ביטקוין לעומת ביטקאש – כל מה שצריך לדעת

הבום של מטבע מוצפן התפשטה כמו אש בשדה קוצים לפני זמן לא רב. אלפי אנשים החלו להשקיע בהם ביטקוין, וצורות אחרות של מטבע דיגיטלי כמו Bitcash, Ripple ו- Etherium התחיל לצוץ. למרות שקריפטו-מטבעות הופכים להיות יותר ויותר נפוצים, מה אתה באמת יודע עליהם? 


ביטקוין לעומת ביטקאש - כל מה שצריך לדעת

ביטקוין לעומת ביטקאש – כל מה שצריך לדעת

במדריך שלנו, נדבר איתך דרך היסטוריה של מטבע דיגיטלי, איך הם עובדים, ומה הם יתרונות וחסרונות להשתמש בסוגים שונים של מטבעות כמו Bitcash נגד המקור ביטקוין. אם אתה רוצה סקירה קצרה על עולם הקריפטוקול, עשה את עצמך בנוח עבור קריאה מהירה.

מה זה Cryptocurrency?

מטבע מוצפןהדרך הקלה ביותר לתאר קריפטו היא שהם סוג של מזומנים דיגיטליים.

בדיוק כמו כסף אמיתי, יש להם ערך, פרט לכך שהם אינם מחויבים על ידי א צורה פיזית, ואף לא רשות מרכזית השולטת או מנהלת אותם. 

מפתחים מכל העולם הקימו cryptocururrency וקהילה פעילה ששמרה ושיפרה אותם טכנולוגיית (שידונו בהמשך.)

לפני שנעמיק בפעולות של cryptocururrency, הכי טוב לדעת מדוע הם נוצרו מלכתחילה.

מה גרם להופעתה של מטבעות קריפטוק?

Cryptocururrency הגיע לקפל לפני עשור והוא פותח כדי להילחם ב משבר כלכלי נוצר על ידי המערכת הבנקאית המסורתית. מומחים רבים השוו תקופה זו לתקופה זו שפל גדול. כן, זה היה נורא.

בנקים אמריקאים החלו חלוקת הלוואות מימין ושמאלה להשיג לקוחות רבים יותר, אך החלטה זו גרמה לנפילתם. אנשים רבים לא הצליחו להחזיר להם, ואחרי זמן מה, השטף הנמוך של הכסף גרם לבנקים להתמוטט תיק לפשיטת רגל.

הרבה אנשים הפסידו הרבה מכספם, בעוד שההשפעה והכוח של הבנקים החלו לדעוך בגלל האסון הזה. זה נתן השראה לצוות של אנשים מוכשרים ליצור סוג אחר של נכס פיננסי יותר בטוח. 

ביטקוין נולד

BTC הייתה הצורה הראשונה המוצלחת ביותר של cryptocurrency. בניגוד לאמונה הרווחת, היו מושגים מעוצבים אחרים של מזומנים דיגיטליים לפני התפיסה של ביטקוין, אך לא היו כאלה פופולרי או יעיל.

ביטקוין נועד למנוע את כל הנושאים שיעלו מניהול לא נכון של כסף קונבנציונאלי על ידי הצגתו מספר תכונות שימושיות:

 • פרטיות ואנונימיות
 • דמי עסקה משתלמים
 • ביזור
 • עסקאות מהירות יותר בחו”ל
 • אספקה ​​סופית = פחות בעיות פיננסיות כמו אינפלציה

יתרונות רבים אחרים מגיעים באמצעות שימוש ב- cryptocurrencies, אך אלה החשובים ביותר.

טכנולוגיית Blockchain

כל cryptocurrency משתמש בטכנולוגיה הנקראת blockchain, שכפי שאפשר לנחש, מורכב מ “שרשרת בלוקים.” הבלוקים הם סוג של רשומות המקובצות יחד. הם עוברים לבלוק הבא ברגע שמגיעים לזיכרון המרבי בגוש הקודם. 

אתה יכול לדמיין אותם כתיבות מלאות בנתונים מציג כל עסקת קריפטו מוצלחת ופרטיהם. כל חסימת מגיעה עם חותמת זמן המציגה את שלה זמן היצירה והתהליך.

