האם ProtonVPN אכן בטוח לשימוש?

למרות שהוא חדש יחסית בסצנת ה- VPN, ProtonVPN עושה רושם למדי לאחרונה. עם זאת, אם אתה מסתכל על ביקורות מקוונות, אתה מקבל קצת תמונה מבלבלת. יש אנשים שאוהבים את ProtonVPN ומבקרים את מדיניות אי-היומנים שלה כסטנדרט פרטיות חדש בעוד שאחרים מאמינים שהיא לא כל כך ברורה כמו שהיא פרסמה. כדי לבדוק את העניינים, בחנתי את ה- VPN כדי לענות על השאלה “האם ProtonVPN בטוח?”


האם ProtonVPN בטוח לשימוש?

האם ProtonVPN בטוח לשימוש?

האם ProtonVPN בטוח – מדיניות פרטיות

הדבר הראשון שעליך לבדוק בו בבדיקה אם VPN בטוח או לא, הוא מדיניות הפרטיות. כעת ידוע כי ל- ProtonVPN יש מה שמכונה מדיניות פרטיות שקופה. המשמעות היא שהמדיניות מציינת בבירור מה הם עושים עם נתוני המשתמש. להלן מה שאומרת המדיניות לגבי טענת ה- No-Logs של ProtonVPN:

“כשאתה משתמש ב- ProtonVPN, איננו מבצעים אחת מהפעולות הבאות:

  • רישום את התנועה של המשתמשים או את התוכן של כל תקשורת
  • מפלה לרעה מכשירים, פרוטוקולים או יישומים
  • לחץ על חיבור האינטרנט שלך “

עד כה כל כך טוב, נכון?

הם אומרים שהם רושמים את הדוא”ל שלך (או ProtonID אם אתה משתמש ProtonMail), כרטיסים תומכים, פרטי תשלום (ספציפית, שמך וארבע הספרות האחרונות של מספר כרטיס האשראי).

ProtonVPN רושם גם חותמת זמן בכל פעם שאתה משתמש בשירות, ללא הגבלת זמן. לדבריהם, חותמת הזמן “מוחלפת בכל פעם שאתה נכנס בהצלחה” ותוכל לבקש מ- ProtonVPN למחוק אותה ברגע שתחליט שלא להמשיך בשירות..

אז אם ProtonVPN בטוח? אם אתה מסתכל על מדיניות הפרטיות, אתה נוטה לומר כן.

עם זאת, באופן אישי אני מוצאת שיש בעיה במידע. הרשה לי להסביר.

4 שירותים שונים?

ProtonVPN מציע שירותים שונים לרמות משתמשים שונות. להלן ארבעת סוגי החשבונות שתוכלו להשיג ומחיריהם:

  • חינם: גישה לשרתים משלוש מדינות. מכשיר אחד לחיבור. מהירויות נמוכות.
  • בסיסי: 4 $ לחודש. גישה לכל המדינות. 2 מכשירים בחיבור. מהירויות גבוהות. P2P.
  • ועוד: 8 $ לחודש. גישה לכל המדינות. 5 מכשירים. מהירות גבוהה. P2P. גישה לשרתי פלוס, שרתי Core Secure ו- VPN דרך שרתי Tor. סטרימינג מאובטח.
  • חזון: 24 $ לחודש. גישה לשרתי פלוס, שרתי Core Secure ו- VPN דרך שרתי Tor. סטרימינג מאובטח. ProtonMail Visionary כלול.

כשמסתכלים על ההצעות, אתה יכול לראות שיש הבדל גדול בין סוגי החשבונות השונים שאתה יכול לקבל. בנוסף, ל- ProtonVPN (כמו כל ה- VPN) מגבלות לכמה מכשירים אתה יכול להשתמש בחשבונך בו זמנית.

עם זאת, על פי ProtonVPN, תהליך זה אינו מחייב יומנים. הם טוענים שיכולים לראות בזמן אמת כמה מכשירים המשתמש מחובר. בכל פעם שמשתמש מנסה ליצור חיבור, ProtonVPN בודק כמה חיבורים יש להם ואם הם חורגים מהגבול, שירות VPN לא מתיר ליצור חיבור אחר.

הדבר הבא שצריך להסתכל עליו הוא העובדה שלסוגים שונים של חשבונות יש גישה שונה לשירותים שמציעה ה- VPN.

תוכנית החשבון משויכת לשם המשתמש שנוצר. זה לא קשור לאף סוג של יומן.

ProtonVPN – האם זה שוויצרי או אמריקאי?

בשלב הבא, אנו נבחן מאיפה פועל ProtonVPN.

