כיצד להסיר VPN ממחשב Windows – מדריך להסרת התקנה

VPN הוא כלי חיוני בכל הקשור לשמירה על פרטיותך ואבטחתך באינטרנט. עם זאת, לפעמים VPN לא עובד כמתוכנן. אתה עלול להרגיש שאתה כבר לא צריך להתחבר לשרת VPN בכל פעם שאתה נכנס לרשת. תהא הסיבה אשר תהיה, הסרת VPN מהמחשב שלך יכולה להיות בעייתית לפעמים. הסיבה לכך היא כי הסרת התקנת VPN יכולה לעיתים להשאיר יומנים או רשומות הקשורים לפעילויות שונות ברישום או בקבצי המערכת. הנה, אנו הולכים להראות לכם כיצד תוכלו להיפטר מיומנים או רשומות כאלה לא רצויים שנשארים במחשב שלכם. תהליך הסרת ההתקנה של VPN דומה למדי לזה של כל תוכנית אחרת עם מספר צעדים נוספים.


כיצד להסיר VPN ממחשב Windows - מדריך להסרת התקנה

כיצד להסיר VPN ממחשב Windows – מדריך להסרת התקנה

הסר את ה- VPN ממחשב Windows – שלב ראשון

לפני ביצוע התהליך הרגיל של הסרת התקנת תוכנית VPN, חשוב להבין את מיקום התוכנית.

כדי לברר את מיקום תוכנית VPN שלך, עליך לבצע את הצעדים הבאים:

 1. לחץ על שילוב המקשים ‘Ctrl + Shift + Esc’ כדי להציג את חלון מנהל המשימות של Windows.
 2. אתר את תהליך ה- VPN שלך בכרטיסייה ‘תהליכים’. מיין את כל התהליכים באמצעות הכותרת הנתונה לשמות, ואתר את ה- VPN עם השם הרלוונטי ותוסף ‘exe’ בסוף..
 3. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוכנית ובחר באפשרות ‘פתח קובץ מיקום’ כדי להציג חלון המכיל את קובץ ה- exe של ה- VPN.
 4. רשום למטה או העתק את הנתיב המופיע בסרגל הכתובות לקובץ פנקס רשימות.

הסר התקנת VPN מהמחשב – שלב שני

לאחר שאיתרת את תוכנית VPN, בצע את הצעדים הבאים כדי להסיר אותה:

 1. נווט ללוח הבקרה > תוכניות ותכונות > הסר התקנה או שנה תוכנית.
 2. אתר את ה- VPN הרלוונטי ברשימה והסר את התקנת התוכנית.

לאחר הסרת ההתקנה של תוכנית ה- VPN, באפשרותך לאתר ולהסיר את ההתקנה של מנהל התקן TAP שהוא מתאם רשת וירטואלי עבור לקוח VPN. כדי לאתר את מתאם הרשת הווירטואלית עבור ה- VPN שלך, עליך למיין את רשימת התוכניות המותקנות בסדר אלפביתי. לאחר מכן יתכן שתוכל לראות תוכנית שיש לה שם כמו “שם TAP-‘VPN כאן ‘” ברשימה. לאחר שנמצא, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוכנית והסר אותה.

אם אינך מצליח לאתר את ה- VPN שלך ברשימת התוכנות המותקנות, עבור למיקום בו מצאנו את קובץ ה- exe שלו דרך השלבים שהוזכרו לעיל. ואתר והפעל קובץ uninstall.exe.

לאחר הסרת ההתקנה של תוכנית VPN ותוכניות אחרות הקשורות לה, באפשרותך להפעיל מחדש את המחשב כדי לסיים את התהליך.

עד כה עשית את מה ש- 90% אנשים מסוגלים לעשות בעת הסרת התקנת VPN. עם זאת, כדי להבטיח שלא יישארו עקבות של תוכנית VPN שלא הוסרה במחשב האישי שלך, עליך להמשיך לקרוא.

כיצד לחסל רשומות VPN לחלוטין מהמחשב האישי שלך?

חזור למיקום של תוכנית VPN שגילינו קודם. השתמש בשלבים שהוזכרו לעיל כדי לאתר את התוכנית, במידת הצורך. אם אינך מצליח למצוא את המיקום כעת, פירוש הדבר שהסרת את התקנת התוכנית בהצלחה. עם זאת, ישנן כמה תוכניות שמשאירות אחריהם קבצים או רשומות לא רצויות אחרות. לפיכך, יתכן שתגלה משהו במיקום.

כמה VPNs נוטים ליצור קבצי יומן המכילים מידע, כגון חיבורי VPN אחרונים וכתובת IP במחשב שלך. כדי להבטיח שלא יישארו קבצים לאחר ההסרה, עליך לחפש קבצים עם שם דומה. קבצים אלה עשויים להופיע במקומות הבאים:

 • קבצי תוכנה (x86)
 • קבצי תכנית
 • משתמשים \\ AppData \ Local
 • נתוני תכנית
 • משתמשים \\ AppData \ נדידה

מחק את כל הקבצים שאתה מוצא שקשור ל- VPN. כאשר אינך בטוח, בצע חיפוש מהיר בגוגל כדי לבדוק אם אחרים מצאו את אותם התרחשויות במהלך הסרת ההתקנה של אותו VPN ספציפי..

בדוק את הרישום

כמו תוכנות אחרות, לקוחות VPN נוטים לאחסן מספר הגדרות ברישום Windows. לכן, כדי להיות בטוחים בהסרת ההתקנה שלך ב- VPN, עליך להיכנס לרישום ולהסיר את כל הערכים הרלוונטיים שתמצא.

חשוב לציין כי מחיקת רשומה שגויה מהרישום עלולה לגרום נזק רב למחשב האישי שלך. לכן עליכם להיות זהירים בעת מחיקת הערכים. 

פתח את הרישום ונווט לקבוצות הבאות: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE ו- HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE.

עיין היטב בשתי קבוצות המפתחות כדי למצוא כל מה שקשור ל- VPN. כדי להיות בטוחים במיוחד, תוכלו אפילו למחוק מפתחות אלה בתנאי שאתם בטוחים לחלוטין בתפקודם. עם זאת, רצוי לבצע חיפוש בגוגל כדי למצוא מידע רלוונטי על מה שאתה מוחק לפני שאתה מוחק בפועל משהו.

מתאמי רשת

להפעלה, לקוחות VPN הקימו מתאמי רשת וירטואליים לתוכניות אחרות לשימוש. מתאמים אלה נוטים להישאר במחשב שלך לאחר הסרת ההתקנה של הלקוח, מה שמוביל לעומס מיותר ולהשפיע לרעה על הגדרות הרשת שלך..

כדי למחוק מתאמים כאלה, בצע את הצעדים הבאים:

 1. עבור אל מנהל ההתקנים והרחב את ‘מתאמי רשת’ כדי לראות את המתאמים הנוכחיים במחשב שלך. בדרך כלל למתאם הקשור ל- VPN יש שם שקשור ללקוח VPN שהסרת.
 2. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המתאם ובחר באפשרות הסר התקן למקרה שאתה בטוח שאתה לא זקוק למתאם יותר.

כיצד להסיר VPN ממחשב Windows – מחשבות סופיות

יש לקוות, המדריך שלמעלה סיפק לך את כל הצעדים הנחוצים לך לבצע כדי להסיר לחלוטין VPN ממחשב Windows שלך. האם ניסית להסיר את ההתקנה של VPN מהמחשב הנייד שלך באמצעות הוראות אלה? האם נתקלתם בבעיות? ספר לנו על ידי השארת תגובה למטה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me