בלוקצ’יין הוא בעצם א צורה מבוזרת של ספר ספר שמתפרס על אלפי שרתים, ולכל אדם ברשת יש נפרד עותק של הבלוקצ’יין. יש לעבד רחובות כדי להפוך לחלק מהשרשרת. וזה משמש כ ציר זמן על כל עסקה שחלפה בעבר.

מזלגות

מה לגבי ביטקוין מזומן? האם זה משתמש באותו דבר? blockchain כפי ש ביטקוין? התשובה הקצרה היא כן. זה עושה זאת באמצעות מזלגות, כאשר קוד ה- blockchain המקורי הוא בלבד מעודכן על צמתים ספציפיים.

המקור נשאר זהה, בעוד הצמתים המעודכנים הללו נפרדים מהמקור ל ליצור מחסומים חדשים. המטבעות הנוצרים של מחסני החץ החדשים הללו הם שונה ונפרד מהמקור.

יתכן שאתה תוהה מדוע cryptocurrencies החדשים הללו נוצרו מלכתחילה. נו, ביטקוין אינה בדיוק מערכת מושלמת, וחלק מהקהילה שלה רוצה משהו טוב יותר.

גיבוש מזומנים בביטקוין

Bitcoin Cash או BCH נוצרו ב- 1 באוגוסט 2017, אחרי שהיו חברי קהילת הביטקוין לא מרוצה עם הפרוטוקול המקורי. 

אחרי סדרת דיונים הם החליטו ליצור שלם cryptocurrency חדש שיש לו מגבלת חסימות של 8MB, שם המקור היה רק ​​1MB. גדלי החסימה הגדולים יותר אפשרו עסקאות מעובדות יותר לכל בלוק, שהיתרונות והחסרונות יהיו נדון בהמשך.

מחירים משתנים

כמו כסף אמיתי בחיים, ערך cryptocururrency עולה ויורד עם הזמן. הם משתנים בהתאם לכמה שהם דורשים, מאומצים ומשומשים. אנו יכולים לנתח את שינוי הערך שלהם ביחס שלהם ערך צמיחה והחזר ROI (החזר על השקעה.)

גם במזומן ביטקוין וגם במזומן ביט יש ערך מסוים. ביטקוין, בהיותו הצורה הוותיקה והמבוססת ביותר של cryptocurrency, מחזיק את ה- הערך ביותר ושולט א חלק גדול משוק הקריפטו (67.59% נכון ל -16 בספטמבר 2019), בעוד Bitcash מחזיק רק ב 2.11%.נתח שוק ביטקוין

ביטקוין מזומן היה נוצר רק לפני שנתיים. למרות שרובם הניחו שהוא יתפוס חלק גדול מנתח השוק של ביטקוין, הדומיננטיות בשוק נמצאת בירידה מתמדת מאז שיאו ב 13 בנובמבר 2017, במחיר של 9.74%. 

על פי CoinMarketCap, מחיר הביטקוין יורד 0.37% במהלך תקופת המסחר האחרונה של 24 שעות, בעוד ביטקוין מזומנים מעלה 4.22%. לביטקוין בדרך כלל יש יותר תנודת מחירים יציבה, כפי שאתה יכול לראות בתרשים למטה.תרשים ביטקוין

זקוק לעזרה?

אתרים רבים זמינים נותנים מידע מעודכן על שוק הקריפטו כמו CoinMarketCap, תצוגת מסחר, ו CryptoCompare אם אתה רוצה לעקוב אחר מגמות cryptocurrency בעצמך.

שוק הקריפטו הולך וגדל יותר ויותר, עם צורות חדשות של cryptocurrency שמנסות לטפס על השורות. אבל הביטקוין שולט ביותר כמטבע העליון, כאשר ביטקוין מזומן נכנס בעקבותיו מקום 4. האם המשמעות היא שביטקוין הוא הצורה הטובה ביותר של cryptocurrency? לא בהכרח.

BCH לעומת BTC: היתרונות והחסרונות

עכשיו יש לך מושג קל לגבי שני הדברים. מה אתה אומר שאנחנו מסתכלים על יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם? בסדר אז. בוא נלך.

