VPN עם תמיכת הלקוחות הטובה ביותר

בין אם זה תמיכה בצ’אט חי, כרטיסים, טלפון או דוא”ל, שירות לקוחות הוא אחת מנקודות המכירה החשובות ביותר שכל עסק שמעורב במתן שירות צריך להתמקד בהן. לקוחות שמים לב רבה כמה טוב ניתן שירות, ורק רמה גבוהה של מסירת שירות תוודא שהם ממשיכים לעבור דרך הדלת שלך מדי פעם. אותו עיקרון חל גם על ספקי VPN. כששירות VPN שנרשמת אליו מסוגל לעמוד בכל ההבטחות שהוא הציג לך, ​​אז אתה מוצא את זה שווה להמשיך להמשיך ולשלם את דמי המנוי שלהם, ואם השירות באמת נמצא מעל לתנאי, אתה אפילו שמח לעשות זאת. עם זאת נאמר, להלן ספקי VPN מובילים עם תמיכת הלקוחות הטובה ביותר.


VPN עם תמיכת הלקוחות הטובה ביותר

VPN עם תמיכת הלקוחות הטובה ביותר

החשיבות של תמיכת לקוחות ל- VPN

למשתמשים שרק התחילו להתמודד עם VPNs בפעם הראשונה, שירות לקוחות חיוני כדי לעזור להם למצוא את דרכם ואפילו לוודא שהם מתוודעים נכון לשירות מהר מכפי שהם היו עושים זאת אם הם היו בעצמם.

זו הסיבה ששירותי VPN רבים מנסים לפרסם כמה קל להגיע לנציגי טיפוח הלקוחות שלהם. התקן בתעשייה מאפשר לפנות אליהם 24/7, אך לא כל השירותים עומדים בפועל בטענה זו.

מרבית הספקים הנמוכים יותר מאפשרים תקשורת באמצעות לקוחות באמצעות אימייל, וזה באמת לא הצורה הטובה ביותר לקבל עזרה לבעיה שלך מכיוון שהיא עשויה להימשך ממש הרבה זמן שהם יחזרו אליך. ספקים יעילים יותר וממוקדי לקוחות מאפשרים למנויים שלהם לפנות אליהם הרבה דרכים.

מה הופך טיפול לקוחות של VPN נהדר?

אחד המועדפים על הלקוח הוא המסנג’ר ש רוב הספקים העליונים הועיל ללקוחותיהם. לקוחות מעדיפים צורת תקשורת זו מכיוון שהיא מאפשרת להם לקבל הוראות בזמן אמת על מה לעשות במקרה שהם יתקלו בבעיה שהם לא באמת יכולים לפתור בעצמם.

המומחיות של נציגי הטיפול בלקוחות צריכה להיות גבוהה מאוד, מכיוון שלעתים יתכן שהם יצטרכו להבחין בבעיה קשה ממש שעלולה להיות מוסברת בצורה לא טובה על ידי הלקוח, ועדיין לבוא עם פיתרון מתאים.

על הנציג לדעת להתמודד עם לקוחות נלהבים, חסרי סבלנות, ולהתייחס אליהם באופן מקצועי מבלי להתנודד מהרגשות שלהם.

זה דורש הרבה כוח פנימי כדי להתפנות, כך שהם צריכים להיות טובים מאומן ומוקד על המשימה העומדת בפניך. שירות הטיפול בלקוחות משמש גם כ “קול” של המותג, לכן חשוב שהם יתייחסו ללקוחות שלהם באופן שמבטיח להם את הערך שלהם לחברה.

שירותי VPN עם שירות הלקוחות הטוב ביותר

אם אתה מחשיב את עצמך כמשתמש בפעם הראשונה שאין לו ניסיון קודם בשימוש בשירות VPN, רוב הסיכויים שתצטרך להתמודד עם דלפק שירות הלקוחות בחלק כלשהו במהלך שגרת ההגדרה הראשונית שלך. כדי להבטיח שתוכלו ליהנות מהחוויה הטובה ביותר שאפשר, זיהינו מספר שירותים ידועים שבטוח יתייחסו אליכם ממש טוב וימיינו את כל הבעיות שיש לכם.

