מדוע זה מסוכן להשתמש ב- WiFi במלון וכיצד להישאר בטוחים

האם WiFi של המלון בטוח? האם רשת WiFi מאובטחת לשימוש? אם אתה מודע לפרטיות, היית יודע שלא בטוח להתחבר לרשת Wi-Fi ציבורית, שכן האקרים יכולים לפרוס אותם. בעוד שמלון נחשב לעולם לא ינסה לגנוב את הנתונים שלך, יכול להיות שיש האקר שמקים נקודה חמה מזויפת של Wi-Fi ומכנה אותו בשם “מלון WiFi”. אם אתה מתחבר אליו, הם יכולים לראות את כל הנתונים שאתה שולח ומקבלים באותה רשת.

מדוע זה מסוכן להשתמש ב- WiFi במלון וכיצד להישאר בטוחים

מדוע זה מסוכן להשתמש ב- WiFi במלון וכיצד להישאר בטוחים

האם WiFi במלון בטוח ומאובטח?

שימוש ב- VPN יכול להגן עליך מפני התקפה מסוג זה אך לא רבים מהאורחים משתמשים ב- VPN, מה שהופך את זה להתקפה יעילה וההאקר יכול לקבל גישה לסיסמאות הדוא”ל שלהם, סיסמאות המדיה החברתית ואפילו מידע על הבנק וכרטיסי האשראי..

האקר יכול גם להשאיר וירוס במחשב שלך דרך אותה רשת. ואם ההאקר ממש טוב, הם יכולים להשתמש בשיטה זו כדי לפרוץ למערכת האבטחה של המלון ולגנוב את פרטי האורח. אם אתה מטייל, זהו מידע מפחיד.


למה להשתמש ב- WiFi במלון?

חיבור באמצעות נתוני ה- 4G הנייד שלך יכול להיות יקר מאוד, במיוחד אם אתה נוסע. מטיילים בדרך כלל מחפשים דרכים לחסוך כמה מגה-בייט בכל מקום שהם יכולים, מה שהופך את ה- Wi-Fi למלונות לעסקה אטרקטיבית. אם אינך נזהר, חיובי הנתונים הניידים שלך יכולים להיקלע למאות דולרים. זו הסיבה ששימוש ב- Wi-Fi במלון הופך לכפייה עבור רוב המטיילים.

ישנן כמה סיבות לכך שתרצה להישאר מחובר לאינטרנט אפילו בזמן שאתה חופש. אם אתה בנסיעת עסקים, זה הכרחי להשתמש ברשת. וגם אם אתה בטיול האישי שלך, תרצה להשתמש במפות כדי למצוא הוראות, מדיה חברתית כדי לשתף תמונות ואפילו לתרגם אם אתה במדינה אחרת. וכל זה לא יכול להיעשות עם הנתונים הניידים שלך.

ארבעת הסכנות שבשימוש ב- WiFi במלון

כשאתה משתמש בחיבור אינטרנט אלחוטי למלונות, אלה ההתקפות האפשריות שעשויות להתמודד.

 • התקפת משחק חוזר: בהתקפה זו, ההאקר מחליף את הפעלת האימות של המשתמש. בדרך זו הם יכולים לקבל גישה לרשת ולקבל את המידע הפרטי של הקורבן שלהם.
 • התקפת הצתה: כפי שנדון קודם לכן, בהתקפה זו, ההאקר יכול ליצור רשת לפיתוי הקורבן. אם הקורבן יצטרף לרשת, הנתונים שלהם ייפגעו.
 • פיגוע ניתוח תנועה: בהתקפה זו, ההאקר מסוגל לרגל את רשת המלונות ולראות את הנתונים המועברים עליה.
 • התקפת מילון: בהתקפה זו, האקר מנסה להשתמש במילים מילוניות כדי לנחש את סיסמת הרשת. זה כרוך בשיטת כוח ברוט על ידי יישום כל הסיסמאות האפשריות.

