8 עצות בטיחות בנושא קניות מקוונות

קניות ברשת נותנות לנו כל כך הרבה אפשרויות. זה קל, זה כיף וזה שובר מחסומים גיאוגרפיים. מוכרים רבים מציעים משלוח מהיר ומציאות מרתקות. אין שום סיבה לא לעשות קניות באינטרנט. למעט אחד – האקרים. מכיוון שעליך להזין את פרטי התשלום שלך באתר, מה אם האקר יגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלך? היו כמה ניסיונות דיוג ואנשים רבים איבדו את הנתונים שלהם. איך אתה יכול להיות בטוח כשאתה קונה פריטים מקניות? להלן מספר טיפים בנושא בטיחות קניות מקוונות, כדי למנוע מכסה מגורמים זדוניים שגונבים את הנתונים היקרים שלך.

8 עצות בטיחות בנושא קניות מקוונות

8 עצות בטיחות בנושא קניות מקוונות

8 עצות בטיחות בנושא קניות מקוונות

ביצוע הטיפים שלהלן יאפשר לך לרכוש את הפריטים המועדפים עליך באופן מקוון מבלי שתצטרך לדאוג להונאה או לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלך..

השתמש באתרים מהימנים

כשאתה מחפש באינטרנט, תראה מספר אתרים שמוכרים אותו מוצר. עדיף להשתמש באתר אינטרנט מהימן. אתרים כמו אמזון הם מהימנים ברחבי העולם ותוכלו לקנות שם דברים בבטחה. חוץ מזה, אמזון למעשה נושאת את כל מה שאתה צריך כך שלא תצטרך להסתכל באתרים אחרים לרוב הדברים. אם אינך יכול למצוא דבר ספציפי באמזון ורוצה לחפש במקום אחר, וודא שאתה בוחר באתר אמין.


שלט נעילה

אם אינך מצליח למצוא משהו באתרים המועדפים עליך, עליך להסתכל באתרים אחרים. אבל איך אתה יכול לדעת אם הם אמינים? כשאתה פותח את האתר, התבונן בסרגל הכתובות / בשורת המצב. תראה את סמל מנעול בשורת הכתובת או בשורת המצב וכתובת האתר שלה תתחיל HTTPS במקום HTTP. פירוש שלט נעילה פירושו שהאתר בטוח לביצוע עסקאות. אל תמסור את פרטי כרטיס האשראי שלך לאף אחד באמצעות דוא”ל. גם אם זה כביכול מגיע מהאתר ממנו אתה מנסה לקנות. הזן תמיד את הפרטים הרלוונטיים בפורטל האינטרנט עצמו.

עקוב אחר דוחות הבנק שלך

הקפד לבדוק את דפי הבנק שלך. אם אתה מבחין במשהו חשוד, עדיף שתדווח על כך בזמן. אם חיובי כרטיסי אשראי נראים דגים, אל תשלם את החיובים אלא אם כן ידוע לך שזו רכישה שבוצעה על ידך. אתה מקבל 30 יום להודיע ​​לבנק על בעיות אפשריות, ולכן עדיף להמשיך לבדוק את ההצהרות שלך.

אל תשתמש בנקודות חמות ציבוריות

נקודות חמות ציבוריות מסוכנות מכיוון שישנם האקרים האורבים מאחוריהם. אם האקר מגדיר נקודה חמה Wi-Fi בחינם ואתה משתמש בו, הם יכולים לראות כל פיסת נתונים שאתה שולח בחיבור זה. תמיד עדיף להסתמך על הנתונים הניידים שלך כשאתה בדרכים. ואם אתה צריך להשתמש בנקודה חמה ציבורית, וודא שאתה משתמש ב- VPN. VPN יצפין את התנועה שלך וישמור על עצמך מפני האקרים. זה חל על כל נקודות החמות החינמיות הזמינות גם במסעדות ובשדות תעופה.

