האם Apple Pay בטוח לשימוש?

טכנולוגיות תשלום להתקנים ניידים וטכנולוגיות תשלום הופכות פופולריות יותר ויותר. הם מספקים למשתמשים חלופות מהירות ופשוטות יותר לכרטיסי אשראי או חיוב. אבל השאלה החשובה ביותר היא: האם הם בטוחים?? מה אם תתעורר יום אחד ותראה שהאקר כלשהו ניקה את חשבון הבנק שלך? דבר אחד שכדאי תמיד לזכור הוא שכל אמצעי התשלום נתונים להונאה. אבל זה לא אומר שחברות לא יכולות להקשות על האקרים על ידי יישום ה- תכונות האבטחה החזקות ביותר הקיימות. וזה בדיוק מה שאפל עשתה כשהציגה אפל Pay, שירות ארנק נייד המאפשר לבצע תשלומים דיגיטליים מאובטחים. במדריך זה אני הולך להסביר מה זה Apple Pay, איך זה עובד ואם זה מספיק בטוח לשימוש.


האם אפל שלם מאובטחת?

האם אפל שלמה בטוחה?

מה אפל שילם?

Apple Pay הוא שירות תשלום וארנק דיגיטלי נייד. זה מאפשר לך לבצע “עסקאות קלות, מאובטחות ופרטיות בחנויות, באפליקציות ובאינטרנט” ללא צורך למסור את פרטי כרטיס האשראי שלך בכל פעם מחדש. כמו כן, אתה יכול לשלוח ולקבל כסף ממשתמשים באמצעות Apple Pay בהודעות (ארה”ב בלבד).

השירות מגן העסקאות והמידע שלך באמצעות תכונות המובנות בחומרה והתוכנה של המכשיר שלך. יתר על כן, זה לא שומר כל הפרטים הנוגעים לכרטיס בו אתה משתמש או לרכישות שלך. כתוצאה מכך, פרטי העסקה שלך נותרו בין אתה, הבנק שלך והסוחר. והיה סמוך ובטוח כי האחרונים לא יכולים לראות שום דבר שקשור למספרי האשראי או כרטיס החיוב שלך.

כיצד אפל משלמת עבודה?

כפי שציינתי זה עתה, אתה יכול להשתמש ב- Apple Pay כדי לבצע רכישות בחנות, אפליקציות או מקוונות.

בחנויות

אתה יכול לשלם עבור הסחורה שלך באמצעות Apple Pay בכל חנות שתקבל תשלומים ללא מגע. השירות משתמש במשהו קטן שנקרא תקשורת בקרבת שדה (NFC) טכנולוגיה, שעובדת רק על פני מרחקים קצרים. כל שעליכם לעשות הוא לקרב את המכשיר לקורא הכרטיסים ללא מגע כדי לבצע את התשלום. כמובן שאתה עדיין צריך לאמת את העסקה באמצעות זיהוי פנים, זיהוי מגע או קוד הסיסמה שלך.

באפליקציות או ברשת

Apple Pay באפליקציותאתה יכול גם להשתמש בו כדי לקנות באינטרנט או להזמין כל דבר מאפליקציה. ה “קנו באמצעות Apple Pay“לחץ יופיע בקופת החנות. ואם אתה חושב שעשוי להיות מסוכן לרכוש משהו באמצעות שירות זה, אז תחשוב שוב. למעשה, Apple Pay היא אחת השיטות המאובטחות ביותר לקנות או לקנות באינטרנט. זה משתמש א מפתח ספציפי למפתח ל להצפין מחדש העסקה המוצפנת שלך כבר לפני שהמידע נשלח למעבד התשלומים.

מפתח זה מבטיח שרק האפליקציה או האתר ממנו אתם קונים יוכלו לראות את פרטי התשלום המוצפנים שלכם. לאחר מכן, אתרי אינטרנט אלה חייבים תאשר התחום שלהם עם אפל בכל פעם שאתה מבצע רכישה. כל התהליך הזה מקשה מאוד על האקרים ועל פושעי רשת להשיג מידע כלשהו הנוגע לכרטיס האשראי או העסקה שלך. ועם זיהוי מגע ב- MacBook Air ו- MacBook Pro, המשתמשים יכולים להשלים את הרכישות המקוונות שלהם קל יותר, מהיר ובטוח יותר.

