האם ניתן להדביק נתבים על ידי וירוסים או תוכנות זדוניות?

נתבים הם בין התקני האינטרנט החשובים ביותר בהם אנו משתמשים כיום. כמעט כל קישוריות לאינטרנט מבוססת נתבים ולכן יש להם תפקיד מרכזי בתחומים עסקיים ופרטיים כאחד.


האם ניתן להדביק נתבים על ידי וירוסים או תוכנות זדוניות?

האם ניתן להדביק נתבים על ידי וירוס או תוכנות זדוניות?

לא ידוע מאוד כי נתבים עובדים על מערכות הפעלה ויש להם ממשקי משתמש. זה דומה להם למחשבים יומיומיים רק שמערכות ההפעלה שלהם בסיסיות מאוד. ולמרות שהמערכות שלהם לא מתקדמות, הן עדיין רגישות לכל מיני תוכנות זדוניות.

מה שמטריד עוד יותר הוא ששיטות ההתקפה לזיהום נתבים אינן ידועות כל כך. כתוצאה, אנשים עשויים לפרוץ את הנתבים שלהם ואפילו לא להיות מודעים לכך.

במה שונה אבטחת הנתב מביטחון התקנים?

מבחינת התדירות העצומה, מכשירים המותאמים לאינטרנט הם תכופים בהרבה מכל נתב. למעשה, בניגוד לרוב מכשירי האינטרנט, נתבים לרוב לא יכולים להתעדכן באופן דיגיטלי. אדם, לרוב טכנאי, חייב להחיל את העדכון באופן ידני בתהליך ממושך.

היעדר עדכונים שוטפים פירושם של נתבים להיות יעדים קיימא מאוד עבור האקרים ופושעי רשת. כמו כן, מכיוון שנתבים משמשים לניתוב קישוריות לאינטרנט לכל התקני הרשת, הם אידיאליים לפריצות גדולות יותר. כל סוג של חיבור לא מוצפן יהיה נתון לזריקות זדוניות אם הנתב נפגע.

כמו כן, קשה יותר לאתר נתבים נפגעים. מכיוון שקשה לברר מהיכן מגיעות שגיאות הקישוריות, קביעת מצב הנתב מסובכת. זה יכול להוביל לעיכובים בזיהוי ועד אז ייתכן שהנזק כבר ייגרם.

איך אתה יכול להגן על הנתב שלך?

באופן כללי, הדרך הקלה ביותר לפרוץ נתב היא להשיג גישה אליו פיזית. לכן עדיף לשמור על כל גישה לנתבים אסורים. יש לשמור אותם במקומות שבהם אנשים לא מורשים לא יכולים לקבל גישה. זה ממזער את הסיכוי לכל סוג של פריצות.

היבט חשוב נוסף בהגנת הנתב הוא לשמור עליהם מחוברים רק לחוטים. למרות ש- Wi-Fi משחק תפקיד חשוב בעסקים ובחיים הפרטיים, הוא גם חושף נתבים לאפשרויות התקפה רבות. בעוד ש- Wi-Fi מקל על הדברים, החיבורים הפיזיים הם תמיד בטוחים יותר מאשר אלה האלחוטית. אם אתה יכול למקם את המחשב בצורה כזו שהוא יישאר בקרבת הנתב, אתה יכול להיות בדרגה רבה של בטיחות.

כיצד לבדוק אם הנתב שלך התפשר?

אם אתה משתמש בנתב ישן ושיש לך סיסמא חלשה, יש סיכוי שהוא פשוט כבר ייפרץ! אך לפני שתתחיל להיכנס לפאניקה, יש כמה צעדים עיקריים שעליכם לבצע כדי ללמוד יותר על נתבים.

על כל נתב בימינו יש כפתור איפוס. כפתור קטן זה בדרך כלל בלתי נגיש דרך האצבעות. ולא בכדי, מכיוון שאינך רוצה שהנתב יאתחל בכוחות עצמו. כדי לקבל גישה למתג זה, תצטרך סיכה. הכנס את הסיכה כדי ללחוץ על הכפתור והחזק אותו שם למשך מספר שניות. זה יאפס את הנתב שלך. אתה יכול לראות את השפעתו כאשר האורות מהבהבים.