1. ExpressVPN

לוגו ExpressVPNExpressVPN הוא בקלות אחד מספקי ה- VPN הטובים ביותר בשוק, ולקוחותיו נאמנים להם במיוחד בגלל רמתם המופתית של שירות לקוחות.

הרשת שלהם של יותר מ 3000 שרתים מאפשר להם לספק חיבור קבוע לכל אחד מהמנויים שלהם ואמין הצפנה של 256 סיביות הוא חזק מספיק כדי להגן עליהם מפני כל סוג של איום בסייבר.

האפליקציה שלהם גם תואמת בקלות לרוב מערכות ההפעלה הפופולריות, עם אנדרואיד, iOS, Windows ו- Mac כולם נתמכים במלואם.

האפליקציה גם קלה לניווט ובעלת ממשק משתמש נעים. ExpressVPN מטיל מדיניות קפדנית על רישום אפס ומאפשרת עד 5 חיבורים בו זמנית.

צוות תמיכת הלקוחות שלהם מגיב מאוד וההתנהלות עם הלקוחות בצורה הכי מקצועית שאפשר. שאלנו שתי שאלות. כזו שקשורה להם תמיכה בצ’אט חי 24/7 והשני אודות שירות ה- DNS החכם שלהם.

לקח להם שניות בלבד להגיב, וזה טיפול נהדר בלקוחות.

ExpressVPN תמיכה 1


כל לקוחות פרספקטיבה מוזמנים לנסות ולהגיש את השירות באמצעות שירותיהם ערבות 30 יום הכסף בחזרה. אם הם לא היו מרוצים ממה שיש לספק לספק לו, הם יכולים לבקש החזר מלא (בלי לשאול שאלות).

2. NordVPN

לוגו NordVPNשבסיסה בפנמה, NordVPN ניצבת ראש וכתפיים מעל מספר גדול של ספקי VPN אך ורק בגלל המגוון הגדול שהיא מציעה למנויים שלה.

גם רשת השרתים של NordVPN גדולה למדי, בערך 4000 שרתים מפוזרים היטב על יותר מ 94 מדינות.

המשתמשים שלהם נהנים ממגוון רחב של תכונות, החל מצפנת DoubleVPN לתמיכה סוערת, לסטרימינג אופטימלי והפרשה של עד 6 חיבורים בו זמנית.

DoubleVPN מאפשר למנויים להשתמש בשני שרתים במקום אחד כדי לשפר את האבטחה, ואילו האפליקציה שלהם מציעה אפשרויות שניתן להשתמש בהן כדי לייעל את הביצועים על בסיס שימוש.

השירות מגיע גם עמוס בתכונות הרגילות יותר כמו אוטומטית מתג להרוג אינטרנט, והגנה משניהם דליפות DNS ו מתקפות DDoS.

פנינו לצוות התמיכה שלהם כדי לשאול אם הם מציעים ניסיון חינם. ככל הנראה, המשתמשים התעללו בעבר בשירות, וסיפקו מספר כתובות דוא”ל בכדי ליהנות ממשפט בחינם בכל פעם. הנה מה אוטו – חבר התמיכה, הצהיר:

תמיכת נורד 1

תמיכת נורד 2


על פי השיחה שניהלנו, צוות הטיפול בלקוחות שלהם נמצא תמיד בהישג יד 24/7, כך שאסור להסס במקרה שתיתקל בבעיה שלא תוכל לפתור. בנוסף, הם מציעים א מדיניות החזר של 30 יום (אין שאלות שנשאלו) יחד עם א ניסיון חינם למשך 7 יום למשתמשים ניידים.

