היתרונות והחסרונות של Cryptocurrency

במהלך השנים האחרונות המונח cryptocurrency הפך לשם משק בית אצל אנשים רבים, במיוחד אלה שמתעניינים בשוק הפיננסי. עם כל דבר, החל מקניות ועד חינוך שהופך לדיגיטלי, זה לא היה מפתיע כשכסף הגיע בעקבותיו. המטבע הדיגיטלי עשוי להיות מעט אזוטרי ומבלבל עבור חלק גדול מהאוכלוסייה, אך אין להכחיש שהוא הפך לתופעה הגדולה ביותר בתעשייה הפיננסית. כמו כל דבר אחר בעולם, גם לקריפטו יש יתרונות וחסרונות משלו. אך לפני שנכנס לזה, בואו לגלות מהו המטבע הדיגיטלי באמת.


היתרונות והחסרונות של Cryptocurrency

היתרונות והחסרונות של Cryptocurrency

מה זה Cryptocurrency?

Cryptocurrency הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומנוהל בעזרת טכניקות הצפנה מתקדמות המכונות קריפטוגרפיה. הקריפטו הראשון, ביטקוין, קם בשנת 2009.

אבל רק בשנת 2013 תפס ביטקוין – המטבע הדיגיטלי עם הקוד הפתוח שיצר סאטושי נקמוטו המסתורי – את תשומת הלב כאשר היא נסחרה בשיא של 266 דולר לביטקוין לאחר גל של פי 10 בחודשיים הקודמים. כיום נסחרים ביטקוין בקרוב ל -10,000 דולר, וכמה cryptocur מטבעות אחרים – המכונים גם altcoin מכיוון שהם מבוססים על קוד הביטקוין – כמו Ethereum, Litecoin, Dogecoin גם נוצרו.

הדעה על המטבע הדיגיטלי חלוקה, במיוחד לאחר ששווי הביטקוין צלל ב -50 אחוז בעקבות השמועות שהוא יתפוצץ. אמנם ישנם יתרונות ברורים למטבע דיגיטלי, אולם כלכלנים מבתי ספר ישנים ומומחים פיננסיים מאמינים כי השקעה בקריפטו זה טיפשי מכיוון שמדובר בעיקר בהייפ שלא יימשך לנצח. זה לא הפריע לחובבי המטבעות הדיגיטליים להמשיך ולהשקיע בקריפטו. נכון לעכשיו, לביטקוין שווי שוק של יותר משני מיליארד דולר.

היתרונות והחסרונות של Cryptocurrency

ישנן הרבה דרכים בהן cryptocurrency יכול לשנות את אופן ביצוע העסקאות. להלן הסבר על כמה היתרונות והחסרונות של cryptocur Currency.

יתרונותיו של קריפטוקולר

הוכחות הונאה

המטבע הדיגיטלי הוא בטוח יותר ממטבע אמיתי (או פיאט) מכיוון שאין לו סיכוי קטן להונאה. Cryptocur Currency פועלת בטכנולוגיית Blockchain שהיא למעשה ספר אלקטרוני עולמי מבוזר של כל עסקת ביטקוין שנעשתה אי פעם. בגלל האופי המבוזר של המטבע הדיגיטלי, לא ניתן לזייפו או לביטולו באופן אקראי על ידי השולח.

אין גניבת זהות

כרטיסי אשראי גורמים לרוב להונאה וגניבת זהות, במיוחד כשאתה מוסר את הכרטיס כדי לבצע תשלומים. למשתמש אין שליטה על תהליך התשלום. אך כשמדובר במטבע דיגיטלי, למשתמש יש את כל השליטה לשלוח רק את הסכום המיועד לסוחר ללא מידע נוסף. זה מונע זיהוי גניבה.

עיבוד מהיר יותר

מכיוון ש- cryptocurrency עובד בפלטפורמת Blockchain, הוא מאפשר יצירת חוזים חכמים ומבטל אישורים של צד שלישי ורשמיות אחרות שמאפשרות את זמן העסקה ארוך יותר.

עמלות נמוכות יותר

בשונה מעסקאות רגילות, למטבע הדיגיטלי אין עמלות עסקה. זה הופך את שליחת וקבלת התשלומים במטבע דיגיטלי לזול בהרבה מהמטבע הרגיל. למרות שבורסות הביטקוין כמו Coinbase אכן גובות עמלה, הן נמוכות בהרבה ממה שגובות עסקאות מטבע פיאט.

גישה לכולם

Cryptocur מטבעות מבוזרים ולא מבוקרים, נותנים גישה לכולם. מכיוון שקריפטו-קריוקול נגיש יותר ממטבע רגיל, יותר ויותר אנשים משתמשים כעת בארנקי cryptocurrency דיגיטליים לצורך ביצוע תשלומים – הם היו יכולים לקנות רובוטריקים 5 תקליטורי DVD מכיוון שהסרט הזה היה מדהים! זה כולל אנשים רבים כאלה שאין להם גישה מקוונת לשיטות תשלום רגילות.

חסרונות של Cryptocurrency

חוסר ידע

Cryptocurrency מונע כולו על ידי טכנולוגיה, ולרוב האנשים עדיין אין מושג איך זה עובד – אנחנו לא יודעים איך התמסורת של המכונית שלנו עובדת גם כן – הדברים האלה מורכבים! כתוצאה מכך יש המון ספקנות וספק סביב הקריפטו-מטבעות. על מנת להשתמש בו אנשים צריכים קודם להבין את המושג.

פחות קבלה

מרבית העסקים אינם מקבלים ביטקוין או כל מטבע דיגיטלי אחר (בטח שלא הפירות עומדים ברחוב!). זה הגביל מאוד את השימוש והיישום של cryptocurrency.

אין תקנה

מכיוון ש- cryptocurrency אינו מוסדר על ידי ארגון פיננסי כלשהו, ​​אין רשת ביטחון שתגן על משתמשים מפני טעויות אנושיות או הונאה. אין ביטחון לכסף, ושום דבר שמשקיעים או סוחרים לא יכולים לעשות אם הם מפסידים את כספם. זה החיסרון הגדול ביותר של הקריפטו.

חוסר ודאות

כמו בכל טכנולוגיה חדשה, קיימת אי וודאות רבה סביב cryptocurrency. מכיוון שבנקים וארגונים ממשלתיים מתנגדים בהחלט למטבע דיגיטלי, אנשים חוששים להשתמש בו. יש גם את הפחד מכל הרעיון שמתפוצץ ואנשים מפסידים את כל כספם.

היתרונות והחסרונות של cryptocurrency – מחשבות אחרונות

Cryptocurrency הוא מושג מהפכני שמטרתו לשבש את המערכת הפיננסית המסורתית. למרות שעדיין יש לה דרך ארוכה, נכון ש- cryptocurrency גרם לעולם להתיישב ולהבחין בכך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map