מלונות הם יעדים קלים

האקרים רואים מלונות כיעדים קלים מכיוון שמטיילים שעוצרים במלונות בדרך כלל לא רוצים להשתמש בנתונים הניידים שלהם מכיוון שזה יכול להיות יקר. רוב המטיילים בימינו מחפשים מלונות עם Wi-Fis. הצורה הנפוצה ביותר של מתקפת נקודה חמה במלון היא הפיגוע בצותת בו האקר מקים רשת מזויפת ומפתה את הקורבן להשתמש בה. ואם אתם מתכננים להישאר במלון שאינו אמין או זול, הרשת שלו עשויה להיפרץ מלכתחילה.

כיצד להישאר בטוחים בעת השימוש במלון WiFI

אם אינך יכול לסמוך על אבטחת Wi-Fi של מלונות, כיצד אתה נשאר מקוון בזמן נסיעה? הנה כמה עצות.

 • אל תצטרף כמעט לכל רשת Wi-Fi בעלת אותו שם כמו המלון שלך. במקום זאת, בקש מרשויות המלון את פרטי ה- Wi-Fi.
 • בדוק את פרטי ההגנה שלו. Wi-Fi מאובטח מוגן על ידי WPA2. תוכלו לבדוק זאת על ידי מעבר לנכסי הרשת ובחירת ה- Wi-Fi.
 • בדוק אם הסיסמה עובדת. נסה להתחבר עם הסיסמה השגויה. אם זה עדיין מתחבר, אז זה קשור.
 • השתמש ב- VPN. כשאתה מתחבר באמצעות VPN, כל התעבורה מוצפנת כך שגם אם הרשת נשלטת על ידי האקר, הם לא יוכלו לקרוא שום דבר שאתה שולח.

ה- VPN הטוב ביותר לשימוש בזמן שהיית במלון

ישנם מספר ספקי שירותי VPN שם בחוץ, כולם טוענים שהם הטובים ביותר. כשמדובר ב- VPN המוביל לשימוש בבית מלון, אתה רוצה לוודא שה- VPN שלך מציע אפליקציות למכשירים שבהם אתה מתכוון להשתמש כשאתה נשאר מחוץ לבית. מכשירים אלה כוללים PC, Mac, Android, iPhone ו- iPad. אתה רוצה גם לוודא של- VPN שלך יש מדיניות החזר ראויה. ככה, אתה תמיד יכול להחזיר את הכסף שלך למקרה ש- VPN לא יפעל כפי שמפורסם. בסך הכל הנה VPNs הטובים ביותר למלונות.

דרכים אחרות להישאר מוגנות

מלבד VPN, הנה כמה דרכים אחרות בהן תוכלו להשתמש כדי לשמור על ההגנה.

 • שמור על מערכת ההפעלה שלך מעודכנת. מכיוון שכל חברות התוכנה הגדולות ממשיכות להשיק עדכונים חדשים עם תיקונים ותיקוני באגים, עדכון מערכת ההפעלה שלך פירושו שהמכשיר שלך יהיה בטוח.
 • השתמש תמיד באתרי HTTPS מכיוון שזה אומר שהם בטוחים. יש להשתמש במיוחד ב- HTTPS כשאתה משתף את התמונות או הסרטונים האישיים שלך.
 • אל תבדוק את חשבונות הבנק שלך או תבצע רכישות מקוונות בזמן שאתה נמצא ב- Wi-Fi ציבורי.
 • אם אתה מתחבר ל- Wi-Fi של המלון, ודא שהאפשרות לשיתוף קבצים אינה במצב. אם שיתוף הקבצים מופעל, האקר יכול לקבל גישה לקבצים בהתקן.

מדוע זה מסוכן להשתמש ב- WiFi במלון – מחשבות אחרונות

כל הפרקטיקות הללו יעזרו לכם להישאר בטוחים, אך הדרך הטובה ביותר לשמור על הגנת רשת Wi-Fi ציבורית היא VPN. כשאתה משתמש ב- VPN, אתה יכול לגשת לחשבונות הבנק שלך ולבצע רכישות מקוונות מכיוון שכל העסקאות שלך בטוחות לחלוטין ואפילו אם להאקר יש שליטה על הרשת שאתה נמצא בה, הם עדיין לא יכולים לקרוא את הנתונים שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me