אם אתה יודע משהו על ProtonMail (חברת האם של ProtonVPN), אתה תדע שזה נוצר כביכול על ידי חבורה של מדענים שעובדים על ה- Large Hadron Collider. נראה שזה לא נכון לחלוטין, והרעיון שפרוטון-מייל “נולד הקפיטריה של CERN” לא ממש תואם את העובדה שהוא למעשה “הומלץ על ידי שירות MIT Venture Mentoring Service והוא מפותח, בחלקו ב- MIT. “

זה לא אומר ש- ProtonVPN לא פועלת משוויץ, כי זה כן (וזה דבר טוב). עם זאת, חלק מהצוות שלו ממוקם בסן פרנסיסקו שנמצאת בארה”ב (לא דבר טוב במיוחד).

שוב, על פי ProtonVPN, ישנם יותר ממאה אנשים העובדים עבור ProtonMail / VPN. שירות VPN קובע כי מדובר בחברה רב-תרבותית עם יותר מ -30 לאומים שונים במספר מוקדים: ג’נבה (HQ), ליטא, מקדוניה, צ’כיה, וארה”ב (סן פרנסיסקו).

בשורה התחתונה, חלק מצוות ProtonVPN שוכן במדינה עם חוקי שמירת נתונים וחיים תחת תחום השיפוט של ארה”ב..

האם תשובה זו “היא ProtonVPN בטוחה”? עדיין לא, אבל זה נוטה יותר את הסרגל אל “לאצד.

האם ProtonVPN בטוח – מאפייני אבטחה

כעת, לאחר שעסקנו בפן הפרטיות של ה- VPN, נעבור לאבטחה.

ProtonVPN משתמש בהצפנה AES 256 סיביות סטנדרטית, שהיא די מוצקה. באשר לפרוטוקולי ה- VPN, הוא מציע רק OpenVPN ו- IKEv2 / IPSec, שאינם כמות גדולה של פרוטוקולים, אך הם די והותר מכיוון ש OpenVPN די מאובטח נחרץ..

הם מציעים גם שרתי “Tor over VPN” ו- “Secure Core”. כעת, הם נראים כאילו שרתי ה- Secure Core הם קידום חדש לגמרי בעולם ה- VPN וששום VPN אחר לא עושה את אותו הדבר, אך זה לא לגמרי נכון. זה רק אומר שכמות שרתים מסוימת מציעה VPN כפול (או הופעת VPN, אם תרצו), וזו תכונה נהדרת שיש לה אך היא בהחלט לא ייחודית.

להלן ProtonVPN להגיד על הליבה המאובטחת שלהם:

ארכיטקטורת ה- Secure Core של ProtonVPN מעניקה שירות VPN מאובטח שלנו יכולת ייחודית להתגונן מפני התקפות מבוססות רשת

לא הוספתי את הפנים הנועזות במשפט הזה, ככה בדיוק כתוב באתר של ProtonVPN. האמת היא שזה לא ממש ייחודי.

זוהי תכונת אבטחה נהדרת, אבל זה בהחלט משהו ש- ProtonVPN לא העלה אתו. אז לא, זה לא ייחודי.

עם זאת, אם אתה מסתכל רק על תכונות האבטחה של ProtonVPN, התשובה שלך ל”האם ProtonVPN בטוחה? ” היה עולה כמו “כן”.

האם ProtonVPN בטוח – פסק דין סופי

אז מה פסק הדין הסופי? בוא נסקור את מה שדיברנו למעלה. ראשית, ProtonVPN כן אומר שיש לו מדיניות ללא יומן, אבל אני מטיל ספק בשקיפות של זה מכיוון שיש יותר מדי מפרטים לשירות שצריכים לנהל יומני נתונים כלשהם. בשלב הבא, בדקנו את טענת ProtonVPN כי היא פועלת אך ורק משוויץ, וראינו שלמרות שהיא נכונה, חסר מידע. העובדה שחלק מהצוות נמצא בארה”ב לא גורם לי להרגיש בטוח מאוד בכל מה שקשור לבטיחות VPN זה. לבסוף, בדקנו את תכונות האבטחה של ProtonVPN, שאני חייב להודות בהן די טוב. עם זאת, נראה כי ProtonVPN נוטה להפריז בייחודיותו, במיוחד מכיוון שהוא טועה בטעות כי יש לו תכונה שאין ל- VPN אחר.

אם אתה מזדווג עם המחירים הגבוהים והעובדה ש- VPN אלטרנטיבי אחרים מציעים הרבה יותר תכונות, אני לא רואה את ProtonVPN כבחירה איתנה עבורי. האם ProtonVPN בטוח? הייתי אומר לא, פשוט מבוסס על העובדה שהוא לא ממש שקוף עם בסיס המשתמש שלו.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me