כמה דגמי נתב אחרים מחייבים לחץ לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה / כיבוי למשך 10 שניות כדי לאפס את הנתב.

לאחר האתחול של הנתב, תצטרך להגדיר מחדש את תהליך האבטחה כמו כניסה, סיסמא וכו ‘. אם הנתב שלך היה נפגע בעבר, יש לתקן אותו כעת, אך רק באופן זמני. אם מישהו קיבל גישה לנתב שלך לפני כן, הוא יכול לעשות זאת שוב. לכן עדיף להתקשר לחברת הנתב או הטכנאי ולהתייעץ איתם לגבי דרך הפעולה הטובה ביותר.

במקרים מסוימים, יהיה צורך לשנות את הנתב כולו מכיוון שלא ניתן להסיר תוכנות זדוניות מסוימות. עם זאת, יתכן והדברים לא יצטרכו להגיע לזה. את הטרויאנים הפחות מסוכנים ניתן להסיר בקלות יחסית וללא יותר מדי הוצאות.

כיצד לבחור את הנתב הנכון?

מניעה היא תמיד טובה יותר מריפוי ולכן עדיף שיהיה נתב שקשה להפר אותו. הנתבים הטובים ביותר לאבטחה בשוק המסחרי מציעים תוכנות קוד פתוח כמו DD-WRT ועגבנייה.  

כעת, חשוב מאוד שתקבלו את הנתב האחרון במקום דגם ישן יותר. אבטחת הסייבר מתפתחת במהירות ואיומים חדשים יותר מתגלים מדי יום. לכן, אם אתה רוצה לשמור על המכשירים שלך בטוחים, השימוש בנתב האחרון הוא הכרחי לחלוטין. אל תתפשרו על האבטחה המקוונת שלכם לטובת כמה דולרים.

דבר שימושי נוסף הוא להתקין VPN ישירות על הנתב שלך. ישנם נתבים ספציפיים שמגיעים עם VPNs המותקנים מראש. הם עולים גבוה יותר מנתבים בסיסיים אך מספקים גם אבטחה משופרת בהרבה. כמו כן, הם עשויים לעלות פחות בסך הכל כשאתה סופר את הנתב ושירות ה- VPN.

ברגע שתשיג את הנתב הנכון, עדיף להתאים אישית את ההתחברות ושאר אמצעי האבטחה. אם אינך אדם בעל ידע טכני, פשוט קבל מישהו שאתה סומך עליו להתקין את הנתב עבורך. הם יגדירו את זה נכון ויתנו לכם את הגישה. וודאו כי הגישה מרחוק נדחתה ורק למנהל יש את היכולת לשנות את הכניסה.

כמו כן, חשוב לזכור כי למטרות אבטחה, רצוי להמשיך לשנות את פרטי הכניסה שלך באופן קבוע. זה אולי לא נחוץ לנתבים ביתיים פרטיים, אך זה כמעט חיוני לעסקים. שינוי פרטי פרטי ההתחברות שלך שבועי אולי נראה מייגע אבל זה גם יגן על הנתב שלך מפני הפרות ויידע אותך במקרה שהם יתרחשו אי פעם.

מה אם לא אוכל לבחור נתב משלי?

אם תבחר בתוכנית ספק שירותי אינטרנט משולבת, ייתכן שלא תוכל לבחור בנתב משלך. עם זאת, אין זה אומר שאתה צריך להיחשף לסכנות ברשת. כדי לוודא שהנתב נשאר מאובטח יחד עם כל המכשירים המחוברים אליו, התקן עליו VPN. יש חברות VPN המציעות שירותים הפועלים בנתבים כמו עגבניות ו- DD-WRT. אם אתה לא בקיא בטכנולוגיה, הנה מדריך פשוט צעד אחר צעד שיעזור לך להתקין VPN על הנתב שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me