כיצד להוסיף כרטיס ולהגדיר את Apple Pay

כדי להגדיר את Apple Pay במכשיר, תחילה עליך להוסיף את ה- פרטי כרטיס אשראי או חיוב. ואל תדאג, כפי שציינתי קודם, כל המידע שאתה מזין הוא מוצפן.

הוסף כרטיס באייפון

אפל משלם אייפוןכדי לאפשר את השירות בסמארטפון, יש לך מכשיר אייפון 6 ואילך.

 1. לך ל “ארנק” והקש על “+סמל.
 2. לאחר מכן, בצע את הצעדים הפשוטים להוסיף את הכרטיס החדש שלך. אם אתה מוצא אותם קצת מבלבלים או שאתה לא מצליח לעקוב, הדגמה זו יקל על הדברים.
 3. אתה יכול גם להשתמש ב- שלך מצלמה לסרוק את הכרטיס וללכוד את כל המידע הדרוש.
 4. זכור שאולי תצטרך לעשות זאת הורד אפליקציה מהבנק שלך כדי להוסיף כרטיס לארנק שלך.
 5. לחץ על “הבא“ולחכות עד הבנק שלך מאמת הפרטים שהזנת זה עתה. לפעמים הבנק עשוי לבקש מכם מידע נוסף.
 6. לאחר אימות הכרטיס שלך, הקש על “הבא.”
 7. מזל טוב, עכשיו אתה חופשי להשתמש ב- Apple Pay.

נ.ב. אם אתה משתמש במצלמה כדי להזין את פרטי הכרטיס, המידע לעולם לא נשמר במכשיר שלך או בספריית התמונות.

הוסף כרטיס ב- iPad

אתה יכול גם להפעיל את Apple Pay באמצעות שלך אייפד. עם זאת, בטבלת הטאבלט שלך חייבת להיות גע במזהה או בפנים מזהה. 

 1. לחץ על “הגדרות” בא אחריו “ארנק & אפל Pay.”
 2. ואז, לחץ על “הוסף כרטיס“ובצע את הצעדים הקלים להוסיף כרטיס חדש (בדומה לאייפון).
 3. ללחוץ “הבא“ולחכות אימות מהבנק שלך. יתכן שתצטרך למלא מידע נוסף עבור הבנק שלך.
 4. הקש על “הבא“כאשר יש לך אימות מהבנק שלך.
 5. וזה הכל. כעת תוכל להשתמש ב- Apple Pay בכניסה שלך iPad Pro, iPad Air, iPad ו- iPad mini (כל עוד יש להם מזהה מגע או מזהה פנים).

הוסף כרטיס ב- Apple Watch

Apple Pay תואם כל מכשירי Apple Watch. לעומת זאת, ביפן, מי שיש לו Apple Watch מהדור הראשון לא יכול להשתמש בו לתוכניות תגמולים.

Apple Pay Watch

 1. לחץ על הסמל של אפליקציית Apple Watch על המסך שלך, ואחריו לחץ על הלחצן “השעון שליהכרטיסייה.
 2. לאחר מכן לחץ על “ארנק & אפל Pay.”
 3. הקש על “הוסף כרטיס”כדי להוסיף כרטיס חדש ופעל לפי ההוראות (בדומה לאמור לעיל).
 4. לאחר שתכניס את כל המידע, עליך לקבל אימות מהבנק שלך לפני שתוכל להתחיל להשתמש ב- Apple Pay ב- Apple Watch.
 5. לאחר שהכל מורשה, הקש על “הבא.”
 6. עכשיו אתה יכול להשתמש ב- Apple Watch שלך כדי לבצע רכישות ב- חנויות ובתוך אפליקציות. אתה יכול אפילו להשתמש בהן במערכות מעבר בכמה מדינות ואזורים, אדם לאדם (ארה”ב בלבד), ואפילו עם תעודת זהות התלמיד שלך בבתי ספר מסוימים.

