האם VPNs מוכרים את הנתונים שלך לצדדים שלישיים?

מכירת נתונים של צד שלישי על ידי VPNs היא אמיתית! אנשים ברחבי העולם משתמשים ברשתות פרטיות וירטואליות לצורך פרטיות וכדי לגלוש באינטרנט באופן אנונימי. כמו לכל ספקי השירות VPNs גם הם עם הגוונים הטובים והרעים שלהם. הרעים לא לוקחים ברצינות את אבטחת הנתונים שלך. תחקיר שנערך לאחרונה הראה כי קרוב ל 26 מתוך 117 ה- VPN הפופולריים ביותר חסכו נתוני משתמשים. עם החוקים החדשים של ה- GDPR הנמצאים כעת בתוקף, נבדקים ספקי שירותי VPN גם מקרוב אחר השימוש בהם בבנקים לנתוני לקוחות. החלק המעניין הוא שאיסוף נתונים אינו חוקי שכן ספקי השירות מזכירים תנאים אלה במדיניות הפרטיות שלהם. עם זאת, כמשתמשים אנו מדלגים בעיקר על קריאת החלק הזה ולחצים על ‘אני מסכים’..


האם VPNs מוכרים את הנתונים שלך לצדדים שלישיים?

האם VPNs מוכרים את הנתונים שלך לצדדים שלישיים?

כיצד VPN בסופו של דבר מוכרים את הנתונים שלך

רבים מספקי שירותי VPN אינם ברורים כיצד הם מרוויחים כסף מהשימוש שלך בשירות שלהם. ישנם שירותי VPN חינמיים כמו גם שירותים בתשלום, חלקם נחשבים למוניטין, פופולריים ומשתמשים בהרבה בעוד שחלקם עשויים להיות מעט מוצלים. ממש לא קל לזהות איזה שירות עלול לעשות שימוש לרעה בנתונים שלך ואיזה ישמור עליהם.

הישארות אנונימית לחלוטין בזמן השימוש ב- VPN אינה אפשרית לחלוטין. לספקי שירותי VPN יש כמויות גדולות של נתוני משתמשים שלא יסולא בפז לטכנולוגיה מונעת נתונים וענקים דיגיטליים. הם משלמים סכומי כסף זוועתיים עבור מידע זה שחברות VPN מקבלות ברצון.

כיצד חברות VPN מוכרות נתוני לקוחות לצדדים שלישיים:

ישנן דרכים רבות שספק שירותי VPN יכול להשתמש בנתונים האישיים שלך בכדי ליצור כמה באגים נוספים. רוב השיטות כוללות מכירת המידע שאתה מספק ל- VPN לסוכנויות פרסום.

 • כתובת הדוא”ל שלך משותפת עם שותפי השיווק שלהם. זה מגיע כמידע שלא יסולא בפז לחברות הדורשות מסדי נתונים גדולים בדוא”ל לשיווק דיגיטלי, שיווק בדואר אלקטרוני ומיזמים אחרים כאלה.
 • לחברות VPN רבות יש זרועות עסקיות משלהן שיכולות לעשות שימוש טוב בניתוח נתונים שעבורן הן דורשות כמויות גדולות של נתוני לקוחות. לא קשה להסיק לאן כל המידע הזה מגיע אליהם.
 • כמה חברות VPN חינמיות משתמשות ברשת שלך כדי לנתב משתמשים אחרים כך שיש להם גישה לרשת המקומית וכתובת ה- IP שלך. תרגול זה יכול להיות מסוכן במיוחד ככל שכל אדם, אפילו מישהו שעוסק בפשעי רשת עשוי להשתמש ברשת שלך ואין מצב שתוכל לשכנע את הרשויות כי לא אתה.
 • חברות VPN משיגות את הכנסותיהן ממודעות המוצגות גם ברשת שלך. מפרסמים אלה רשאים לרשום ולעקוב אחר הנתונים שלך. הצגת מודעות באפליקציות בהן אתה משתמש, מודעות ממומנות, סרטונים וסוגים רבים אחרים של מודעות ב- VPN שלך יכולים לקבל גישה לנתונים שלך בקלות.
 • לרוב אתה מקבל התראות המזהירות אותך על הוספת עוגיות בדפדפן שלך ומאפשרת לה לקרות. שלא במודע או ביודעין, הנתונים שלך נמצאים במעקב ונמכרים על ידי חברות VPN לאלו שמוכנים לשלם את המחיר.
 • VPNs קבעו מכסה של 500Mb ליום או דומה כדי לשדרג לתוכנית בתשלום. ברגע שתעשה זאת, ניתן לרשום את פרטי התשלום שלך ואת פרטי הבנק, נתוני PayPal וכו ‘.
 • ניתן למכור את פרטי המכשיר שלך, את נתוני המיקום שלך, את פרטי התקני החומרה ואת פרטי ספק השירות שלך לחברות כריית נתונים.
 • לחלק מה- VPNs יש גם שליטה מלאה על הסמארטפון שלך – הם יכולים לגשת למכשיר ולהיסטוריית האפליקציות שלך למצב וזהות הטלפון שלך. זו מחשבה מפחידה, אך כמה רשתות שאינן מאובטחות יכולות גם לשנות ולמחוק את המדיה הטלפונית שלך.

