זיהוי פנים של אייפון X: סיוט פרטיות

מוקדם יותר החודש חשפה אפל את ה- iPhone X. עם טלפון כה יקר, דרוש הרבה משכנע כדי לפתות אנשים להעלות סוג כזה של כסף, במיוחד כאשר עדיין לא נחתמו מיסים ואובמקאאר נותרה למעשה מוחצת אנשים וקטנים וקטנים עסקים בגודל בינוני. הפעם ויתרה מכך, נקודת המכירה הגדולה ביותר של ה- iPhone X היא ה- ID מזהה, תכונה שפותחת את נעילת הטלפון פשוט על ידי התבוננות בפרצוף שלך.


אייפון X סיכוני פרטיות של מזהה פנים

זיהוי פנים של אייפון X – סיוט פרטיות

למותר לציין שאפל הייתה הכוח המוביל בחידושים טכנולוגיים. מה שאפל עושה היום, השאר עושים מחר. יש לציין גם שמערכות ההפעלה של אפל, בין אם זה המק או ה- iOS, מאובטחות יותר ממערכות הפעלה אחרות. אולם ההכרזה על הפיצ’ר החדש של Face ID לפתיחת נעילת טלפונים הגיעה לזעזוע עבור משתמשים רבים ברחבי העולם.

מה זה Face ID?

הטלפונים של אפל ננעלו עד כה באמצעות Touch ID, שם אדם משתמש בטביעת האצבע שלו כדי לקבל גישה למכשיר. כעת, מכשיר ה- iPhone X שמתפרסם בקרוב מגיע עם התכונה Face ID המאפשרת למשתמש לפתוח את נעילת המכשיר על ידי כיוון המצלמה אל פניו. זיהוי פנים זה מחליף את התכונה Touch ID ב- iPhone X.

במקום לבקש מהמשתמש לגעת בכפתור הבית עם אצבעו כדי לבטל את נעילת המכשיר, ה- iPhone X ישווה את פני המשתמש לסריקות המאוחסנות במכשיר כדי להעניק גישה. אפל טוענת כי מהלך זה בטוח יותר משימוש בטביעת אצבע, אך המשתמשים כבר הסתערו על האינטרנט עם הפרות אבטחה אפשריות ש- Face ID יכול להקל עליהם.

מדוע לא לשלב את שניהם? אצבע ופנים?

מה הפחד?

הדאגה מובנת. אנו חיים בעידן בו אבטחה ופרטיות באינטרנט כל הזמן מאוימים. אפילו כשאנחנו חושבים שיש לנו גישה מאובטחת לאינטרנט, מישהו איפשהו יכול לעקוב אחר היסטוריית הגלישה שלנו ולגנוב את המידע האישי שלנו.

בעזרת התכונה החדשה לזיהוי פנים של ה- iPhone X, סוכנויות אבטחה יכולות לקבל גישה טובה יותר למידע הפרטי שלנו. כך גם האקרים ופושעים אחרים. מקרים של אנשים שאכיפת החוק מאלצים חשודים לבטל את נעילת הטלפון שלהם באמצעות מזהה מגע אינם נדירים, ועם זיהוי פנים, ייתכן שהדברים פשוט הפכו להם קלים יותר. במקום לכפות חשודים, המשטרה יכולה פשוט לכוון את הטלפון בפניו של החשוד כדי לפתוח אותו. מפחיד? כן.

האקרים ופושעי סייבר אחרים יכולים גם להקל בכך, פשוט על ידי שימוש בתמונה ברורה ואיכותית של האדם בכדי לפתוח את נעילת המכשיר..

אך נראה כי אפל כבר חשבה על חששות הביטחון הללו, וגם הציעה אמצעי הגנה. בהשקה אמר סגן נשיא בכיר של אפל פיל שילר כי התכונה Face ID משתמשת בזיהוי נוכחות כדי לוודא שהיא באמת המשתמש ולא תמונה..

התכונה לא תעבוד גם עם תאום או דאפלגנגר, מכיוון ש- Face ID משתמש במערכת בשם TrueDepth כדי למפות פנים עם 30,000 נקודות בלתי נראות, וכך נוצר מודל תלת מימדי מתמטי. זיהוי פנים נועד ללמוד את פני המשתמש ואת השינויים שבאים עם הזמן, כמו זקן, משקפיים או תסרוקת.

גם אם זה מונע מפושעי רשת להיכנס למכשיר שלך, זה לא בהכרח יפסיק לאכיפת החוק להחרים את הטלפון שלך ולבטל את הנעילה שלו על ידי כיוון הפנים שלך, אבל אז מה? אל תהיה עבריין! גם שותפים פוגעים יכולים לגשת לטלפון בקלות באותה שיטה. מכיוון של- ID ID אין יכולת לזהות סימנים של צרות על פני המשתמש, הוא יפתח את הטלפון בכל הנסיבות. אז מה? שום דבר אינו מושלם נכון?

קשורים: ה- VPN הטוב ביותר לאייפון שנחשף.

ההקלה

הדבר היחיד המבדיל בין תכונת זיהוי הפנים של אפל לזה של פייסבוק, הוא שסריקות הפנים שלך מאוחסנות במכשיר שלך ולא במסד הנתונים של אפל. כך שאין חשש מאפל להתאים פרסומות לפי תמונת הפנים שלך.

אמצעי האבטחה הנוסף הוא דרישת קוד סיסמה כאשר הטלפון מחובר למחשב לא ידוע. אז זה מגניב.

בהתחשב במוניטין של אפל בכל הנוגע לפרטיות, אין זה סביר שענקית הטכנולוגיה תיתן לפרצות אבטחה כלשהן עם הפיצ’ר החדש של Face ID. אך דבר לא יכול להיות בטוח עד שהאייפון X ישוחרר ואנשים יתחילו להשתמש בו או להשתמש בו לרעה.

שורה תחתונה

כמו בכל הטכנולוגיה בזמן הנוכחי, גם ה- iPhone X (הפועל ב- iOS 11) מעורר חששות ופחדים. עם זאת, החיסרון הגדול ביותר עם תכונת Face ID הוא חוסר היכולת לבדוק באופן דיסקרטי את הטלפונים שלנו מתחת לשולחן.

בין אם השתעממתם בפגישה ובין אם רציתם לבדוק ציוני ספורט בכיתה, לפתור את נעילת הטלפון היה קל יותר – תוכלו פשוט להוציא אותו מהכיס ולפתוח אותו. עם מזהה פנים, עליך להוציא את הטלפון ולהחזיק אותו ישירות מול הפנים כדי לפתוח אותו. משתמשי iPhone X יכולים בוודאי להיפרד מבדיקת הטלפון שלהם מתחת לשולחן.

ככל הנראה אינך יכול לשמור על נעילה!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map