כיצד לחסום את ספק האינטרנט אחר מעקב אחריך – VPN vs Tor לעומת Proxy

כיצד לעצור את ספק שירותי האינטרנט שלך לפקח על פעילויותיך המקוונות? לא משנה אם אתה גר בארה”ב, בריטניה, קנדה או אוסטרליה, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לעקוב אחר מה שאתה עושה באופן מקוון. זה כולל פעילויות הגלישה וההיסטוריה, ההורדות והאפליקציות בהן אתה משתמש. עם היווצרות חדשות כי ספקית האינטרנט האמריקאית יכולה כעת למכור באופן חוקי את היסטוריית הגלישה שלך לצדדים שלישיים, הפך חשוב עוד יותר לחסום את ספק שירותי האינטרנט שלך מעקב אחרך. במדריך זה, נשווה VPN, טור, ו פרוקסי ולראות מי מבין שלושת האנונימיסטים האלה עדיף למנוע חטטנות של ספקי האינטרנט.


כיצד למנוע מ- ISP לרגל אחריך

כיצד לחסום את ספק שירותי האינטרנט אחר מעקב אחריך

ספקי שירותי האינטרנט שמור תמיד יומנים על פעילויותיך המקוונות

ספקי שירותי אינטרנט תמיד רשמו את האתרים שבהם אתה מבקר ואילו קבצים אתה מוריד באמצעות התעבורה באינטרנט שלהם. כל מה שאתה עושה באינטרנט יכול להתחקות על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, אלא אם כן אתה משתמש בדפדפן VPN או Tor.

 • קומקסט שמור כתובות IP שמשתמשות ב- BitTorrent מעל 6 חודשים.
 • ורייזון שמור מידע פרטי הקשור לכתובת ה- IP של המשתמשים שלהם למשך 18 חודשים.
 • קו מערב / המאה שמור יומני כתובות IP למשך כשנה.
 • קוקס הם האמינו לשמור יומני עד שישה חודשים.
 • אמנת שמור יומנים עד שנה.

איזה סוג מידע עוקב אחר ספק שירותי האינטרנט שלי?

על פי נתוני AT&מדיניות הפרטיות של T, הם שומרים יומנים של הנתונים הבאים כשאתה משתמש בשירותיהם.

 • פרטי חשבון כולל שמך, כתובת, מספר טלפון, כתובת דואר אלקטרוני, פרטים הקשורים לשירותים כגון נתוני תשלום, קודי אבטחה והיסטוריית שירות..
 • ביצועי רשת & מידע על שימוש אומר AT&כיצד אתה משתמש ברשתות, במוצרים ובשירותים שלהם.
 • גלישה באינטרנט & מידע על יישומים אלחוטיים מספר ללקוח שלך על האתרים שאתה מבקר בהם ועל היישומים הניידים שבהם אתה משתמש ברשתות שלהם.
 • מידע מיקום מודיע לספק האינטרנט שלך היכן נמצא המכשיר האלחוטי שלך, כמו גם את המיקוד וכתובת הרחוב שלך.
 • מידע לצפייה בטלוויזיה חושף אילו תוכניות אתה צופה ומקליט ומידע דומה על אופן השימוש שלך בשירותי הווידיאו והיישומים שלנו.

האם ספק האינטרנט שלי יודע באילו אתרים אני מבקר?

כן, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לפקח על אתרים שאתה מבקר בהם, אפליקציות בהן אתה משתמש וקבצים שאתה מוריד. במילים פשוטות, לכל אתר יש כתובת IP. כל ספק שירותי אינטרנט יכול לעקוב בקלות אחר כתובות ה- IP שאליהם משתמשים המשתמשים. לכן, אין שום דבר שיכול למנוע מהם לדעת באילו אתרים אתה מבקר וכן מתי ואיפה אתה מבקר בהם. בעיקרון, אלא אם כן מצפינים את התנועה שלך באמצעות VPN, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול להתחקות אחר כל נתונים שאתה שולח / מקבל דרך האינטרנט.

שמור על ספק שירותי האינטרנט שלך שלא יעקוב אחרך – השתמש ב- VPN

כדי למנוע מ- ISP לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך, עליך לנתב מחדש את כל התעבורה באינטרנט דרך מנהרה פרטית מאובטחת. ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לראות שאתה מחובר למנהרה זו, אך אינו יכול לעקוב אחר מה שאתה עושה באופן מקוון בזמן שאתה מחובר למנהרה זו. תהליך זה הוא בדיוק מה שקורה כשאתה משתמש ב- VPN.

כיצד VPN מגן עליך מפני ריגול של ספקי האינטרנט

כיצד VPN מגן עליך מפני מעקב אחר ספקי האינטרנט

כשאתה מתחבר לשרת VPN אתה בעצם מצפין את כל התעבורה באינטרנט ומסווה את כתובת ה- IP שלך. המשמעות היא ש- ISP שלך, אתרים שאתה מבקר בהם, או אפליקציות בהן אתה משתמש כבר לא יכולים לעקוב אחר מה שאתה עושה באינטרנט. כך, כל עוד אתה משתמש ב- VPN, אתה מגן על כל הנתונים הפרטיים שלך. תהליך הקמת VPN קל למדי.

