ביטורנט לעומת uTorrent – איזה מהם פוסק

שימוש בשטפים הוא אחת הדרכים הפופולריות ביותר לגישה לחומר זכויות יוצרים ללא עלות. אנשים משתמשים בטורנטים מכמה סיבות, החל מבידור לצרכים מקצועיים כמו קבלת תוכנה. אמנם יש הרבה כלי תוכנה להורדת סיקור שם בחוץ, אך שניים בולטים בזכות הפופולריות הגדולה שלהם – BitTorrent ו- uTorrent. באופן כללי, לשני היישומים הללו יש מקורות דומים והם מבצעים את אותה פונקציה באופן בסיסי. אבל כשאתם עוברים מתחת לפני השטח, תוכלו למצוא שיש כמה הבדלים בולטים. הבה נבחן כמה כאלה.

ביטורנט לעומת uTorrent - איזה מהם פוסק

ביטורנט לעומת uTorrent – איזה מהם פוסק

מהם ההבדלים העיקריים בין BitTorrent ו- uTorrent?

הדבר הראשון וראשון לדעת על BitTorrent הוא שמדובר בתוכנת P2P או עמית לעמית. ככזה, הוא פופולרי מאוד ומשמש להעלאה ולהורדה של טורנטים ברחבי העולם.

ביטורנט הוא בעצם גרסה מיתוג מחדש של uTorrent שהושקה לאחר רכישת uTorrent.


לעומת זאת, uTorrent נוצר כפלטפורמת קוד פתוח להורדת טורנטים. הגרסה הבסיסית הייתה זמינה ללא עלות עם גרסת בתוספת בתשלום זמינה במחיר. uTorrent זמין גם בכל מערכות ההפעלה והפלטפורמות הפופולריות.

מבחינת אבטחה, BitTorrent הוא מעולה מכיוון שאינו מארח פרסומות רבות. זה עושה את זה טוב יותר מבחינת הבטיחות. עם זאת, ל- uTorrent יש הרבה פרסומות משובצות כמו גם קופץ. זה יכול להיות מעצבן עבור רבים וחלקם עשויים להעסיק חוסמי מודעות שישתמשו באתר באופן משביע רצון.

על השימוש ב- uTorrent, המשתמש צריך להיות מודע לכך שהאבטחה שלו תיפגע. מכיוון שיצרני המודעות יעקבו אחר פעילויותיהם כדי לספק פרסומות ממוקדות טוב יותר, פרטיותן בסכנה.

ביטורנט לעומת uTorrent: מה מהיר יותר?

כשאתה בוחר באתר או בתוכנה כלשהי להורדת סיקור, המהירות הכוללת צריכה להיות בעדיפות הראשונה שלך. כמו כן, עליך לקחת בחשבון את ההיבט הביטחוני שלו. עם ההתמוטטות לפיראטיות ברחבי העולם, אתה זקוק לצורה בסיסית כלשהי של הצפנה מקורית. זה ייתן לך שכבה דקה של אבטחה.

מבחינת המהירות, BitTorrent הרבה יותר מהיר עם מהירויות ממוצעות שמגיעות עד 75 קילובייט / שניה. מצד שני, uTorrent שעונים רק במהירות של כ -10 קילובייט לשנייה. עם זאת, ישנם המון גורמים אחרים שצריך לקחת בחשבון.

לדוגמא, מספר הזרעים הפעילים עבור כל סיקור ישפיע רבות על המהירות הכוללת שתוכל להשיג. עוד לפני כן, תוכנית רוחב הפס במכשיר האינטרנט שלך צריכה לתמוך במהירויות המרביות שניתן להשיג. אחרת, תמיד תפגע במגבלת המהירות כמוגדרת על ידי ספק האינטרנט שלך.

שני גורמים אלה קובעים יחד נתח גדול ממה שעובר לסיבוב במהירות גבוהה.

ביטורנט לעומת uTorrent: תאימות

ישנם גם הבדלים אחרים בין שתי התוכנות הרלוונטיות לפלטפורמות שונות. עבור פלטפורמת Mac OS, למשל, BitTorrent היא בחירה טובה בהרבה מכיוון שהיא מספקת אפשרות להוריד סימולטני. uTorrent לא יכול לתמוך בתכונה זו ב- Mac OS.

