האם VPN משתמש בנתונים רבים יותר מאשר שימוש קונבנציונאלי?

רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) הן הזעם האחרון בקרב משתמשי האינטרנט. עם איומי אבטחה מקוונים הגדלים ביום, זה אך טבעי שאנשים ירצו להישאר בטוחים בזמן השימוש באינטרנט. VPN הוא ללא ספק הפיתרון הפופולרי ביותר לאבטחה בימינו. יש כמה שאלות שרוב משתמשי ה- VPN שואלים. למשל, האם חיבור לשרת VPN גורם לשימוש במספר רב יותר של נתונים מהרגיל? או האם VPN עוזר לך לעקוף את מכסת הנתונים של ספק שירותי האינטרנט שלך? 


האם VPN משתמש בנתונים רבים יותר מאשר שימוש קונבנציונאלי?

האם VPN משתמש בנתונים רבים יותר מאשר שימוש קונבנציונאלי?

מה זה VPN?

כדי להפוך את זה פשוט מאוד, VPN הוא פיסת קוד המותקנת במחשב שלך ובשרת VPN. זה מצפין את כל התנועה הזורמת בין המחשב לשרת. לאחר סיום ההצפנה, שרת ה- VPN מסוגל לשלוח ולקבל נתונים ולהצפין לפני ששולח אותם למחשב שלך. אף צד שלישי אינו יכול לחטוף את הנתונים המועברים בין הלקוח לשרת.

היתרונות והחסרונות של VPN

VPN מגן על הנתונים שלך, שומר על בטיחותך ברשתות ציבוריות, וגם מאפשר לך לעקוף חסימות גיאוגרפיות במקרים מסוימים. VPNs קיימים זמן רב אך הפופולריות שלהם גדלה לאחרונה.

תלונה נפוצה אחת בעת שימוש ב- VPN היא שעליך לבחור בין מהירות ואבטחה. מספר משתמשים מתלוננים כי שימוש ב- VPN משפיע על המהירות ומביא לחיבור איטי. מה קשור ל- VPN למהירות? כדי למצוא את התשובה, עלינו להבין כיצד עובד VPN.

האם VPN משתמש בנתונים?

כן זה כן. למרות שהתנועה זורמת בין המחשב לשרת VPN, היא עדיין משתמשת בחיבור האינטרנט. לכן כל התעבורה עוברת תחילה דרך השרתים של ספק שירותי האינטרנט שלך. ספק שירותי האינטרנט שלך אינו יכול לקרוא את הנתונים שלך, אך הוא מסוגל לחשב את השימוש שלך. אלא אם כן אתה משתמש ב- WiFi ציבורי, מכסת הנתונים שלך תשמש את ה- VPN שלך.

האם VPN משתמש בנתונים רבים יותר מהרגיל?

כן, VPN אכן משתמש יותר נתונים מהרגיל בגלל ההצפנה. VPN מצפין את כל התעבורה כדי להגן עליהם מפני איומים מקוונים וזה מגדיל את השימוש בנתונים שלך בכ- 10 אחוזים. הסיבה לכך היא שקבצים מוצפנים תופסים מקום רב יותר מאשר קבצים לא מוצפנים. זה נקרא תקורה להצפנה. מסיבה זו השימוש בנתונים שלך עולה כאשר אתה משתמש ב- VPN.

בדרך כלל, הצפנת VPN חזקה יותר מגדילה את תקורה של ההצפנה באופן אוטומטי. אם אתה משתמש בשירות VPN מעולה עם הצפנה חזקה יותר, הוא ישתמש במספר רב יותר של נתונים עבור אותו קובץ מאשר הצפנה חלשה יותר. וכש- VPN משתמש יותר בנתונים מהרגיל, זה משפיע גם על המהירות. ככל שההצפנה חזקה יותר, יידרש לטעינת קבצים יותר.

האם אוכל להשתמש ב- VPN כדי להתמצא בכובע הנתונים של ספק שירותי האינטרנט שלי?

יש להזכיר כאן ש- VPN לא יכול לעקוף את כובע הנתונים. זה עדיין נשלט על ידי ספק האינטרנט שלך. למרות שהם לא יכולים לקרוא את הנתונים שלך, הם יכולים לראות את כמות הנתונים שאתה משתמש בהם. לכן, VPN עם הצפנה חזקה תמיד ישתמש ביותר נתונים ובעל מהירות איטית יותר.

עם זאת, במקרים מסוימים, VPN יכול גם להגביר את המהירות. זה קורה בדרך כלל כאשר ספק שירותי אינטרנט מצמצם סוגים מסוימים של נתונים כדי לשפר את המהירות. לדוגמה, כאשר אתה משתמש ב- VPN, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים יאטו סרטוני HD באיכות תת-HD על מנת לשפר את המהירות. למרות שזה משפיע על איכות הווידיאו, זה בהחלט משפר את המהירות.

החיסרון כאן הוא שקשה לספקית הבחנה להבחין בין סוגי הנתונים כאשר אתה משתמש ב- VPN. לכן הם לא יכולים להאט רק סוגים מסוימים של נתונים מבלי להאט את כל הנתונים. לפרוטוקולי VPN שונים יש תקורה שונה של הצפנה. בעוד של- VPN שמשתמשים בהצפנה של 256 סיביות יש תקורה גבוהה יותר להצפנה, אך אלה המשתמשים בהצפנה של 128 סיביות הם בעלי תקורה נמוכה יותר.

Takeaways מפתח

למרות ש- VPN הוא כלי מדהים להבטיח אבטחה מקוונת, ישנם דברים מסוימים שהוא לא יכול לעשות. לעקוף את כובע הנתונים שלך הוא אחד מהם. אלא אם ספק שירותי האינטרנט שלך משתמש במצערת נתונים סלקטיבית, לא ייתכן שהנתונים שלך יואטו כדי לשפר את המהירות.

ככל שתשתמש בהצפנה חזקה יותר, כך תוכלו להשתמש בנתונים רבים יותר. זהו אחד החסרונות שמגיעים עם VPN, אך אינך יכול להתעלם מהביטחון שהוא מספק לך. יתרונות הסטרימינג והביטחון הם תכונות נהדרות של VPN, שהן הסיבות העיקריות לכך שרשתות פרטיות וירטואליות משמשות כל כך רחבה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me