 1. ראשית, הירשם לשירות VPN מכובד.
 2. לאחר מכן הורד והתקן את התוכנה או האפליקציה של ספק VPN שלך במחשבי Windows, Mac, iPhone, iPad או Android.
 3. הפעל את יישום ה- VPN והיכנס באמצעות חשבון ה- VPN החדש שלך שנוצר.
 4. מתוך האפליקציה, התחבר לשרת VPN.
 5. השאר את יישום ה- VPN פועל.
 6. ספק שירותי האינטרנט שלך אינו יכול עוד לעקוב אחר מה שאתה עושה באופן מקוון.

איזה VPN הכי טוב לעצור את ספק שירותי האינטרנט אחר מעקב אחריי?

ישנם אינספור שירותי VPN שבהם אתה יכול להשתמש. בעוד שרובם אמינים, ישנם כאלה שלא ניתן לסמוך עליהם. ספקי VPN בחינם רבים יכולים לרשום רישום יומני פעילות הגלישה שלך ולהביס את מטרת השימוש ב- VPN לאנונימיות מקוונת..

יישומי VPN מסוימים יכולים אפילו להדביק את המכשירים שלך בתוכנה זדונית. לכן עליכם לוודא של- VPN בו אתם משתמשים יש מוניטין טוב ויש לו רקורד טוב בתחום הפרטיות המקוונת.

דברים אחרים שצריך להיזהר בשירותי VPN כוללים:

 • מדיניות ללא יומנים.
 • פרוטוקולי VPN עדכניים.
 • אפליקציות VPN למחשבים אישיים, Mac, iPhone, iPad ואנדרואיד.
 • תקן הצפנה מתקדם (AES-265)
 • שרתי VPN מהירים ברשתות Tier-1.

בהתבסס על התכונות שרשמנו לעיל, להלן ספקי ה- VPN הטובים ביותר שבהם תוכלו להשתמש כדי למנוע מ- ISP לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלכם..

מנע מ- ISP שלך לרגל אחריך באמצעות Tor

אתה יכול גם להשתמש בדפדפן Tor כדי להצפין את כל התעבורה שלך ולמנוע מ- ISP ואחרים לעקוב אחר מה שאתה עושה באינטרנט. לשיטה זו יש חסרונות בהשוואה ל- VPN. בלי להיות טכני מדי, בכל פעם שאתה משתמש ב- Tor, התנועה שלך עוברת במספר צמתים או ממסרים. כל אחד מהצמתים הללו מפענח חלק מהתנועה לפני שהוא מעביר אותו לצומת הבא. הממסר הסופי, הנקרא צומת היציאה, מפענח את השכבה הפנימית ביותר ושולח את הנתונים המקוריים ליעדה מבלי לחשוף או אפילו לדעת את כתובת ה- IP של המקור, ומאפשר להשתמש ב- Tor לגלישה אנונימית..

הבעיה היא שכל אחד יכול להגדיר צומת יציאה ומכיוון שזה המקום בו מפוענח התנועה, כל מי שמנהל צומת יציאה יכול לקרוא את התנועה העוברת בו. שלא לדבר על העובדה שסוכנויות ממשלתיות כמו ה- NSA חושדות ביותר כלפי מישהו שמשתמש בטור, אפילו כשלא מעורב שום משחק עבירה.

מהירות האינטרנט שלך עשויה לסבול גם היא תלוי לאיזה מסלול דרך רשת Tor מסתיימת התנועה שלך.

האם אוכל להשתמש בפרוקסי כדי לעצור את ספק שירותי האינטרנט שלי לרגל אחרי?

אף על פי שלוחבים לספק אנונימיות מקוונת מסוימת, הם אינם מציעים שום הצפנה בכל עת. יתכן שתוכל להסתיר את זהותך מהאתרים או היישומים שבהם אתה מבקר, אך ספק שירותי האינטרנט שלך יכול עדיין לפקח על פעילויות הגלישה שלך, אפילו בעת שימוש בפרוקסי. שלא כמו בשימוש ב- VPN, כתובת ה- IP שלך עדיין גלויה לציבור.

כיצד לחסום את ספק האינטרנט אחר מעקב אחריך – VPN vs פרוקסי לעומת טור

גם טור וגם פרוקסי עבודה הם כלי שימושי במקרים מסוימים. הם מספקים אנונימיות מקוונת במידה מסוימת. עם זאת, אם אתה רציני בנוגע לפרטיותך המקוון ורוצה למנוע לחלוטין מ- ISP שלך לעקוב אחר פעילויות הגלישה שלך, שירות VPN תקין הוא מה שאתה צריך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me