האם VPNs באמת לא ניתנים למעקב ואנונימיים?

האם VPN באמת אנונימי ולא ניתן לעקוב אחריו? למותר לציין ש- VPN או רשתות וירטואליות פרטיות הם כלים חיוניים להבטחת הפרטיות המקוונת. עם זאת, למרות שזה עשוי להיות תקף לרשת הביתית או הרשמית שלך, השימוש ב- Wi-Fi ציבורי כמעט ואינו בטוח מהגנת ה- VPN.


האם VPNs באמת לא ניתנים למעקב?

האם VPNs אינם ניתנים למעקב?

סיכוני Wi-Fi ציבורי

ישנם כמה סיכונים גדולים בפתיחת PayPal, חשבונות בנק או אפילו דוא”ל אישי באמצעות WiFi ציבורי. כשאתה עושה זאת באמצעות VPN, איש אינו יודע לאילו אתרים אתה ניגש. זה הופך להיות חיוני להסתרת פעילויות מקוונות אחרות בעלות אופי אישי וסודי, וגם להצפנת נתונים וגם לעסקה מאובטחת יש קשר סימביוטי המבטיח פרטיות וביטחון..

VPNs ניתן למעקב

עובדה, עם זאת, כל VPNs אינם בטוחים כפי שאתה חושב. למרות שהם עשויים להתהדר בשלל שריקות ופעמוני אבטחה, הם למעשה לא עושים זאת. מושג האנונימיות השלמה במקרה הוא מיתוס. יתר על כן, למרות שאתה רשאי לשלם אגרה שנתית מתוך אמון שאנונימיות שלך מובטחת, למעשה זה לא. אין כל ביטחון עד כמה בטוחה הטענה ‘אין יומנים’ של ספק ה- VPN שלך.

הנקודה השנייה שיש לציין היא שאנונימיות ופרטיות אינן אותו הדבר. VPNs מסוימים משתמשים בכלים כדי לשפר את פרטיותך. אף כי כלים כאלה יכולים לגשת לנתונים החסויים שלך, הם בהחלט לא מוחקים את כל הנתונים המשמשים לזיהוי שלך. זה תקף גם לשילובי VPN-Tor עם העברת הודעות מוצפנות, שאינן מבטיחות אנונימיות מוחלטת. הסיבה לכך היא שכל הכלים מסוג זה ניתנים להפלה למעקב אחריכם, במידה ותקבלו מעמד של “אדם מעניין” לממשלה מסוימת.

ויש גם את סקייפ שיש גם חסרונות. החומרה שלך מוצפנת ואתה עלול לחרוג ממעקב המוני. עם זאת, אתה עדיין פתוח למעקב ממוקד או ספציפי. זה לא מנע ממדינות מסוימות, כגון איחוד האמירויות הערביות, לנעול שיחות קוליות ווידיאו באמצעות סקייפ.

VPNs בחינם גרועים עוד יותר. בחלק מהמקרים שירותי VPN חינמיים אלה מוכרים את רוחב הפס של המשתמשים שלהם. במקרים אחרים, חלק מה- VPN אף מכרו את הנתונים הפרטיים של המשתמש שלהם למפרסמים של צד שלישי.

אנונימיות VPN והמיתוס “אין רישום”

VPNs תמיד מבטיחים שלא לרשום אף אחת מהפעולות שלך. זוהי נקודת מכירה מפוארת אך למרבה הצער, היא מיתוס. אין אפשרות להפעיל אף שרת ללא יומנים מכיוון שאם יומני לא נשמרים, אף ספק VPN לא יכול היה למנוע שימוש לרעה, לדאוג לבקשות DNS או לפתור חיבורים. יתר על כן, מכיוון שבמקרים רבים VPNs מסרו נתונים לרשויות אכיפת החוק השונות עצמה מוכיחים כי יומני שמרו, לא משנה מה.

מדיניות פרטיות

בדרך כלל מידע רישום נמצא בדף מדיניות הפרטיות של VPN. עובדה היא שלעתים קרובות, מידע הנוגע לשיווק עומד בניגוד מוחלט לפרטי ה- VPN. שם המשתמש שלך, כתובת ה- IP, זמני החיבור והניתוק, מערכת ההפעלה נשמרים על הרשומה על ידי מערכת הרישום.

רישום נדרש באמצעות שרתי ענן שכורים

יש לך VPNs המשתמשים בשרתים משלהם או סומכים אך ורק על שרתי ענן. כאשר רוב ספקי שירותי ה- VPN בוחרים שרתי צד שלישי, כמעט בלתי אפשרי עבורם לפעול ללא מערכות רישום. בעוד ש- VPN לא יכול ליצור יומנים בעצמם, השרתים השכירים שלהם עושים זאת באמצעות ספקי אירוח.

הוכח שוב ושוב כי כל מי שבאמת מעוניין לעקוב אחר התנועות המקוונות שלך יכול לעשות זאת באמצעות כלים כמו עוגיות וכתובת ה- IP שלך הוא תמיד הענקת מתנות לכל מי שמחפש אותה. במקרים מסוימים, כתובת ה- IP שלך עשויה לחשוף גם את המיקום הרוחבי והאורך שלך כולל סוג הדפדפן ואיזה ספק שירותי האינטרנט שאתה משתמש בו..

לכן בסדר להסתיר את כתובת ה- IP שלך דרך VPN כדי להישאר אנונימיים ברשת. האחרון משמש כמנהרה נסתרת שעושה שימוש גם בהצפנה לאבטחת הנתונים שלך. התנועות המקוונות שלך עשויות להיות בלתי ניתנות למעקב לחלוטין ולהפוך אותך לאנונימי באופן יעיל. השאלה שעולה כעת האם אנונימיות זו בטוחה? התשובה היא שוב לא.

אז האם VPNs אינם ניתנים למעקב ואנונימיים?

זו שאלה טובה, וזו צריכה להיות שכולם צריכים לשאול את שירות ה- VPN שלהם. במילה אחת, הסיבה לכך היא שספק שירותי ה- VPN שלך אינו יכול להסתדר בלי רישום ויכול להיות שנאלץ למסור את הנתונים האישיים שלך בלחץ החוק. כך שאין VPNs בפועל ללא יומן, ואיפשהו למטה בקו, קיים גם צל של כתובת ה- IP האישית שלך, תנועת רשת, הורדות או גלישה, מה שהופך את האנונימיות המוחלטת לבלתי אפשרית..

בשורה התחתונה, אי לכך, כל הגימיקים השיווקיים שמספקי שירותי VPN מתהדרים בצורה כה בוטה לא מקבלים את השורה התחתונה. בחנו את האותיות הקטנות, חשבו קשה והתקשרו לנוהל הסיום לבחירת VPN. אחרת, התוצאות עשויות להיות חמורות. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me