פרוטוקול VPN לעומת שולחן עבודה מרוחק: מה ההבדל?

בדומה לחומות אש שמגנות על נתוני המחשב שלך, גם VPN (רשת פרטית וירטואלית) וגם RDP (פרוטוקול שולחן עבודה מרוחק) מגנים על זהות המחשב באופן מקוון. אתה יכול להניח זהות של מחשב אחר לגמרי שנמצא באזור, מדינה ומדינה אחרת.


גם VPN וגם RDP יכולים לעזור לך לשנות את כתובת ה- IP שלך. עם זאת, שניהם משמשים למטרות שונות ומספקים למשתמשים תכונות ספציפיות. אם אינך יודע את האפשרות הנכונה לבחור, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על VPN ו- RDP.

VPN לעומת RDP

פרוטוקול VPN לעומת שולחן עבודה מרוחק

VPN ו- RDP

VPN ו- RDP דומים למדי, ובכל זאת שונים לחלוטין בו זמנית. הן VPN והן RDP, באופן כלשהו, ​​מצפינים את התעבורה באינטרנט. שניהם מספקים גישה פרטית לשרת או למכשיר שעשויים להיות ממוקמים במרחק של אלפי מיילים.

אם השתמשת אי פעם ב- Teamviewer או באפליקציות דומות, אתה יודע מה זה RDP ואיך אתה יכול לגשת למחשב או לשרת מכל מקום.

מצד שני, ישנם גם הבדלים גדולים. VPN גורם לך להראות כמו שרת אחר ככל הנראה במדינה אחרת. RDP לעומת זאת, מאפשר לך לפעול כמו אותו שרת ולהשתמש במשאבים שלו כמו שהיית משתמש בו ישירות באופן מקומי.

מה זה VPN?

VPN מייצג רשת פרטית וירטואלית. VPN מצפין את תעבורת האינטרנט שלך ומנתב אותה דרך שרת מתווך. בעוד שההצפנה מאבטחת את הנתונים שלך, שרת המתווך מסתיר את ה- IP האמיתי שלך באינטרנט ואתרי האינטרנט שאליהם אתה ניגש יכולים לראות את ה- IP של השרת שאליו אתה מחובר. במילים פשוטות, זה מסתיר את כתובת ה- IP שלך, מאפשר לך לגשת לתוכן מוגבל באזור שלך ומאבטח את הרשת שלך.

אבטחה ופרטיות הם היתרונות הגדולים ביותר שיש ל- VPN על פני RDP. VPN זקוק להצפנה חזקה כדי לעבוד ביעילות ולהסתיר את זהות המשתמש. עם זאת, מכשירי RDP אינם זקוקים לאבטחה ופרטיות מהשורה הראשונה כדי לעבוד.

בשורה התחתונה, עם VPN, תוכל לגשת לתוכן מוגבל גיאוגרפי (כגון Netflix או אתרים שנאסרו בארצך), אך עדיין אתה משתמש במחשב שלך ובכל המשאבים המוגבלים שיש לו..

מה זה RDP?

RDP מייצג את פרוטוקול שולחן העבודה המרוחק, תוכנית המאפשרת למשתמשים שלה לגשת מרחוק לסביבה או לשרת שולחן עבודה במחשב אישי תוך כדי הצגתם במכשיר משתמש אחר. זה יוצר חיבור וירטואלי בין שני המכשירים ומאפשר לשלוט אחד על השני.

RDP מאפשר למחשב לשדר את המסך שלו למחשב האחר. כמשתמש אתה שולט לחלוטין במכשיר המארח. אתה יכול אפילו להשתמש בקבצים המקומיים של המחשב המארח, בתוכנות, בתוכנות המותקנות ובעוצמת המחשוב.

אמנם ‘RDP’ הוא שם תוכנית ספציפית של מיקרוסופט שפותחה על פרוטוקול שולחן עבודה מרוחק, אך קיימות תוכנות רבות לשולחן עבודה מרוחק אחרים. מפתחי RDP שונים מציעים תכונות שונות וייחודיות כדי למשוך משתמשים.

חלקם מאפשרים למשתמשים להצטרף להפעלת משתמשים קיימת ולשלוט מרחוק במכשיר תוך הצגת הפגישה הנשלטת על המסך האחר. אחרים אף מספקים תכונות להצגת מסך שחור במהלך הפעלת מכשירי הבקרה.