הוסף כרטיס ב- Mac

פתק: כדי להוסיף כרטיס ל- Apple Pay, אתה צריך דגם מק עם מזהה מגע. בדגמי מק ללא מזהה מגע מובנה, אתה יכול להשלים את הרכישה שלך באמצעות Apple Pay באייפון הכשיר שלך או Apple Watch: באייפון שלך, עבור אל הגדרות > ארנק & Apple Pay והפעל את אפשר תשלומים ב- Mac.

התקנת Apple Pay Macאם יש לך דגם מק עם מזהה מגע, הנה מה שעליך לעשות כדי להפעיל את Apple Pay:

 1. חייב “העדפות מערכת ” > “ארנק & אפל Pay.”
 2. ואז לחץ על “הוסף כרטיסופעל לפי ההוראות.
 3. לאחר שתמלא את כל המידע הדרוש, הקש על “הבא“והמתן עד שהבנק שלך יאמת את הפרטים שלך.
 4. ברגע שאתה מקבל את הכל בסדר מהבנק שלך, לחץ על “הבא.”
 5. התחל להשתמש ב- Apple Pay ב- Mac שלך (תשלומים מאדם לאדם באמצעות Apple Pay ו- Apple Cash אינם זמינים ב- macOS).

כיצד להשתמש ב- Apple Pay

אפל פיין תרצה לשמור אתה כל כך זמן ומאמץ לשלם עבור סחורות או שירותים. אתה יכול להשתמש בו כדי לבצע עסקאות בחנויות, בתוך אפליקציות ואפילו באינטרנט.

שלם בחנויות

באמצעות מכשיר ה- iPhone או Apple Watch אתה יכול לסדר את חשבון המסעדה שלך, לקנות נעליים חדשות, לשלם לנהגי מוניות ועוד כל כך הרבה.

 • למכשירי iPhone עם מזהה פנים: הקש פעמיים על כפתור צד בצד ימין של הטלפון שלך. לאחר מכן, בוהה במכשיר שלך לאימות באמצעות מזהה פנים. ואין צורך לדאוג אם הפנים שלך לא יוכרו, אתה תמיד יכול לשלם באמצעות שלך קוד סיסמה. לאחר אימות הפנים שלך, פשוט הניח את החלק העליון של האייפון שלך תוך כמה סנטימטרים של הקורא ללא מגע והמתן עד שתראה שנעשה וסימן ביקורת המוצג על המסך. תסתכל על זה הדגמה למידע נוסף.
 • למכשירי iPhone עם מזהה מגע: כל שעליכם לעשות הוא להניח את האצבע גע בלחצן הבית של ID. ואז, משוך את החלק העליון של הטלפון שלך קרוב לקורא ללא מגע המתן עד ש”הסתיים “וסימן הביקורת יופיעו על המסך.
  זה הדגמה יעזור להבהיר את הדברים.
 • למשתמשים של Apple Watch: פשוט לחץ לחיצה כפולה על כפתור צד מימין של השעון שלך והניח את המסך ליד הקורא ללא מגע. ברגע שתרגיש ברז עדין תדע שהרכישה שלך הושלמה בהצלחה.

באזורים מסוימים, חנויות מסוימות עשויות לבקש מכם הזן את מספר ה- PIN שלך או חתום על קבלה אם הרכישה שלך עולה על סכום מסוים.

שלם בתוך אפליקציות או באופן מקוון

אפל שילם באינטרנט

כפי שציינתי לעיל, תוכלו להשתמש ב- Apple Pay בכדי לקנות או להזמין כל דבר שתרצו ישירות מאפליקציה. אם הפעלת השירות שלך, תראה “קנו באמצעות Apple Payכאופציה.