ביטקוין מזומן

אנחנו הולכים לבעוט בזה עם העולה החדשה. הנה לך:

 • יתרונות

זה הרבה יותר זול מביטקוין, כך שקל יותר להשיג אותו. גם עמלות העסקה שלה נמוכות יותר. נכון לעכשיו, יש לה דמי עסקה ממוצעים של 0.00396 דולר, בזמן ביטקוין הוא 1.045 דולר. עמלת העסקה הממוצעת של ביטקוין סובלת מקפיצים גבוהים (כאשר הגרוע ביותר הוא 63.85 דולר ביום 22 בדצמבר 2017). מצד שני, Bitcoin Cash’s היה באופן עקבי הצד התחתון מאז הקמתו:

היותו זול ומהיר יותר הופך את Bitcoin Cash ליותר ידידותי לסחר באופן כללי.

 • חסרונות

בעוד שגודל הבלוק מוגדל מציע יתרונות, יש לו תופעת לוואי אפשרית של צמצום ההתנגדות של הרשת להתקפות חיצוניות כמו גם ריכוזיות.

יש לזה גם אמון המשקיעים נמוך יותר בהשוואה לביטקוין, ושיעור החדירה והשוק של האימוץ שלו הוא פחות דומיננטי. זה נובע מהעובדה שהוא הרבה יותר חדש בשוק הקריפטו מאשר ביטקוין.

המסחר פחות בר-קיימא מבחינת זוגות המסחר הזמינים – ההשפעות המצטברות של החסרונות הללו הורידו את מחיר ושיעור האימוץ של ביטקוין מזומן.

ביטקוין

עכשיו לענק בענף. להלן היתרונות והתחזקות של ביטקוין.

 • יתרונות

בהיותו המקור המקורי, ביטקוין משמש כ- מטבע בסיס עבור כל מערכת cryptocurrency. זה מה ששאר ה- cryptocur Currency נסחר נגד וניתן לסחור כמעט בכל בורסה (יש לו את זוגות המסחר הרבים ביותר). 

זה חולש על יותר ממחצית שוק הקריפטו כולו (67.6%) ונשאר כ תקן זהב בענף מתרחב ומהיר מאוד. בגלל המאסיבי שלה בסיס משתמש ו שווי שוק גבוה יותר, ביטקוין שומר על ערכו הרבה יותר טוב מ ביטקוין מזומן.

לאחר הצמתים המלאים ביותר בשוק הקריפטו, זה הופך את זה להפליא קשה לתקוף על ידי מוסדות וממשלות מרכזיות.

 • חסרונות

ביטקוין זה הרבה יקר יותר ו יש שיעורי עסקאות גבוהים יותר. עסקאות הן גם בדרך כלל איטי יותר. זה הופך אותה לבחירה איומה לרכישות כלליות.

חסרון קל נוסף הוא שלצוות הפיתוח של ביטקוין אין חזית מאוחדת חזקה יותר בהשוואה לקבוצות אחרות. השיח הפנימי הזה, יחד עם בסיס המשתמשים המסיבי שלו, עשוי להסתיים מה שמפריע לתהליך השיפור שלו

השקעה באמצעות cryptocurrency

די קל לומר שלאנשים שונים יש אינטרס לקנות cryptocurrency. לכל אחד יש את הסיבות שלהם. בין אם זה לאנונימיות או סתם להרוויח, השקעה בביטקוין, Bitcash, או כל סוג של cryptocurrency יכול להיות רעיון טוב. בואו נדבר על כמה “איפה ואיך”.

1. איפה אני קונה אותם?

אינך יודע מה אתה מסתובב? אני אעזור לך בזה. מאפשר לבעוט אותו קודם עם איפה אתה יכול לקנות cryptocurrency.

בורסות בקריפטו

אלה מפעלים לעתים קרובות מגיעים עם תשלום עבור הטיפול בעסקה, לכן הקפד לעשות זאת לחקור ולמצוא אחד שמתאים לך. אלה שתיים הן הפופולריות יותר:

 • בסיס מטבעות

זה פופולרי מאוד בקרב משקיעי cryptocurrency בארה”ב, מכיוון שקישור חשבון הבנק שלך יחסית קל. מטבעות Coinbase א התפלגות של 0.5% מהרכישה ותשלום נוסף התלוי באיזה אזור אתה נמצא ב סוג התשלום בו השתמשת.

