טורנטים מוסברים – יתרונות, חסרונות, אלטרנטיבות

ביטורנט היא בעצם שיטה שמאפשרת לך להוריד קבצים גדולים – – בזמן שאתה מחובר לאינטרנט. באמצעות BitTorrent אתה יכול הורד מוסיקה, יישומים, משחקים, קטעי וידאו ותמונות. אתה יכול גם לשתף קבצים שנמצאים במחשב שלך עם אחרים. במאמר זה אסביר כיצד BitTorrent עובד כמו גם לבחון את זה יתרון וחסרונות. המאמר יסקר גם כיצד הורד טורנטים באופן אנונימי. אלטרנטיבות מבול כגון Usenet ייכסה גם בזה “טורנטים הסבירו” הדרכה.


טורנטים מוסברים - יתרונות, חסרונות, אלטרנטיבות

טורנטים מוסברים – יתרונות, חסרונות, אלטרנטיבות

מהם טורנטים?

BiTorrent מבוסס על פרוטוקול peer-to-peer (P2P). המשמעות היא שמחשבים ב- BitTorrent ‘נחילים’ זה את זה ללא צורך במחשב מרכזי. במילים אחרות, מחשבים אלה להוריד ולהעלות את אותו סיקור זה לזה. כשאתה טוען את ה- .קובץ סיקור לתוך שלך לקוח BitTorrent, המחשב שלך יצטרף לנחיל BitTorrent עם מחשבים אחרים שטעינו את אותו קובץ .torrent. ה- BitTorrent יוצר קשר עם א גשש בקובץ. תפקידו העיקרי של הגשש הוא לעקוב אחר כל המחשבים המחוברים. הגשש הזה גםo משתף את כתובת ה- IP שלך עם מחשבים אחרים בנחיל. תהליך ההורדה עצמו מושג בחלקים קטנים. אחד שה- BitTorrent שלך הוריד מספיק ביטים, הוא יתחיל לשתף את החלקים האלה עם לקוחות BitTorrent אחרים. בעיקרון, תתחיל לשתף את הקבצים שהורדת עם אחרים. תהליך זה מכונה ‘זריעה’. ככל שזרענים רבים יותר, כך ההורדה תהיה מהירה יותר. כמובן שאם אין זרעים זמינים, איש לא יוכל להוריד את הקובץ.

אז בקיצור, כדי להוריד קבצים באמצעות BitTorrent, עליכם להוריד ולהתקין לקוח BitTorrent במחשב האישי / Mac. לאחר שתעשה, כל שנותר לעשות הוא למצוא את סיבולת הקובץ שברצונך להוריד. אתה יכול להשתמש באתרים כגון מפרץ פירטים, KickAss טורנטים, או טורנץ. שים לב שאתרים אלה אינם מארחים אף אחד מהקבצים שברצונך להוריד. יש להם קישורים רק לקובץ.

טורנטים: יתרונות וחסרונות

היתרונות של שימוש בטורנטים:

 • התהליך המבוזר שמשמש את P2P פירושו שהקובץ שאתה מוריד אינו מתארח בשרת מרכזי ראשי. אם מקור הורדה אחד אינו פעיל, תוכלו לסמוך על מקורות אחרים להשלמת ההורדה. להורדות רגילות, אם השרת הראשי אינו פעיל, לא תוכלו לסיים את תהליך ההורדה.
 • גם אם פתאום תתנתק מהאינטרנט או שהמחשב שלך יכבה / יופעל מחדש, תוכל להשלים את ההורדה ברגע שתחזור לרשת. אין צורך להפעיל מחדש מאפס.
 • אפילו למשתמשים עם מהירויות אינטרנט איטיות, טורנטים יכולים לעזור לך להוריד קובץ מהר יותר מאשר להשתמש בתהליך ההורדה ‘המסורתי’.
 • קל למצוא ולהוריד קבצים.

החסרונות של שימוש בטורנטים:

 • אם לקובץ שאחריו אין ‘זרעים’, לא תוכל להוריד אותו.
 • אינך יכול לדעת בוודאות מה הקובץ שאתה מוריד מכיל בפועל. אתה יכול לאמת אם הקובץ מקורי על ידי סריקה מהירה של פרק התגובות. משוב חיובי בדרך כלל אומר שהקובץ בסדר.
 • העובדה שאתה מוריד ומעלה במקביל עשויה לגבות את מחירו על רוחב הפס שלך. אם יש לך חיבור מהיר לאינטרנט, אתה לא צריך לדאוג לגבי החלק הזה.
 • כל מי שמוריד את קובץ הסיקור שאתה מעכב או זורע יכול לראות את כתובת ה- IP הציבורית שלך. זה כולל את ספק שירותי האינטרנט או קבוצות זכויות היוצרים הדיגיטליות שלך. כדי להגן על פרטיותך בזמן השימוש בשטפים, פשוט השתמש VPN. עוד על כך למטה.

הסבירו טורנטים: השתמש ב- VPN כדי להוסיף פרטיות ואבטחה

ככלל, אני ממליץ מאוד להשתמש ב- VPN בכל פעם שמגיעים לסיקור. VPN בעצם מנתב מחדש את כל התעבורה שלך באמצעות רשת פרטית מאובטחת. במהלך התהליך כתובת ה- IP האמיתית שלך מוסתרת והנתונים שלך מוצפנים. המשמעות היא שלא ספק שירותי האינטרנט שלך ואחרים לא יוכלו לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך. החיסרון כאן הוא ששימוש ב- VPN עשוי להוריד את מהירות האינטרנט שלך בצורה משמעותית אלא אם תירשם עם ספק VPN אמין. כמו כן, וודא שלספק ה- VPN שאתה בוחר אין מגבלות רוחב פס. להלן רשימה של שלושת ספקי ה- VPN המובילים שבהם תוכלו להשתמש הורד טורנטים באופן אנונימי.

הסביר טורנטים: Usenet כאלטרנטיבה

בזמן Usenet היה קיים הרבה לפני סיקורים, השימוש בו רק התחיל לעלות בשנים האחרונות. ואילו Usenet יכול להיות רגיל גם אליו להוריד קבצי מולטימדיה – –, כמו טורנטים, ישנם כמה הבדלים גדולים.

 • שלא כמו טורנטים, Usenet אינו מבוסס על פרוטוקול עמיתים לעמית.
 • אינך משתף את הקובץ שאתה מוריד עם אחרים.
 • הורדות מהירות יותר בעת השימוש ב- Usenet בגלל נוכחותם של שרתים ייעודיים.
 • אין צורך בזרעים.

בזמן שטורנטים הם בעיקר ‘חינם’, עליך לעשות זאת להירשם עם ספק Usenet כדי להפיק ממנו את המרב. תוכל למצוא רשימה של מיטב ספקי Usenet בשנת 2016. הם רשומים לפי שלהם כובע נתונים חודשי, תקופת שמירה, חיבורים בו זמנית וזמינות SSL.

קישור RankProvider
ספקי ביקורים
תקופת ניסיון חינם למשך 14 יום
2ספקי ביקורים
חינם 30 גיגהייט לשבועיים
3ספקי ביקורים
ניסיון חינם
4ספקי ביקורים
ניסיון חינם
5ספקי ביקורים

הסבירות טורנטים – יתרונות, חסרונות, ואלטרנטיבות

אין ספק כי אם יש הרבה מידע שיש לעכל במאמר זה, אם קשור אליו טורנטים, VPN, או Usenet. אתה תמיד יכול לפרסם תגובה למטה לקבלת הוראות ומידע נוסף על אחד משלושת הנושאים האלה.

להציל

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map