 1. הקש על “קנו באמצעות Apple Pay“או בחר באפשרות Apple Pay כאמצעי התשלום שלך.
 2. ודא שלך פרטי חיוב, משלוח ופרטי קשר כולם נכונים. אתה יכול אפילו לאחסן את כל הפרטים האלה ב- Apple Pay כך שלא תצטרך להזין אותם בכל פעם שאתה מבצע רכישה.
 3. אם אתה רוצה לשלם עם כרטיס אחר, סתם הקש הסמל הבא ליד הכרטיס שלך.
 4. אשר את התשלום שלך. תראה בוצע עם סימן ביקורת על המסך ברגע שהכל הושלם.
  1. לאייפון X ומעלה או לאייפדים עם מזהה פנים: פשוט הקש פעמיים על כפתור הצד ואז השתמש במזהה הפנים או בקוד הסיסמה שלך כדי לאשר.
  2. עבור iPhone 8 וגירסאות קודמות או אייפדים ללא מזהה פנים: אתה יכול להשתמש במזהה מגע או בקוד סיסמה כדי לאשר.
  3. משתמשי Apple Watch: פשוט לחץ לחיצה כפולה על כפתור הצד כדי לאשר את הרכישה שלהם.
  4. לדגמי מקינטוש עם מזהה מגע: עקוב אחר ההנחיות בסרגל המגע והניח את האצבע על מזהה המגע לאחר ביצוע הרכישה. אם מזהה מגע אינו כבוי, עליך להקיש על סמל Apple Pay בסרגל המגע ולעקוב אחר ההוראות שעל המסך.
  5. לדגמי Mac אחרים: אם אין לך Mac עם מזהה מגע, אתה זקוק לשעון iPhone או Apple כדי לאשר את הרכישות שלך. לכן, אפשר Bluetooth ב- Mac שלך וודא שאתה מתחבר באמצעות אותו מזהה Apple בכל המכשירים שלך.

האם אפל משלמת בטוחה יותר מכרטיסי אשראי או חיוב?

ובכן, במילים פשוטות, כן. Apple Pay אף היא לא מוגנת במאפייני 100% שכבות נוספות של אבטחה למידע האשראי / החיוב שלך, מה שהופך אותה לאופציה בטוחה יותר מאשר להשתמש בכרטיס עצמו.

אימות נוסף

נניח שמישהו מצליח לשים את היד על המכשיר שלך. אדם זה יתקשה לגשת לחשבונך ולבצע רכישות מכיוון שאפל Pay תבקש מספר מידע נוסף כמו שלך קוד סיסמה, זיהוי פנים או מזהה מגע. ומכיוון שאפל לא מאחסן מידע כלשהו במכשיר שלך, התוקף לא יוכל לאשר כל עסקה.

פרטי הכרטיס שלך אינם משותפים

הארנק הנייד שלך יוצר קוד ייחודי בכל פעם שאתה קונה משהו באמצעות Apple Pay. הסוחרים רואים קוד זה במקום מספר הכרטיס שלך.

“מספר כרטיס האשראי לעולם לא ניתן לסוחר, וכאשר הוא משמש באופן מקוון, לעולם אינו נוסע ברחבי האינטרנט בין המכשיר לאתר הסוחר”, אומר תומס ריד, מנהל מק ונייד במשרד הביטחון הקיברנטי Malwarebytes. “אם במקרה מסוים עבריין יירט את הנתונים האלה, זה קוד לשימוש חד פעמי, כך שלא ניתן היה לעשות בו שימוש לרעה באותו אופן כמו מספר כרטיס אשראי.”

אתה תמיד יכול להשעות את השירות

אתה יכול להשעות את Apple Pay על ידי הצבת המכשיר שלך ב “מצב אבוד.”כדי לעשות זאת, עליך להיות עם”מצא את האייפון שלי“מאופשר במכשיר שלך (או תכונות דומות אחרות במכשירים אחרים). ככה, אינך צריך לבטל את כל כרטיסי האשראי שלך. ותמיד אפשר הפעל מחדש השירות כאשר או אם אתה מוצא את המכשיר שלך.

פסק הדין: כן, Apple Pay היא שיטה מאוד מאובטחת לביצוע תשלומים. זה אפילו יותר בטוח משימוש בכרטיס האשראי / החיוב שלך מכיוון שהוא מצפין את המידע שלך ולא משתף אותו עם אף אחד ואפילו לא מאחסן אותו במכשיר שלך. יתר על כן, הוא מציע שיטות אימות נוספות לפני השלמת הרכישה.