 • Binance

נחשב לבורסת הקריפטו הגדולה בעולם על ידי כרך, Binance גובה דמי משיכה ותוספת עמלת 0.1% לכל סחר. יש הנחות זמינות, לכן הקפד לבדוק אותם. בבינאנס, cryptocur Currency הם בדרך כלל החליפו זה בזה. עם זאת, אתה צריך אפשרות לקנות אותם עם כרטיס אשראי במחיר.

חילופי מתווכים

לעתים קרובות אנשים מעסיקים מתווכים לטובת היתרונות שיש בריכות נזילות גדולות יותר, החלקות נמוכות ועמלות פרושים, ועוד זוגות cryptocurrency סחירים יותר. להלן שניים מתווכי הקריפטו הטובים ביותר:

 • Plus500 

Plus500 מציע יתרונות רבים כגון אפשרויות תשלום רבות (כמו Paypal,) 100 פיקדונות מינימום, א אפשרות צ’אט חי, ו תהליך הרשמה מהיר.

 • eToro

eToro מציעה רבים אפשרויות תשלום, א הפקדה מינימלית של 200 $, ומצוין צוות תמיכה.

דרכים אחרות בהן תוכלו להשקיע ב- BTC

רוצה יותר? יש לך את זה. בדוק את הדברים הבאים.

 • כספומט ביטקוין

זה עובד ממש כמו כספומטים למזומן פיזי. מכ”ם כספומט מטבעות יש אלפי כספומטים ברחבי ארה”ב.

 • חילופי P2P

משתמשים יכולים לפרסם מודעות בהן כתוב שער חליפין ואמצעי תשלום רצוי עבור ביטקוינים. משתמשים אחרים יכולים לענות על הפרסומות עם אפשרות להיפגש באופן אישי ולשלם עם כסף מזומן או באמצעות בנקאות מקוונת לסחור ישירות.

 • קרנות בגווני אפור

אתה יכול להשיג את שניהם ביטקוין וביטקוין מזומן דרך גווני אפור, מנהל נכסים עבור המטבע הדיגיטלי שלך. ואילו מניות אלה עולה יותר מאשר הערך האמיתי של המטבע, אינך צריך לדאוג אחסון או יישום ביטחון נוסף.

כמה טיפים לפני נעילת הרכישה שלך

לפני שתקבל החלטה כלשהי, אני ממליץ לך מאוד להציץ ב טיפים הבאים. אני די בטוח שתהיה לך נקודת מבט שונה בעניין:

 • יש את המידע הבסיסי שלך ביד

שלך SSS, מספר חשבון בנק, תמונת תעודת זהות, סיסמאות לארנק הדיגיטלי וכו ‘. תהליכי עסקאות ורישום קריפטו מחייבים את הנתונים שלך, כך שכדאי להכין אותם.

 • הימנע משימוש בכרטיס אשראי

מימון ההשקעות שלך על ידי הלוואה ממקורות בריבית גבוהה זה רעיון רע.

 • שימו לב שלשקעות קריפטו אין ביטוח

החברה להגנת המשקיעים בניירות ערך אינו מבטח את Cryptocurrency במקרה של גניבה או כישלון (למספר חילופי דברים כמו Coinbase יש פוליסת ביטוח משלהם.)

 • וודא שעסקאות מקוונות נעשות באמצעות א חיבור אינטרנט מאובטח ופרטי. (נסה VPN אמין).
 • אם פלטפורמת החליפין שתרצו אינה מציעה את cryptocurrency המועדף עליכם, תוכלו פשוט קנו תחילה ביטקוין והחליפו אותו במטבע המועדף עליכם.

2. כיצד אוכל לאחסן את ה- cryptocurrency שלי??

