כיצד לבדוק חיבור VPN

העולם המקוון משתנה במהירות. אנשים מאבדים במהירות את יכולתם להגן על עצמם מפני האקרים אופורטוניסטיים. כדאי לבדוק שירות VPN לפני שתתחיל להסתמך עליו. זה יעשה דרך ארוכה להבטיח את בטיחותך המקוונת. עם זאת, לא כל ספקי שירותי ה- VPN שווים. חיבור VPN מוגדר בצורה לא טובה יכול להותיר את פרטיות הסייבר שלך חשופה. לכן, חשוב מאוד לבדוק את חיבור ה- VPN שלך, במיוחד אם אתה משתמש בספק שירותי VPN מסוים בפעם הראשונה. כיצד ניתן לבדוק VPN??


כיצד לבדוק חיבור VPN

כיצד לבדוק חיבור VPN

אימות הצפנת נתונים באמצעות VPN

זה אולי נשמע מזעזע, אך מספר שירותי VPN למעשה לא מצפינים את הנתונים שלך לפני העברתם. דוח רב-מוסדי שפורסם לאחרונה חשף כי למעלה מ- 18 אחוז מ- VPNs אנדרואיד אינם מבצעים קידוד נתונים. כמה מוסדות ראויים לציון ערכו את הדו”ח. ביניהם היו אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי ו- CSIRO מאוסטרליה. דו”ח זה עורר כמובן חששות וכעת מומלצים לאנשים לאמת את קידוד הנתונים. אמנם ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אולם אחת הקלות ביותר היא Glasswire.

מה זה Glasswire וכיצד אוכל להשתמש בו?

Glasswire היא אפליקציה הזמינה ברוב הפלטפורמות. זה חופשי לשימוש ומציג את מצב ההצפנה של כל היישומים המופעלים במערכת ההפעלה. אם היישומים שלך שולחים נתוני HTTPS / SSL, אתה יכול לנוח בקלות. עם זאת, אם הם רק שולחים נתוני HTTP, ה- VPN לא מבצע את עבודתו.

אמנם יתכן כי נתוני HTTPS עשויים לא להיות מוצפנים בפועל, אך לרוב הם כן. אתה יכול לבדוק מנות נתונים בודדות אם תרצה, אך בדרך כלל זה לא הכרחי.

כיצד להשתמש ב- Glasswire לבדיקת הצפנת VPN

 1. הורד, התקן והפעל את Glasswire.
 2. הפעל את ה- VPN שלך.
 3. בצע פעילות מקוונת הכוללת הורדת נתונים.
 4. בדוק את לשונית השימוש ב- Glasswire.
 5. בדוק את קטע האפליקציות.
 6. מצא את ה- VPN שלך שם.
 7. אמת את מצב ההצפנה שלה.

יש לנתב את כל התנועה המגיעה למכשיר דרך VPN באמצעות SSL / HTTPS. עם זאת, יתכן ונתח זעיר של נתונים לא יהיה. זה נקרא לחיצת יד של VPN והגודל יישאר זהה לאורך כל הדרך.

בדיוק כמו Glasswire, Wireshark הוא כלי אימות נוסף ל- VPN. למעשה, הוא מדויק יותר מ- Glasswire שכן הוא בודק מנות נתונים בודדות המגיעות או עוברות מהמכשיר שלך. כך תוכלו לראות אם הנתונים מוצפנים או לא.

כדי לעשות זאת, עליך לבצע את אותו הנוהל של Glasswire. הקפד להוריד את הגירסה הנכונה לפי Windows 32-bit או 64-bit שלך.

כיצד לבחון דליפות IP ב- VPN שלי

VPNs משמשים גם פונקציה חשובה של מיסוך כתובת ה- IP שלך בנוסף להצפנת הנתונים שלך. זה מאפשר להשתמש בכתובות ציבוריות כפי שמודבקות על ידי שרתי VPN. עם זאת, יתכן שאתה נתון למספר הדלפות פרטיות של VPN. אלה יביאו לחשיפת כתובת ה- IP שלך יחד עם היסטוריית הגלישה שלך. הסוגים הנפוצים ביותר של דליפות הם:

דליפות IPv6

זה קורה כאשר ה- VPN שלך אינו תומך בכתובות IPv6 ועליו לנתב את הנתונים ללא הצפנה. לפיכך, המיקום שלך בפועל ייחשף באמצעות כתובת ה- IP שבשימוש. ישנן שתי דרכים לפתור בעיה זו:

 1. בחר VPN נתמך IPv6.
 2. לחלופין, באפשרותך לבטל את הבחירה בניתוב IPv6 דרך שירות ה- VPN הקיים שלך.

