ההיסטוריה של VPN – איך הכל התחיל

כל מי שיודע משהו על אבטחת אינטרנט יודע ש- VPNs הן אחת האפשרויות הטובות ביותר להישאר אנונימיים ברשת. הם מגנים עליך, על זהותך ועל מיקומך מפני כל מיני ניסיונות ריגול ופריצה. הם גם מאפשרים לך לעקוף חסימות אזוריות מקוונות בכך שהם מאפשרים לך להשתמש בשרת בו התוכן אינו חסום ולגשת אליו. אז אם אתם נוסעים מחוץ למדינות ובכל זאת רוצים לצפות בנטפליקס, VPNs הם הדרך ללכת. ואם אתה רוצה להסתיר את ה- IP שלך מכל סיבה שהיא, VPN יכול לעזור לך. יש כל כך הרבה סיבות לכך שאנשים משתמשים ב- VPN והשימוש בהם עלה במהלך השנים האחרונות. למרות העובדה ש- VPNs השתמשו במהירות לפופולריות רבה לאחרונה, מעטים באמת יודעים כיצד התפתחה הטכנולוגיה והפכה לרשות הציבור הרחב. בואו נסתכל כיצד הטכנולוגיה נוצרה.


ההיסטוריה של VPN - איך הכל התחיל

ההיסטוריה של VPN – איך הכל התחיל

ההיסטוריה של VPN – איך הכל התחיל

למרות שהופעתם של VPNs בתפיסה המקוונת הפופולרית היא יחסית יחסית, מקורם בן למעלה משני עשורים. באופן ספציפי, בשנת 1996 כאשר פותח ושוחרר פרוטוקול PPTP. PPTP מהווה פרוטוקול Peer to Peer Tunneling Protocol וזה הצורה הבסיסית ביותר להעברת נתונים מאובטחת הידועה כיום. מאותו זמן, פרוטוקולי המנהור הולכים וגוברים במהירות בביטחון ובמורכבות כדי לעמוד בקצב המאמצים לבטל אותם. כעת יש לנו כמה סוגים של פרוטוקולי מנהור העומדים לרשות המשתמשים הרגילים כמו L2TP, IPSec ו- SSL וכו ‘- וכל זאת עם השימושים השונים, היתרונות והחסרונות שלהם..

למי נועדו VPNs?

VPNs פותחו במקור עבור גורמים עסקיים גדולים שהיו זקוקים לערוץ מאובטח של שיתוף נתונים ותקשורת. בדומה לאינטרנט עצמו, טכנולוגיה זו מעולם לא נועדה לשימוש ציבורי. זה נועד אך ורק לחברות שרצו לשמור על פרטיותן של התקשורת הפנימית ולאפשר לעובדים לגשת לאבטחה לקבצים גם אם הם לא היו במשרד בזמן הכניסה..

עם זאת, עם ההתרחבות המהירה של מתקני האינטרנט ופיתוח תוכנה זדונית, הצורך בשימוש ציבורי ב- VPNs הפך לבקרוב וחברות רבות החלו להיכנס לשוק עם שירותי VPN שלהן המוצעות. הרוב המכריע של ה- VPNs יכול להתחקות אחר שורשיהם במקורות אלה. הם חייבים את זה במלואם למפתחים המוקדמים הללו, אשר תכננו את הצורות הקדומות ביותר של טכנולוגיות פרוטוקול המנהור וסללו את הדרך לפיתוח VPNs כפי שהם כיום.

מה פופולרי VPN?

ויקיליקס, סנודן ומקורות הדלפים אחרים על מדיניות ופעולות ממשלתיות חשאיות לאינטרנט הבהירו כי לא רק חברות ואנשים שהושקעו מאוד בשווקים דיגיטליים היו צריכים לשמור על עצמם ביטחון מקוון. גם האדם הפשוט נאלץ לצפות בגב הדיגיטלי שלו ולוודא שאיש לא עוקב אחריהם.

ככל שהטכנולוגיה גדלה, כך גם הגבלות שהוטלו על השימוש בהן. במדינות מסוימות כמו סין ורוסיה, יש שפע של חוקים המכתיבים את מה שאזרחים יכולים ואינם יכולים לעשות באופן מקוון. לא מדובר רק בשתי המדינות הללו, אלא שבמדינות רבות ברחבי העולם יש חוקים די נוקשים לגבי מה מקובל ומה לא. ואם אינך פועל לפי הכללים האלה, אתה יכול לנחות את עצמך בצרה קשה.

המשתמשים העיקריים ב- VPN

בעוד שלאנשים שונים ישנן סיבות שונות לשימוש ב- VPN, השימוש הגדול ביותר ב- VPNs בעולם אינו משום התחמקות מאובטחת מרשויות ממשלתיות. אלא להבטיח ששום מדיניות אידיוסינקרטית של חברות גדולות לא תוכל לפגוע בבידורם של האנשים. מצד אחד, יש לנו נטפליקס, הולו, BBC ופלטפורמות תוכן מקוונות אחרות, מצד שני, יש לנו מספר גדול של מגבלות גיאוגרפיות המגבילות את השימוש בהן.

ברור שלאדם הממוצע עם מנוי נטפליקס לא אכפת אם הוא נמצא בארה”ב או בכל מקום אחר. הם שילמו עבורו כך שהם צריכים להיות מסוגלים להשתמש בו מכל מקום. אנו מסכימים עם זה מאוד אבל חברות המדיה הגדולות לא חולקות את דעתנו. כדי לעקוף את הבעיה הקטנה הזו, תוכננו VPNs. בכך שאפשרו לאנשים לבחור שרתים מכל מקום בעולם, VPNs אפשרו לאנשים את הגישה לתוכן שבדרך כלל הוגבל אליהם. זה מפצה על חלק משמעותי ממשתמשי ה- VPN והמספרים ממשיכים לצמוח מדי יום.

סיבה נוספת לבולטת VPNs היא העובדה שהם נותנים למשתמשים להישאר בעילום שם ומונעים את החוק להגיע אליהם. למדינות בהן יש הרבה צנזורה ואיסור על סוגים מסוימים של חומר מקוון, זו הקלה גדולה. לדוגמה, ברוסיה יש מדיניות נוקשה נגד LHBT למדי, ואנשים התומכים בגורם זה משתמשים לרוב ב- VPN כדי להתחבר זה לזה באופן מקוון. גם בסין VPNs מספקים לאנשים אמצעי מאובטח של אינטראקציה זה עם זה וקידום רעיונות שאחרת היו מזמינים את שלומם של רשויות הממשלה.

אז מה צופן העתיד עבור VPNs?

המגמות האחרונות ושיאי השימוש ב- VPN כלפי מעלה ברחבי העולם מצביעים על כך ששירותי ה- VPN נמצאים לאורך תקופה של שיפוע תלול. משמעות הדבר היא שיותר ויותר אנשים ישתמשו בשירותי VPN כדי להבטיח את עצמם מפני כל איומי הסייבר. בעזרת טכנולוגיות מתפתחות, אנו יכולים גם לצפות כי אמצעי אבטחה יתפתחו ו- VPNs יוכלו לספק אפשרות שימוש מהיר באינטרנט ללא סיכון ללקוחות בעתיד הלא רחוק כל כך..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map