אתה יכול לשמור על המטבעות שלך שני סוגים של ארנק דיגיטלי:

ארנק חם

ספקים או מחליפים מבוססים מציעים דרך ארנק מסוג זה אחסון בענן שאפשר לגשת אליו דרך האינטרנט. הבורסות מציעות ארנקים חמים עם ההצטרפות. רבים מעדיפים להשתמש ארנקים חמים של צד שלישי שניתן להשתמש בהם בפלטפורמות שונות. 

עסקאות הן בדרך כלל מהיר יותר לארנקים חמים. אך שימו לב שלארנקים חמים עם ביטקוין יש סיכון גבוה להיפרצות. הקפידו לבחור פלטפורמת החלפה המציעה ביטוח, או לפחות ביטחון נוסף. 

להלן מספר מקורות פופולריים לארנקים חמים:

 • בלוקצ’יין

זה לא בא מהחלפת מטבעות, מה שמקטין את הסיכון שלך להיות יעד פריצה. 

 • בסיס מטבעות

זה מגיע עם ביטוח המכסה הפסדים שנגרמו בגלל פריצות, גניבות, העברות כוזבות והפרות אבטחה.

 • אלקטרום

תוכנה ייחודית המאפשרת לך לאחסן את המטבע שלך במחשב שלך.

 • Mycelium

ארנק חם לנייד עבור משתמשי iOS וגם אנדרואיד. 

ארנק קר

ארנקים קרים מספקים אמצעי אבטחה נוספים לארנקים החמים אין. הם מגיעים בצורה של מכשירים ניידים שיכולים לאחסן את המטבע שלך. להלן כמה ספקי ארנקים פופולריים:

  • ספר ננו: בדומה לכונן הבזק, הארנקים האלה יכולים לעלות 60 – 120 דולר
  • טרזור: ארנקים קרים זעירים מאוד שעולים 80 – 170 דולר

זכור להשתמש גם בסיסמאות חזקות אימות דו-גורמי עבור חשבונות הארנק הדיגיטלי שלך המרת מטבעות.

3. כיצד אוכל לנהל את ההשקעה שלי?

זכור כי כל השקעה מגיעה עם סיכונים פוטנציאליים. מטבעות דיגיטליים חשופים לסיכונים גבוהים יחסית מכיוון שהם הרבה יותר חדשים למשחק לעומת צורות השקעה מבוססות אחרות כמו אגרות חוב או מניות. להלן מספר דרכים שתוכלו לעשות צמצם את הסיכונים האלה:

 • גוון את תיק העבודות שלך

בטח שמעתם על זה בעבר, משקיעים רבים השתמשו בדרך טקטית זו לפני הולדתם של cryptocururrency. על ידי השקעה במספר מקורות, יש לך סיכוי גבוה יותר לשמור על ההשקעות שלך בהן מטבעות משתלמים יכולים להמציא עבור כושלות.

 • שחק את המשחק “קנה והחזק”

זה פשוט כמו שזה נשמע. קנו קצת cryptocurrency ורק חכה שערכו יעלה. זו נחשבת לצורת השקעה פאסיבית שלעתים קרובות עולה על המקבילה הפעילה שלה. זה גם פחות יקר בגלל דמי עסקה נמוכים יותר.

כאמור בחלקים הקודמים, שוק המטבעות הדיגיטליים הוא מאוד הפכפך, עם מחירים כל הזמן במצב של שטף. כמה אסטרטגיות מפתח אלה שהזכרנו יכולות לעזור לך לנהל את ההשקעה שלך בשוק הפכפך.

אמנם, ייתכן שזו לא הדרך המהירה ביותר להרוויח מהשקעותיך לטווח הקצר, אך בדרך כלל משיג ביצועים טובים יותר בטווח הארוך. זה נהדר למתחילים שרוצים לטבול בעולם cryptocururrency.

ביטקוין מול ביטקש – מסקנה

יש הרבה מה ללמוד על פעולותיהם של cryptocururrency כמו כיצד לרכוש אותם, או ה סיכונים הקשורים אליהם. אבל אנו מקווים שהמדריך שלנו נתן לך הבנה מה הם cryptocurrencies, איך הם עובדים ואיך להשקיע איתם בבטחה.

אם יש משהו שאתה לא יכול לעטוף את ראשך, תן לנו צעקה בתגובות למטה ונשליך קצת אור על העניין.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me