שימוש בנתב VPN – יתרונות וחסרונות

כמעט כולנו משתמשים ב- VPN בימינו, בזכות סיפורי החדשות על פריצה והממשלה המרגלת עלינו. והעניין הרב שקשור ל- VPN הוא שרוב החברות מאפשרות לך לחבר מספר מכשירים ברישיון יחיד. כך שתוכלו לשלם עבור רישיון אחד בלבד ולהתקין ולהשתמש ב- VPN בו זמנית במספר מכשירים. אמנם זה נהדר והכול, אך הבעיה היא שלרובנו לפחות 3-4 מכשירים בנפרד. אינך יכול לאבטח את כל המכשירים מכל המשפחה שלך באמצעות VPN יחיד. רוב ספקי ה- VPN מאפשרים לך להתקין את אותו ה- VPN על עד 5 מכשירים (או אולי 6). מה אם אתה רוצה לאבטח את כל המכשירים בבית שלך עם אותו VPN? זה כולל את כל המחשבים הניידים, הסמארטפונים, הטאבלטים, קונסולות המשחק והטלוויזיות החכמות בביתכם. עובדה היא שרוב הבתים כוללים כ-10-12 מכשירים שפועלים באינטרנט. אם אתה מקבל VPN המאפשר לחמישה מכשירים להתחבר בו זמנית, תצטרך לקנות 3 רישיונות לכיסוי כל המכשירים. או שאתה יכול פשוט לקבל רישיון אחד לנתב. בדרך זו, כל הרשת הביתית שלך תהיה מוגנת וכל מכשיר שמתחבר אליה יהיה באופן אנונימי באינטרנט.


שימוש בנתב VPN - יתרונות וחסרונות

שימוש בנתב VPN – יתרונות וחסרונות

שני סוגים של נתבי VPN

בעת התקנת VPN בנתב, אתה יכול להוריד את קבצי התצורה ולהתקין אותם בנתב, או לקנות נתב שהוגדר מראש. רכישת נתב שהוגדרה מראש היא קלה מכיוון שאינך צריך לבצע התקנה כלשהי. פשוט חבר אותו ויתקין עליו VPN. אבל אם כבר יש לך נתב, עדיף להוריד את הקבצים ולהגדיר את הנתב במקום לקנות אחד חדש (אלא אם כן לא אכפת לך לבזבז כמה מאות דולרים).

שימוש בנתב VPN: המקצוענים

אתה יכול ללכת לכל דרך שתעבוד עבורך. הנה מה הנתב VPN יכול לעשות בשבילך.

התקנה חד פעמית

הדבר הראשון שאתה צריך להבין על נתבי VPN הוא שהם עובדים באותו אופן כמו נתבים רגילים למעט חיבור האינטרנט מנותב דרך השרתים של רשת פרטית. משמעות הדבר היא שכל מכשיר שתתחבר לנתב יקבל את מלוא ההגנה של VPN.

כשאתה מתקין VPN במספר מכשירים, תצטרך להוריד ולהתקין אותו בכל מכשיר בנפרד. השווה אותו לנתב שזקוק להתקנה אחת בלבד – ברגע שיש לנתב VPN עליו, אינך צריך להתקין VPN בכל מכשיר בנפרד. פשוט חבר את המכשירים שלך לנתב בדרך הרגילה ותוכל להיות מאובטח באינטרנט.

חיסכון עלויות

אין עלויות נוספות של הרשמת VPN בנתב. לדוגמה, אם חברה גובה 10 דולר עבור מנוי חודשי, היא בדרך כלל תהיה זהה, לא משנה באיזה מכשיר היא מותקנת.

זה חוסך כסף מכיוון שאם יש לך אנשים רבים המשתמשים באינטרנט בבית וכולם צריכים VPN, כולם יכולים להתחבר אליו ואתה לא צריך לקנות מספר מנויים או רישיונות.

זכור כי גם אם אתה קונה נתב שהוגדר מראש, עדיין עליך לרכוש מנוי VPN.

בין אם אתה קונה נתב שהוגדר מראש או מוריד את קבצי התצורה ומתקין אותם ידנית, נתב הוא תמיד עסקה זולה יותר מאשר קניית מספר מנויים לכל המשפחה..