השתמש ב- Apple Pay עם VPN

אפל שלם עם ExpressVPN

למרות שאפל Pay מספקת כמה אמצעי אבטחה מעולים, זה לא יפגע בכם לנקוט צעדים נוספים כדי להבטיח בטיחות ופרטיות יתרה. שימוש ברשת פרטית וירטואלית בעת ביצוע רכישות מקוונות יבטיח כי איש אינו יכול להציג מידע אודות העסקאות שלך או כרטיס האשראי / החיוב שלך. זה מכיוון ש- VPNs יכולים להצפין התנועה שלך ו- להתחבא כתובת ה- IP שלך. כתוצאה מכך, אף אחד לא יראה מה אתה מקוון ומספרי הכרטיסים שלך יישארו מוסתרים.

עם זאת, וודא שאתה משתמש בשירותי ה- VPN הטובים ביותר עבור iOS כמו ExpressVPN. בתור משתמש פרנואידי במקצת, אני מעדיף להשתמש באמצעים החזקים ביותר כדי להגן על הנתונים המקוונים שלי. לכן אני משתמש ב- ExpressVPN בכל פעם שאני קונה באינטרנט. ברגע שאחבר לשרת אחר שיבחר, ​​כל מידע שאזין יהיה הסתיר מעיניהם המסקרנות של האקרים או ספקי שירותי אינטרנט.

ה- VPN יעשה כיוון מחדש את הקשר שלך לאחד מהשרתים המאובטחים שלה, להצפין אותו, ואז להציע לך כתובת IP חדשה מהאזור שבחרת. לכן אתה נראה כאילו היית במקום אחר פיזית. הסיבה שבחרתי את ExpressVPN היא מכיוון שיש לה את ה- תכונות אבטחה ופרטיות החזקות ביותר, רשת שרת גדולה ושיעורי המהירות הטובים ביותר בעסקים. קרא עוד על זה כאן.

איפה Apple Pay זמין?

Apple Pay זמין בעוד 50 מדינות ומקובלת בכל מקום שאתה רואה סמלים וסימנים אלה בחנויות, באפליקציות ובאינטרנט בספארי. מדינות אלה כוללות את ארה”ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, צרפת, איטליה, בלגיה, פינלנד, נורבגיה, יוון, רוסיה, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, סין, קזחסטן, ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות, ועוד הרבה.

בדוק את רשימת המדינות המלאה כאן.

מכשירים נתמכים של Apple משלמים

ניתן להפעיל את השירות במספר מכשירי iOS, כולל אייפון, אייפד, Apple Watchs ו- Mac.

 • מכשירי אייפון: אייפון 6, 6s, 6, 7, 8, 6 Plus, 6s Plus, 7 Plus, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max ו- XR.
 • אייפדים: iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3, וחדש יותר.
 • אפל שעונים: כל דור.
 • מק: דגמי מק עם דגמי מגע ID ו- Mac הוצגו בשנת 2012 ואילך עם מכשיר אייפון או Apple Watch המאפשרים Apple Pay.

האם Apple Pay בטוח לשימוש? מחשבות אחרונות

בעקבות כל מה שנאמר, אני מניח שבטוח לומר שאפל Pay היא בטוחה מספיק לשימוש. על ידי שימוש ב אמצעי אבטחה חזקים ומגוונים, אפל מוודאת שאף אחד לא יכול לראות או לפרוץ לחשבון שלך לאורך כל הליך הרכישה. זה כולל האקרים וה סוחר או אתר שאתה קונה ממנו. וגם אם איכשהו תאבד את המכשיר שלך, זה כמעט בלתי אפשרי עבור התוקף לבצע רכישות או לצאת למסע ההוצאות. הסיבה לכך היא שהם יצטרכו לאשר את הרכישה באמצעות זיהוי פנים, זיהוי מגע או קוד סיסמה. 

האם השתמשת אי פעם ב- Apple Pay? ספר לנו מה אתה חושב על השירות בקטע התגובות למטה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me