מצד שני, גם BitTorrent וגם uTorrent עובדים על פלטפורמת אנדרואיד. עם זאת, יש הבדל משמעותי בביצועים שלהם כאשר BitTorrent מביא את הביצועים הגבוהים ביותר של uTorrent. בין שאר התכונות, BitTorrent תומך במעט פחות שפות מאשר uTorrent ב- 66 לעומת 67.

ביטורנט הוא גם פי שלושה מגודל uTorrent. עם זאת, בשימוש מעשי, ההבדל אינו משמעותי מכיוון ש- BitTorrent גוזלת שטח אחסון של 3 מגה-בייט לעומת האחסון של uTorrent בגודל של 1 מגה-בייט של אחסון..

יתר על כן, ל- BitTorrent יש מעט תאימות בהשוואה ל- uTorrent. BitTorrent זמין רק במחשבים שולחניים וניידים. עם זאת, uTorrent זמין במכשירים ניידים, שולחניים כמו גם באינטרנט. לכן, עבור אנשים שלא רוצים להוריד תוכנת סיקור, השימוש בגרסה המקוונת של uTorrent הוא בחירה טובה יותר.

לבסוף, מבחינת הבטיחות, BitTorrent היא על העליונה מכיוון שהיא אינה שומרת נתונים רבים על המשתמשים כמו uTorrent. כך שאם בכל רגע סוכנות ממשלתית תאשים אותך בפירטיות מקוונת, השימוש ב- BitTorrent יעניק לך יותר ביטחון.

איך אני שומר על הגנה כשאני משתמש בטורנטים?

בעוד של BitTorrent וגם uTorrent יש חלק מהיתרונות שלהם, הם מספקים מעט ביטחון למשתמשים. אם אתה גר במדינה שבה אסור על פירטיות או גישה לאתרי סיקור, יש לך בעיה. קבלת גישה לאתרים כאלה מבלי להשתמש ב- VPN זה דבר מסוכן. אתה יכול לנחות את עצמך בצרה משפטית קשה בגלל זה.

עם זאת, ישנן מספר דרכים בהן ניתן להימנע מעקב אחר אתרי פיראטיות. אחת השיטות היעילות ביותר לעשות זאת היא שימוש ב- VPN. רשת פרטית וירטואלית מסכה למעשה את כתובת ה- IP שלך ומאפשרת לך גישה לשרתים מרובים שאינם משלך. זה שימושי מאוד לצורך סיבוב ממספר סיבות בהן נעסוק בהמשך.

ראשית, אם כתובת ה- IP שלך מוסווה, ספק שירותי האינטרנט שלך או סוכנות מעקב אחרים לא יכולים לאתר את עמדתך. זה גורם להם לא להיות מסוגלים לנקוט בפעולות משפטיות נגדך בגין סיבוב. שנית, שימוש בשרתים שונים מאפשר לך לגשת לאתרים שעשויים להיות אסורים באזורך. לפיכך, זה יכול להעניק לך גישה לאתרים שלא יכולת להשתמש בהם אחרת.

יתרון חשוב נוסף שתוכלו להשיג משימוש ב- VPN לצורך סיבוב הוא המהירות. כולם יודעים כי ספקיות האינטרנט מצמצמות את המהירויות כאשר הם נודעים שמשתמש מסעיר. עם VPN, ספק האינטרנט אינו יכול לראות מה אתה עושה, כך שהמהירות שלך תהיה טובה יותר כשאתה מסתובב עם VPN מאשר לעשות את זה בלי VPN..

לבסוף, בגלל האיסורים הגוברים על הממשלה באתרי סחף, רבים מהם דורשים שהמבקרים יגיעו אליהם באמצעות VPN. כך שגם עבור ביקור באתרי סיקור בהם תוכלו לבקר באופן רגיל, יתכן שתזדקקו ל- VPN כדי לקבל גישה ישירה.

איזה VPN אני צריך להשתמש לצורך אימה?

ישנם VPNs אמינים לטורנינג בשוק. עם זאת, לא כולם מאפשרים סיקורים. כשאתה בוחר VPN, וודא שהם מאפשרים P2P. אם תבחר VPN שאינו מאפשר P2P, הם יכולים לאסור את חשבון המשתמש שלך אם אתה מוריד טורנטים, אז היזהר.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me