3. CyberGhost

לוגו CyberGhostעם קרוב ל 900 שרתים בתוך הרשת שלה, CyberGhost VPN מבטיחה שללקוחותיה תמיד יש חיבור אמין שהם יכולים לסמוך עליו, כמו גם אבטחה ברמה העליונה בזכות הצפנת ה- AES של 246 סיביות..

כשירות, CyberGhost בולטת גם בין הספקים הבודדים שיכולים להציע עד 7 חיבורים בו זמנית תחת חשבון אחד.

מבחינת שירות לקוחות, CyberGhost יש נציגים העומדים מסביב לשעון כדי לענות על כל סוגיה או שאלה שהלקוחות שלהם עשויים לרצות להעלות. דיברנו עם צוות התמיכה שלהם וקיבלנו תשובה ישירות.

כמה VPNs מציינים שיש להם תמיכה בצ’אט חי 24/7, עם זאת הם לא מצליחים להשיב בסופי שבוע. יתר על כן, לחלק מהספקים האחרים מוגבלות משמרות בצ’אט חי המסתיימות אחר הצהריים או בלילה.

בהתבסס על השיחה שניהלנו עם נציג CyberGhost, השירות אכן קיים תכונת צ’אט חי 24/7.


שלהם תקופת החזר כספי של 30 יום מבטיח גם שלקוחות יוכלו להוציא את השירות שלהם לביצוע ניסוי לפני שהם מתחייבים למנוי בתשלום. יתר על כן, גילינו של- CyberGhost יש גם א ניסיון חינם. אמנם זה אולי לא מפואר, אבל לפחות הם מציעים את התכונה הזו.

ניסויים בחינם בימינו הם נדירים ביותר, וכי יש אחד מהם הוא פלוס מובהק. בעזרת CyberGhost תוכלו לבדוק את השירות שלהם עבור יום שלם (24 ​​שעות) לפני שאתה מחליט.

4. SurfShark

לוגו SurfSharkSurfShark הוא שירות מוביל נוסף שמבטיח את החוויה המקוונת והטובה ביותר.

יש בו יותר מ 100 מיקומי שרתים ברחבי 61+ מדינות והיכולת לבטל חסימת שירותי סטרימינג גדולים כמו Netflix, Hulu, BBC iPlayer, וכל כך הרבה יותר.

הספק מצטיין גם במחלקות הפרטיות והביטחון. אתה יכול להשתמש בתכונות העליונות כמו למשל מתג להרוג, חיבורי מולטי-הופ, Whitelister, CleanWeb, ו הגנה מפני דליפות DNS פונקציונליות.

עם זאת, למרות היותו טוב, הוספנו את SurfShark לרשימה שלנו בגלל יעילות התמיכה בלקוחות. הם מציעים א אפשרות צ’אט חי 24/7 במקרה שתיתקל בבעיה בעת השימוש בשירות שלהם.

התרשמנו מאוד מהם תמיכה בצ’אט חי. ליתר דיוק, שוחחנו עם סוכן התמיכה שלהם, אדד, שהיה מקצועי מאוד, מנומס, מהיר ומענה.

תכונת צ'אט חי של SurfShark

יתר על כן, SurfShark מציעה ללקוחותיה א מדיניות החזר של 30 יום למקרה שהם ישנו את דעתם בסופו של דבר. אבל זה לא נגמר כאן. לפני שתגיע למשך ההחזר, תקבל א ניסיון חינם למשך 7 ימים, וזו אופציה נדירה ברוב הספקים.

5. StrongVPN

לוגו StrongVPNStrongVPN הושק חזרה 2005, וזה הפך לאחד ה- VPN הגדולים ביותר כיום.

לשירות יש שרתים לרוחב 35 מדינות, מה שמשתמש בהשוואה לשאר ה- VPNs שנמצאים ברשימה שלנו כיום.

עם זאת, זהו מדריך להראות לך אילו VPNs מגיעים עם תמיכת הלקוחות הטובה ביותר, ו StrongVPN הוא בין אלה.

