SOCKS5 פרוקסי לעומת VPN – מה ההבדל?

SOCKS5 פרוקסי לעומת VPN? מה ההבדל? כשמדובר בהורדת טורנטים באופן אנונימי, רוב האנשים משתמשים ב- SOCKS5 או ברשתות וירטואליות פרטיות. לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה. במדריך זה, אשווה בין השניים ובתקווה לעזור לכם להחליט לאיזה פתרון עדיף להשיג אנונימיות מקוונת ו לעקוף מגבלות גיאוגרפיות.


SOCKS5 לעומת VPN - מה ההבדל?

SOCKS5 פרוקסי לעומת VPN – מה ההבדל?

VPN העליון לקודי

מה זה SOCKS5?

Socket Secure, המכונה SOCKS, הוא פרוטוקול המשמש במיוחד לשרתי פרוקסי. SOCKS5 למעשה הוא הרחבה רב-תכליתית של פרוטוקול SOCKS התומך בטכנולוגיות רשת מתקדמות, כמו פרוטוקול UDP ו- IPv6. הוא מסוגל להעביר את רוב סוגי מנות הנתונים והפרוטוקולים. פרוקסי SOCKS5 מסכה את כתובת ה- IP שלך על מנת לעקוף מגבלות מיקום גיאוגרפי וחומות אש מגבילות. זה מנתב את התעבורה באינטרנט של תוכנית או יישום ספציפיים דרך שרת פרוקסי של צד שלישי. תהליך זה מאפשר לך לשנות את כתובת ה- IP הציבורית של התוכנית עליה הגדרת SOCKS5. גישה לשרת פרוקסי זה דורשת אימות, כלומר רק משתמשים מאומתים יכולים לגשת לשרתים אלה.

מה זה VPN?

VPN מייצג רשת פרטית וירטואלית. כשאתה מתחבר לשרת VPN כל תעבורת האינטרנט שלך תעבור דרך שרת מרוחק מאובטח. לאחר מכן שרת זה יצפין את כל התנועה שלך. כתובת ה- IP שלך תוסווה גם היא בתהליך. מבחינת אנוניות ופרטיות, אין אלטרנטיבות טובות יותר שאני יכול לחשוב עליהן. אולי החיסרון האמיתי היחיד של VPN הוא שתהליך הצפנת התנועה שלך יכול להוריד מעט את מהירות האינטרנט שלך. בניגוד למקצועי SOCKS5 שבהם התעבורה שלך מוצפנת רק באופן חלקי, VPN מגן על כל חיבור האינטרנט שלך מפני מצותתים פוטנציאליים..

SOCKS5 פרוקסי לעומת VPN

גם VPN וגם פרוקסי SOCKS5 יכולים להסתיר את כתובת ה- IP שלך. עם זאת, בניגוד ל- VPN, שרת פרוקסי אינו מציע הצפנה לתעבורה שלך. זו הסיבה העיקרית לכך שגורמי SOCKS5 נחשבים מהירים יותר מ- VPN. העובדה שהם לא צריכים להוציא משאבים כדי להצפין תוצאות תנועה במהירויות הורדה / העלאה מהירות יותר מחיבור VPN עם הצפנה חזקה. בעיקרון, בחירה בין VPN ל- SOCK5 היא חילופי דברים בין פרטיות למהירות.

בסופו של יום VPN מספק לך ביטחון ואנונימיות גדולים בהרבה. הצפנה מקצה לקצה היא שמונעת מספקי רשת, מפרסמים, סוכנויות ממשלתיות, פושעי סייבר וכל מי שביניהם לפקח על הפעילות המקוונת שלך. SOCKS5 פשוט מסווה את הזהות המקוונת שלך.

  • גם SOCKS5 וגם VPN יכולים להסתיר את כתובת ה- IP שלך ולהעלים את זהותך באופן מקוון.
  • בעוד VPN מצפין את התנועה שלך, SOCK5 לא עושה זאת.
  • שימוש בפרוקסי SOCKS5 עבור uTorrent או אפליקציית P2P אחרת תאפשר להשיג מהירויות הורדה / העלאה טובות יותר בהשוואה ל- VPN.
  • ספק שירותי האינטרנט שלך עדיין יוכל לפקח על פעילויות ההורדה שלך אם אתה משתמש ב- SOCKS5. רק VPN מספק אנונימיות מלאה.
  • ניתן להשתמש ב- SOCKS5 רק ביישומים ספציפיים כמו uTorrent
  • VPN, לעומת זאת, מצפין את כל התנועה שלך, ללא קשר למה שאתה עושה באינטרנט.
  • בכל הנוגע לעקיפת מגבלות גיאוגרפיות, VPN הוא האלטרנטיבה הטובה יותר.
  • במקרים מסוימים, שרתי פרוקסי עשויים לשמור יומנים. פירוש הדבר שאם מישהו יוכל לפרוץ שרתים אלה, הוא יוכל להשיג יומנים של הפעילויות המקוונות שלך.
  • שירותי VPN כמו IPVanish, לשם השוואה, שמור אפס יומני פעילויות הגלישה שלך.

SOCKS5 לעומת VPN – איזו מהן לבחור?

ובכן, אתה לא צריך לעשות פשרה. ישנם שירותי VPN מסוימים המציעים למשתמשים שלהם גם VPN וגם SOCK5. IPVanish ו NordVPN שתיהן דוגמאות טובות. אינך צריך לשלם דמי תוספת כלשהם אם ברצונך להגדיר את פרוקסי ה- SOCKS5 שלהם באפליקציית uTorrent שלך.

באופן אישי אני מעדיף VPN. אם אתה משתמש בשירות VPN מתאים ומתחבר לשרת שאינו רחוק, הפרש המהירות כמעט ואינו מורגש. שלא לדבר על העובדה SOCKS5 נחותה מ- VPN בכל הקשור לאנונימיות מקוונת. ובכל זאת, אם אתם מטורפים במיוחד במהירויות באינטרנט תוכלו להשתמש ב- SOCKS 5 לכל פעילויות ה- P2P שלכם.

מה עם פרוקסי DNS חכמים?

שירותי פרוקסי DNS חכמים כמו Unlocator הן אפשרות נהדרת אם כל מה שאתה רוצה זה לבטל את חסימת ערוצי הזרימה שאינם זמינים באזור שלך. במקרה ספציפי זה, רק התעבורה החושפת את מיקומך לאתר הספציפי שברצונך לבטל את החסימה מנותבת מחדש.

עם זאת, DNS חכם אינו מצפין כלל את התנועה שלך. טרולי ספק שירותי האינטרנט והזכויות היוצרים שלך עדיין יכולים לפקח על פעילויות ההורדה שלך גם אם התקנת פרוקסי DNS חכמים במכשיר שלך.

SOCKS5 לעומת VPN – מסקנה

בסופו של דבר, הכל מסתכם בהעדפות האישיות שלכם. באופן אישי, אני מעריך שלעולם לא תוכל להיות זהיר מדי בנוגע לפרטיותך המקוון. זו הסיבה שאני ממליץ בחום להשתמש ב- VPN במקום פרוקסי SOCKS5 אם אתה מעריך את פרטיותך וביטחונך תוך כדי הורדת טורנטים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me