בעוד שלשניהם יתרונות משלהם, הסיבה שמישהו עשוי להשתמש ב- RDP על גבי VPN היא ש- RDP מציעה את הכוח לשלוט במכשיר אחר, שעשוי להיות במרחק אלף מיילים משם. אתה יכול לשלוט במחשב-על, עם כל כוח המחשוב שלו, תוכנה מיוחדת וגישה גאוגרפית, ממחשב נייד או מחשב רגיל.

מגבלות RDP

יש כמה מגבלות ל- RDP. אלא אם כן אתה משתמש ב- RDP מקומי, אתה זקוק לאינטרנט מהיר ומחשב הגון כדי לשלוט כראוי במכשיר האחר. אתה שולח ומקבל נתחי מידע גדולים, כולל תנועות עכבר, פקודות אפליקציה, גרפיקה למסך ומשימות רקע וכל הפעולות הללו זקוקות למשאבים רבים כדי לנהל. אמנם ניתן לנהל בקלות פעולות אלה באופן מקומי, אך הטיפול בהן דרך האינטרנט יכול לגרום לחיבור להיות איטי ומפגר.

שלא לדבר על כך, המחשב המארח פתוח גם לאיומים פוטנציאליים ברשת במהלך הפגישה. זאת, אלא אם מנהל ההתקן מיישם הגבלות מסוימות, אשר יפגעו בהפעלה שלך. האיומים הפוטנציאליים כוללים חטיפת חיבורים שיכולה להוביל למכשיר מסתנן ומסכן.

השווה את זה עם VPN המאובטח ומציע מהירויות גבוהות (לפחות ספקי ה- VPN המובילים כן).

מה אתה צריך?

בסופו של דבר, הכל מסתכם בדרישות שלך. לכן, בואו ונמדר את המשתמש צריך לראות מה הכי מתאים לסוג המשתמשים. הדרך הטובה ביותר להפריד את המשתמשים היא בכוונת השימוש, בין אם אתה משתמש בשירות לשימוש עסקי או אישי.

עסקים

אם אתם מחפשים גישה לאינטרנט מאובטחת ופרטית עבור העובדים שלכם בעבודה בחללים ציבוריים או בחו”ל, VPN הוא הבחירה הטובה ביותר שלך.

  • כדי לספק לעובדיך שרת מרכזי מאובטח, המכיל גם קבצים חשובים, עליך לבחור VPN
  • אם אתה או העובד שלך זקוקים למערכת מרכזית במיקום מרוחק (בגלל מגבלות גיאוגרפיות), תצטרך ללכת עם RDP.
  • אם אתה או עובדיך צריכים לגשת למחשבים מרחוק לצורך תמיכה טכנית, תחזוקה או פתרון בעיות, השתמש ב- RDP

אינדיבידואל

  • אם אתה צריך לגשת לרשת מאובטחת ופרטית, עבור עם VPN
  • אם ברצונך להזרים את התוכן המועדף עליך, שאינו זמין באזורך או בעת נסיעה לחו”ל, השתמש ב- VPN אישי
  • כדי להפוך את האינטרנט שלך לבטוח יותר, הסתיר את ה- IP או את הזהות שלך, השתמש ב- VPN
  • כדי להתחמק מכל מעקב או צנזורה מקוונים, בחר VPN

לעיתים רחוקות ישנם מקרים בהם אדם זקוק ל- RDP כדי לגשת למחשב מרוחק, אם לא בגלל הבעיטה שלו. מצבים אלה כרוכים במקרי חירום, כאשר משתמש צריך לגשת מרחוק למחשב הביתי שלו, למחשב של חבר, או לאפשר לחבר המהימן שלו לגשת אל עצמו.

אם אתה משתמש אינדיבידואלי, עם צרכים כלליים מיום ליום, VPN היה עושה את העבודה בשבילך. זה יסתיר את זהות המחשב שלך, יאפשר לך לשנות את המיקום שלך, להתחמק מהמעקב, להזרים תוכן נעול גיאוגרפי, לאבטח את האינטרנט ולהציע יתרונות רבים אחרים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me