דיברנו עם נציגיהם והתשובה הייתה מהירה מאוד. כעת, אנו כבר יודעים שלשירות יש תכונת DNS חכמה, אבל לשאול על כך זהו צעד לוודא כיצד יעיל התמיכה בצ’אט החי היא.

ניסיון בחינם של StrongVPN

תמיכה ב- StrongVPN 1

לפי מה שהם הצהירו, התמיכה שלהם בצ’אט חי זמין רק 24/7. עם זאת, StrongVPN הרוויחה מקום ברשימה שלנו מכיוון שהם יכולים לפתור את הבעיות שלך באמצעות התקשר לתמיכה הזמינה בין 21:00 לפנות בוקר, שני עד שישי. זו תכונה נדירה ביותר שלא מצאנו עד כה בשום VPN אחר.מספר StrongVPN

הבעיה היא שאם אתה נתקל בבעיות במהלך סופי השבוע, אתה חייב להגיש כרטיס או לשלוח דוא”ל. ייקח קצת יותר זמן לפתור את הבעיה, אבל זה מה שזמין עד כה.

יתר על כן, StrongVPN מציעה א ערבות 30 יום הכסף בחזרה למקרה שאתה לא מרוצה מהשירות שלהם. עם זאת, הם אינם מציעים תקופת ניסיון בחינם כפי שניתן לראות בתמונת הצ’אט שלמעלה, אך מדיניות ההחזר שלהם די והותר כדי לבדוק עד כמה ספק זה יעיל.

הסוגים השונים של תמיכת לקוחות

ספק שירותי VPN עשוי ליישם את ה- שירותי לקוחות הבאים:

תמיכה בצ’אט חי

זה ככל הנראה אחד הסוגים החשובים ביותר של תמיכה בלקוחות. כדי לקבל עזרה, אתה פשוט מבקר באתר VPN ו- ליזום צ’אט על ידי לחיצה על קופסה קטנה. זמן התגובה משתנה מספק VPN אחד למשנהו.

תמיכת דוא”ל

תמיכת דוא”ל בעיקרון הצורה הנפוצה ביותר של שירות לקוחות VPN. עליך לשלוח דוא”ל למחלקת התמיכה של VPN בנוגע לבעיות העומדות בפניך במהלך השימוש בשירות שלהם. זמן התגובה יכול לארוך משעה עד שעה כמה ימים במקרים מסוימים.

שאלות נפוצות

ה ‘שאלות נפוצות’ סעיף, או שאלות נפוצות הוא אחד המקורות החשובים ביותר ולעיתים קרובות להתעלם מהם עליך לזכור כשאתה נתקל בבעיות ב- VPN שלך. אתה יכול למצוא תשובות להרבה שאלות ללא צורך ליצור קשר עם התמיכה בכלל.

תמיכה טלפונית

חלק מספקי שירותי VPN מציעים תמיכה טלפונית. עם זאת, בהתחשב בהבדלים באזור הזמן, תמיכה טלפונית 24/7 יתכן שלא תמיד יהיה זמין. בהתחשב באופי הטכני של VPNs, ייתכן שתמיכה טלפונית אינה מעשית.

תמיכה במדיה חברתית

לספקי VPN רבים יש את שלהם דפי פייסבוק וטוויטר. אתה יכול לקבל תשובה מהירה פשוט על ידי שליחת הודעה פרטית או ציוץ לדף המדיה החברתית של ה- VPN שלך.

מסקנה על VPN שירות הלקוחות הטוב ביותר

ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost, SurfShark ו- StrongVPN לכולם שירותי טיפול בלקוחות שמוקדשים להבטיח שאף לקוח לא יתקע בבעיה שיש להם את היכולת לפתור.

כמו כן, לכל השירותים שהוזכרו, למעט StrongVPN, יש צוות שירות לקוחות שניתן ליצור איתו קשר בכל עת ביום ובלילה. אם יש לך שאלות או הערות, הקלד את זה בסעיף שלהלן ואנחנו נהיה בטוחים להגיב.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me