פריצת WiFi: כיצד האקרים פורצים לרשת האלחוטית שלך

“אני חושב שה- Wi-Fi שלי נפרץ.” משפט שכנראה לא ניתן היה להעלות על הדעת לפני כעשור – מובן לחלוטין בימינו. פריצה הפכה כל כך נפוצה שלא תהיה הפתעה אם מישהו עוקב אחר הקשר שלך. ישנם מיליוני מכשירים שנפגעים מדי שנה, וההאקרים מצליחים לגנוב מידע חשוב כמו סיסמאות בנק ומספרי כרטיסי אשראי..


פריצת WiFi: כיצד האקרים פורצים לרשת האלחוטית שלך

תמיד מחובר – או החיים סביב נקודות חמות wifi

פריצת WiFi

למרות שזה אולי נראה קשה, האמת היא שממש קל לפרוץ Wi-Fi אם הוא לא מוגן כראוי. אם האקר זוכה לגישה ל- Wi-Fi הביתי שלך, הם יכולים לראות את כל העסקאות הנעשות באמצעות מכשירים מחוברים. ישנן שיטות רבות בהן האקרים פורצים Wi-Fi. להלן כמה מהדרכים הנפוצות ביותר.

מרחרח

האקרים משתמשים בריחוף כדי לחטוף מנה שנעה בין נתב ה- Wi-Fi למכשיר מחובר. לאחר שנחטף המנה, האקר יכול לקרוא אותו או לשנות אותו. עם זאת, אם לנתב מותקן VPN, המנה תוצפן, מה שלא יהיה קל להאקר לפענח..

זיוף

המכשירים שלך (כולל טלפונים ומחשבים) זוכרים רשתות Wi-Fi ומחוברים אוטומטית לרשתות שהם זוכרים. האקר יכול להקים רשת Wi-Fi עם אותן תעודות SSID כמו רשת זכורה. זה יטעה את המכשיר והוא יתחבר אוטומטית לרשת האקר. ההאקר יכול לפקח אחר כל התעבורה העוברת דרך ה- Wi-Fi שלו. עם זאת, אם ברשותך מכשיר VPN במכשיר, כל התעבורה תוצפנה ולכן קשה לפקח עליו.

מיפוי נקודת גישה

בשיטה זו, ההאקר מתחבר לרשתות לא מאובטחות כדי לגנוב את הנתונים. נקרא גם חילוץ, זה נעשה בעיקר ברכב נע. ההאקר מסתובב בעיר כדי למצוא רשתות לא מאובטחות. אם רשת חברתית אינה מאובטחת, ההאקר יתחבר אליה לגניבת מידע רגיש.

כיצד לשמור על ביטחון מפני פריצות Wi-Fi

אמנם אין דבר כזה הוכחת פריצות, אך בהחלט תוכלו להקשות על האקרים.

אפשר WPA2

וודא שאתה מאפשר הצפנת WPA2 להגנה אלחוטית. אם האבטחה שלך מיושנת, ניתן לפרוץ את הרשת האלחוטית שלך תוך דקות ספורות. מלבד WPA2, ודא גם שה- SSID שלך חזק. השימוש בשם ברירת המחדל עבור הנתב שלך מקל על האקרים לפרוץ למערכת שלך.

עם SSID שנקבע מראש, האקרים יכולים להשתמש בטבלה כדי להתאים את הסיסמאות הנפוצות ביותר עבור SSID ברירת המחדל הנפוצה. הקפד ליצור SSID ארוך יחד עם סיסמה חזקה כדי להרתיע מהאקרים לפרוץ לרשת שלך.

הפעל את חומת האש

הנתב שלך מגיע עם חומת אש מובנית. וודא שאתה מפעיל אותו מכיוון שהוא יהפוך את הרשת שלך פחות גלויה. יש כמה חומות אש שפועלות במצב התגנבות שמבטיחות שהרשת מוסתרת. בדוק את חומת האש לאחר קביעת התצורה כדי לוודא שהיא פועלת בצורה מושלמת.

השתמש ב- VPN

השתמש ב- VPN בנתב שלך. בדרך זו, גם אם האקר יצליח לפרוץ לרשת, הם לא יוכלו לקרוא את ההודעות שכן הם יוצפנו. ישנם מספר VPNs מעולים המציעים הצפנה של 256 סיביות למחירים הנמוכים עד $ 10 לחודש. חלקם מציעים מחירים נמוכים עוד יותר. וודא שאתה לא הולך על VPNs בחינם מכיוון שהם אינם מספקים הגנה נאותה ויש לך כמה פרצות אבטחה.

כשאתה קונה VPN, שאל אותם אם ניתן להתקין את השירות שלהם בנתב. החברות המובילות מציעות התקנת נתבים יחד עם ההוראות הנכונות שיעזרו לכם לצאת.

השבת את אפשרות הניהול באמצעות Wireless

כאשר האפשרות ‘ניהול דרך אלחוטי’ פועלת, אתה יכול לממש את זכויות הניהול שלך דרך Wi-Fi. פירוש הדבר שהאקר יכול לממש גם זכויות מנהל ממיקום מרוחק. כאשר תכונה זו מבוטלת, תצטרך לחבר כבל Ethernet לנתב כדי לבצע שינויים. האקר ללא גישה פיזית לנתב לא יוכל לעשות זאת וכך הרשת שלך תהיה בטוחה.

כיצד לדעת אם כבר פרצתם

מה אם הנתב שלך כבר פרוץ? כך תדעו זאת.

בדוק את רשימת המכשירים המחוברים

היכנס לדף הנתב עם שם המשתמש והסיסמה. לכל הנתבים יש פרטים שונים אך אם אתה מחפש, תוכל למצוא דף סטטוס לחיבור ה- Wi-Fi שלך. חפש מילים כגון רשימת התקנים, התקנים מצורפים, התקנים מחוברים או רשת ביתית. זה יפרט את המכשירים המחוברים כרגע לנתב שלך. אם תמצא מכשירים לא מוכרים, הם עשויים להיות שייכים למישהו שמתרוצץ.

השתמש באפליקציה

אתה יכול גם להשתמש באפליקציה כדי למצוא מכשירים לא מוכרים ברשת שלך. חלק מהיישומים הללו הם מפקח Wi-Fi, בודק נתבי F-Secure ו- Watcher Network Wireless.

פריצת WiFi – מחשבות אחרונות

אם אתה מוצא פורץ ברשת שלך, אל תיבהל. פשוט אפס את ה- SSID שלך, שנה את הסיסמה והגדיל את האבטחה. כשאתה משנה את ה- SSID, כל המכשירים יינתקו מהרשת. עכשיו פשוט שנה את הסיסמה כך שהפורץ לא יוכל להתחבר שוב. בצע את כל הצעדים שניתנו כאן כדי להגדיל את האבטחה כך שלא יוכלו להסתנן שוב..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map