השתמש בסיסמה חזקה

אתרי קניות יאפשרו לך ליצור חשבון. כשאתה נרשם לאתרים כאלה, וודא שאתה משתמש בסיסמה חזקה. אם אתה משתמש באותה סיסמה לכל החשבונות, אסור לך להשתמש בה לקניות. אם מישהו תופס את הסיסמה בחשבונות אחרים, הוא יוכל לפתוח את המידע שלך באתר הקניות ולגשת לפרטי התשלום שלך. ניתן להשתמש במידע זה לשם כוונה זדונית. השתמש תמיד בסיסמה אחרת עבור כל חשבון וודא שאתה מחזק אותה. אם אינך זוכר סיסמאות, אתה יכול להשתמש במנהל סיסמאות טוב.

שמור על מחשב נקי

גם אם תעקוב אחר כל אמצעי האבטחה, האקרים עדיין יכולים לקבל גישה לפרטים שלך. אם מותקנת במחשב שלך תוכנות ריגול זה יכול לשלוח את פרטי ההתחברות שלך ופרטי כרטיס / אשראי להאקרים. אז הקפד להתקין במחשב שלך תוכנית אנטי-וירוס טובה. זה יאתר ויסיר וירוסים ותוכנות ריגול מהמערכת שלך.

השתמש ב- VPN טוב

VPN לא רק יגן עליך מפני האקרים במוקדים חמים ציבוריים, אלא גם מפני האקרים שמנסים לרחרח את הנתונים שלך גם על החיבור הפרטי שלך. זה מצפין את כל הנתונים שלך כך שגם אם ההאקר ישגר אדם במתקפה אמצעית לתפוס את מנות הנתונים שלך, זה יהיה כמעט בלתי אפשרי עבורם לפתוח את ההצפנה. לשם כך, וודא שאתה מקבל VPN שמציע הצפנה של 256 סיביות.

עקוב אחר שיטות העבודה המומלצות

אתה יכול להגן על עצמך על ידי שימוש ב- VPN ואנטי וירוס טובים, אך אתה צריך גם להיות זהיר מפעילויות הונאה. אם אתר אינטרנט מבקש מידע אישי נוסף שלא באמת נדרש לבצע רכישה, אל תבטח בו. לדוגמה, אם הם מבקשים מספר תעודת זהות ותאריך לידה, אל תקנו מהם דבר ולחפש אתר מהימן במקום זאת. כמו כן, לאחר ביצוע הרכישה, התנתק מחשבונך.

מגמות קניות מקוונות מעניינות

על פי BigCommerce.com, 67% ממילניאלים מעדיפים לקנות באינטרנט ולא בחנות. להלן כמה עובדות מעניינות אחרות:

  • 51% מהאמריקאים מעדיפים לקנות באינטרנט
  • 96% מהאמריקאים עם גישה לאינטרנט ביצעו רכישה מקוונת בחייהם.
  • המסחר האלקטרוני צומח 23% משנה לשנה.

קניות באופן בטוח באינטרנט – טיפים נוספים

הסרטון הבא באדיבות NordVPN, מספק מידע נוסף כיצד לבצע את הקניות המקוונות שלכם בעניין מאובטח.

8 טיפים בטיחותיים בנושא קניות מקוונות – הוספה

הקניות המקוונות נהדרות ופותחות הרבה אפשרויות חדשות. ניתן היה להזמין בקלות דברים שלא היו זמינים מקומית עד לפני מספר שנים. עם זאת, רק וודא שאתה משתמש בשירותים מהימנים. ואם משהו נראה טוב מכדי להיות אמיתי, אל תלחץ על הקישור – הוא עשוי להוריד וירוס במחשב שלך. אמנם ישנם כמה האקרים שמנסים לגנוב את הנתונים הכספיים שלך, אך אתה יכול להרחיק את כולם על ידי אימץ כמה אמצעי זהירות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me