שלך לאינטרנט אם שרת ה- VPN מתנתק. זה חשוב במיוחד מכיוון שאם שרת ה- VPN מושבת, הדלתות נותרות פתוחות למעקב.

אך ככל שמגנים על המחשב שלך מפני תוכנות זדוניות, VPNs מפגרים. אפשר להוריד וירוסים או קבצים נגועים אם אינך זהיר ולחץ על קישורים חשודים.

פסק הדין

כעת, לאחר שלמדת את ההבדלים הבסיסיים בין שני אלה, היה צריך להיות ברור כי איזה כלי שאתה משתמש תלוי בצרכים שלך. אם אתה זקוק להגנה מקוונת ופרטיות, עליך ללכת ל- VPN נחשב. זה מונע מהאקרים לחטט בפעילויות שלך ומגן על הנתונים הרגישים שלך מפני גניבה. עם זאת, אינך יכול לומר ש- VPN מציע לך הגנה של 100%.

למרות של- VPNs הטובים ביותר יש הגנה מובנית מפני תוכנות זדוניות, הוא אינו יעיל כמו זה שאתה מקבל עם לקוחות אנטי-וירוס. מצד שני, אנטי-וירוס לא יכול להציע לך אנונימיות ופרטיות באופן מקוון. העובדה היא ש- VPN ותוכנת אנטי-וירוס פועלים היטב על ידי השלמה, לא מתחרים זה בזה. עדיף לשלב אותם כדי להפיק את המרב משני הכלים הללו.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me