מדוע VPNs מוכרים את הנתונים שלך?

כמו שאומר האמרה “אם אתה לא נמכר מוצר, אתה כנראה המוצר”. כל דבר עם ההבטחה להיות חופשי מגיע עם אג’נדה נסתרת. איך אתה חושב ששירות “בחינם” שומר על תפקודו ומקיים את עצמו (שום דבר אינו בחינם, אנו יודעים הכל על כך לאחר שאובמקרר הכה בנו בפרצוף!)? צריך להיות מקור הכנסה כלשהו. VPNs שבסופו של דבר מוכרים נתוני משתמש עושים זאת מסיבות רבות הכוללות את הדברים הבאים:

 • עלות תחזוקת שרת: בזמן שאתה משתמש ב- VPN התעבורה שלך צריכה להיות מנותבת דרך השרתים שלהם יש עלות זו צמודת. הכל תלוי בחוזק בסיס המשתמש של ה- VPN החינמי. ככל שהעוצמה נמוכה יותר, טעויות השרת עשויות להיות באלפי דולרים ועבור VPNs עם רשתות גדולות יותר של לקוחות מטעני השרת יכולים להיכנס למיליונים..
 • כדי להגדיל את ההכנסות: מבלי לייצר הכנסות ממוצרים קבועים ולקיים צמיחה כספית יכול להיות אתגר לא קטן. בתקופה האחרונה מודעות לתצוגה החלו לשלם פחות. נותני שירותי VPN מנצלים זאת והם חולקים מידע על משתמשים או מוכרים אותם לחברות שצריכות ליצור מודעות ממוקדות על בסיס נתונים יקרי ערך.
 • פשוט להרוויח מיליונים: גישה לנתונים של מיליוני משתמשים זה כמו לשבת על מכרה זהב. יהיה קשה גם לעמוד בדחף שלא להשתמש בו בדרך כלשהי ולהשיג מיליוני דולרים. אלא אם כן לחברה קיימות מדיניות קפדנית שהיא מצייתת לה, ניתן בקלות למכור או לדלוף את מידע המשתמש הזה בתמורה לסכומים כבירים של כספי בונוס.

אל תהיה נאיבי: VPNs בחינם מוכרים את הנתונים שלך!

לסיכום, ניתן לומר בבטחה כי לא יכולה להיות הבטחה לאבטחת מידע מלאה מספקית VPN אלא אם כן היא קובעת זאת במפורש במדיניות פרטיות הנתונים שלו..

עם זאת אתה יכול לנקוט בצעדים כדי להבטיח שתעשה כמיטב יכולתך באבטחת מידע אישי, פרטי וסודי, ולהשתמש בשירותים של רק חברות VPN מהימנות ובעלות שם המספקות שירותי בתשלום ופרמיה.. 

הגן על עצמך!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me