דליפות DNS

מערכות שמות תחום משמשות מכשירים לשליחת בקשות לתרגומים לכתובות IP מספריות. אתה יכול לומר שהוא פועל כמו ספריה טלפונית. עם זאת, ספק שירותי האינטרנט שלך עשוי לנסות ליירט את בקשת ה- DNS שלך ולהפנות אותם לערוצים שלהם לפני שתשלח אותה אליך.

באופן טבעי, זה יראה להם את פעילויות הגלישה שלך. עם זאת, VPN יכול לעצור זאת. עם זאת, אם לא מוגדר כהלכה, ה- VPN שלך יכול לאפשר שזה יקרה. הדרך הטובה ביותר להימנע ממנה היא להקים VPN המציע הגנה מפני דליפות DNS.

דליפות WebRTC / STUN

תקשורת באינטרנט בזמן אמת או WebRTC יכולים להיות פרוטוקול מועיל. זה מאפשר לדפדפנים להציע שירותים כמו שיתוף קבצים ב- P2P, וידאו צ’אט ושיחות קוליות. עם זאת, הבעיה היא שבאמצעות ביצוע כל אחד מאלה, אתה גם חושף את כתובת ה- IP שלך בפועל. זה ללא קשר לשימוש ב- VPN או בשרת ה- Proxy שלך.

הדרך הטובה ביותר לבדוק את ה- VPN שלך תהיה לעבור ל- ipleak.net. עם זאת, אם אתה רוצה להיפטר מהבעיה לחלוטין, פשוט כבה את WebRTC.

זכור כי הדבר עלול להוביל לכישלון בטעינה של דפי אינטרנט מסוימים. שירותים מסוימים עשויים גם להיפגע. לדוגמה, אם אתה מתכוון להזמין הובלה, תצטרך להפעיל מחדש את WebRTC תחילה.

כיצד אוכל לפתור את כל הבעיות הללו?

הדרך הטובה ביותר להשתמש ב- VPN היא להגדיר אותו בנתב הביתי. ישנם יתרונות עיקריים לכך. בתור התחלה, כל מכשיר שאתה מתחבר לנתב שלך זוכה לאותה הגנה. זה כולל את כל התקני IoT כמו גם כל מכשיר אחר שתרצה לחבר לנתב.

האם חשוב לבדוק את חיבור ה- VPN שלי?

לפעמים, חיבורי VPN יכולים להראות שהם פעילים כשהם לא. זה יכול להיגרם על ידי שגיאת קוד, תוכנה שגויה או סתם הונאה. כדי לבדוק את קישוריות ה- VPN שלך, פשוט בדוק את מצב כתובת ה- IPv4 שלך. אם הוא תואם את המיקום של שרת ה- VPN שלך, הוא עובד. אתה יכול לבדוק את כתובת ה- IP של שרת ה- VPN שאליו אתה מחובר כרגע על ידי ביקור ב- WhatIsMyIP.network.

האם עלי לאמת את חיבור ה- VPN שלי?

תמיד זהיר לבדוק את מצב חיבור ה- VPN שלך. זה נכון במיוחד כאשר משתמשים ב- VPN חדש או בעדכון עדכני.

איך לעשות את זה?

 1. כבה את ה- VPN שלך.
 2. בקר ב- WhatIsMyIP.network.
 3. גלה את כתובת ה- IP הנוכחית שלך.
 4. הפעל את ה- VPN שלך.
 5. טען מחדש את האתר.
 6. אשר את כתובת ה- IP שלך והמיקום המשויך אליה שונה.

באופן אידיאלי, כתובת ה- IP והמיקום שלך צריכים להשתנות מייד לאחר שתפעיל את ה- VPN שלך. אם זה לא קורה, אינך מוגן ועליך לפנות מייד לטיפול לקוחות.

כיצד לבדוק חיבור VPN – מילון סופי

כשאתה מפעיל VPN, בדוק שכל מה שהזכרנו כאן מיושם נכון. במקרה שבדיקות הדליפה שלך יחזרו שוב ושוב חיוביות, בקשו החזר ושנה את ה- VPN. דליפות כאלה פוגעות בפרטיותך ומביסות את מטרת השימוש ב- VPN. אמנם השימוש ב- VPN הוא חכם, לדעת גם כמה יעיל הוא בהגנה עליך חשוב מאוד.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me