ידידותי לכל הפלטפורמה

זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של נתבי VPN. כפי שנדון קודם לכן, רובנו מחזיקים במספר מכשירים. ולא כל חברות ה- VPN מספקות תמיכה מרובת פלטפורמות. לדוגמה, אם ברצונך להתקין VPN בטלוויזיה החכמה שלך, אתה תגלה שאין הרבה ספקים המציעים אפליקציות תואמות לזה..

הפיתרון – VPN על הנתב. פשוט הגדר את ה- VPN בנתב שלך (או קנה נתב שהוגדר מראש) וחבר אליו את הטלוויזיה החכמה. זה מקצץ במאמץ ובעלויות. בעוד שתצורה בנתב אכן נוקטת בצעדים נוספים, זה רק דבר חד פעמי וברגע שזה ייעשה, תהיה מוכן להשתמש בו לכל החיים שלך..

אבטחה מלאה

הגדרת חיבור VPN בנתב פירושה שכל הרשת של הבית שלך מאובטחת. VPN מוסיף שכבה נוספת של פרטיות ואבטחה לכל הפעילויות המקוונות שלך. זה גם מקשה על האקרים ופושעי סייבר פוטנציאליים להתפשר או לפרוץ לרשת ה- WiFi שלך.

אנונימיות מקוונת

כל מכשיר שתתחבר לנתב ה- VPN שלך יקבל אנונימיות מקוונת מלאה. בין אם זה הסמארטפון, המחשב הנייד, הטלוויזיה החכמה, מכשיר המשחקים או הסטרימינג שלך, ספק השירות שלך או אף אחד אחר לא יוכלו לעקוב אחר מה שאתה עושה באינטרנט.

שימוש בנתב VPN: חסרונות

אבל לא הכל כיף ומשחקים. להלן מספר חסרונות של נתבי VPN.

מכשירים נוספים מהירות נמוכה יותר

החיסרון הראשון שיש לקחת בחשבון עבור נתבי VPN הוא שהם הולכים לאט ככל שיותר ויותר מכשירים מחוברים אליהם. בעוד שכל מכשיר יהנה מהמתקן של קישוריות מוצפנת, הוא גם יחווה זמן טעינה איטי יותר מאשר אם כל מכשיר ישתמש ב- VPN משלו..

משמעות הדבר היא שלכל מכשיר שאתה מתחבר לרשת הביתית שלך, אתה מתכוון לחלק חלק מהמהירות שלך. קל לראות מדוע זה עשוי להוות הרתעה עבור אנשים רבים, במיוחד לאלה שרוצים קישוריות מהירה.

מהירות נמוכה היא בעיה עצומה עבור אנשים שרוצים להזרים סרטונים או לשחק במשחקים מקוונים – חציצה פשוט מעצבנת מדי. עם זאת, אם יש לך חיבור מהיר בבית ו- VPN במהירות גבוהה, המהירויות עדיין יהיו הגונות גם אם 10-12 מכשירים יתחברו אליו. וודא שאתה מקבל VPN עם מהירויות גבוהות.

עיין בכמה מהמלצות ה- VPN המהירות ביותר.

התקנה מסובכת

הגדרת נתב VPN זה תהליך די מסובך. אם אתה משתמש מתחיל, הדבר עשוי להיות קשה עבורך. עם זאת, מרבית חברות ה- VPN מספקות שלב אחר שלב המסייע למשתמשים שלהם בתהליך ההתקנה. לרבים מהם אפילו יש תמיכה בצ’אט בשידור חי 24/7.

אמנם יש מספיק עזרה להתקנה, אם אתה עדיין חושב שזה משהו שאתה לא יכול לעשות, אתה יכול לקבל מומחה או לקנות נתב מוגדר מראש.

היתרונות והחסרונות של שימוש בנתב VPN – מסקנה

אין ספק כי נתבי VPN הם דרך נהדרת לאבטח את האינטרנט הביתי שלך. עם זאת, אם אתה או רוב המשפחה שלך נשארים בחוץ הרבה ואינך משתמש במתקן, נתבי VPN עשויים לא להיות הדבר הטוב ביותר עבורך. מצד שני, אם אתה ומשפחתך מנצלים את האינטרנט שלך באופן מיטבי בביתך, נתב VPN יכול להיות כלי נהדר לשמירה על ביטחון מפני פריצות וירידות, וגם לחסוך לך מאמץ רב וכסף.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map