האם הולה חוקית ובטוחה לשימוש?

האם הולה בטוחה? לא. זה ספק “VPN” מגעיל ומסוכן אינו סוד ענק. כל אתר אבטחת אינטרנט, אתר ביקורת VPN, ופורום אבטחה מבוסס קהילה היה ערני לדיווח על הסכנות שבחולה. למרות זאת, הרבה אנשים עדיין משתמשים בזה, אולי לא מודעים לכל הסיכונים שחולה מציבה בפרטיותם ובביטחונם המקוון.


האם Hola בטוח לשימוש?

האם Hola בטוח לשימוש?

הולה לא בטוחה. אפילו לא מעט. להלן רשימה מקיפה של סיבות מדוע עליך להסיר את ההתקנה של Hola עכשיו.

הולה: לא ממש VPN

הולה משווקת את עצמה כספקית VPN המציעה תוכנית ללא תשלום ופרמיה. האמת היא שהולה אינה VPN. אפילו לא קרוב.

כדי להתחיל, הולה לא מצפינה את הנתונים שלך. זוהי פונקציה ראשית של VPN ותכונה הכרחית מסיבות פרטיות ואבטחה.

הפונקציונליות הבאה של ה- VPN שהולה אינה מצליחה לספק היא ניתוב מחדש של התנועה. VPNs עובדים על ידי ניתוב מחדש של התנועה שלך דרך מנהרה מאובטחת באחד השרתים שלהם. הולה לא עושה את זה. למעשה, להולה אין אפילו שרתים לעשות את זה עם. מה שהוא עושה זה לכוון מחדש את התנועה שלך למחשב של משתמש אחר. בסופו של דבר תשתמש ברוחב הפס וכתובת ה- IP הציבורית של אותו משתמש בזמן שמישהו אחר יוכל להשתמש שלך.

כיוון מחדש מסוג זה אינו מאבטח את התנועה שלך. זה לא מפריע לצדדים שלישיים לרגל או לפקח על השימוש שלך באינטרנט. זה לא מסתיר את הפעילויות המקוונות שלך. כל מה שהוא עושה זה להכות אותם במישהו אחר, ולהכות אותך בתנועה של מישהו אחר.

האם זה אומר שהולה לא יכולה לעזור לך לבטל את חסימת התוכן המוגבל? לא. אם אתה משתמש ב- IP של מישהו אחר, תוכל לגשת לתוכן המקומי של אותו אדם. עם זאת, הולה אינה מבטלת חסימה של Netflix, BBC או אתר כלשהו הבודק אם יש שרתי פרוקסי.

הגרסה הקצרה של פסקה זו היא שהולה אינה VPN. זה פרוקסי. פרוקסי לא עושים דבר כדי לשמור על בטחון ופרטי באופן מקוון.

הסכנות של רשת עמיתים לעמית של הולה

כפי שהסברתי לעיל, Hola הוא שירות מבוסס פרוקסי, ולא VPN.

עם זאת, הרשו לי להסביר בדיוק כיצד עובדת הולה.

כשאתה מוריד את הולה ומתחבר לרשת שלה, אתה בעצם מחובר לרשת P2P. בדומה לטורנינג, אתה הופך גם ללקוח וגם לשרת. אתה יכול להשתמש במחשב וב- IP של מישהו אחר והם יכולים לעשות איתך את אותו הדבר. משמעות הדבר היא שאתה משתמש ברוחב הפס של זר בדיוק כמו שזר יכול להשתמש ברוחב הפס שלך.

עד כה, אין קידודים, אין מנהור ואתם מאפשרים לאנשים אחרים להתחבר למחשב שלכם. הולה טוענת ששיתוף כתובות IP באמצעות רשת עמיתים לעמית הוא בטוח יותר ואנונימי מאשר שימוש בהצפנות בדרגה צבאית, אך לאחר מכן יש את זה בדף השאלות הנפוצות:

שימו לב למשפט הספציפי הזה: “כמו בכל טכנולוגיה חדשה, בנוסף ליתרונות שהיא מביאה יכולות להיות דרכים לעקיפת הבעיה“. לכן, בעוד שהולה אינה מודה שאפשר להתפשר בקלות על בטיחות רשת ה- P2P שלהם, אכן לקח זמן לזכות את עצמם מכל אשמה אפשרית. מאוד מוצל.

לא כל המשתמשים נולדים שווים

דבר נוסף שקורה Hola עמוק בתוך עמוד השאלות הנפוצות שלה מבלי להסביר כראוי את ההשלכות הוא שמשתמשים מובחרים לא צריכים לשתף את רוחב הפס שלהם.

כן. אם אתה משלם להולה 5 דולר לחודש, אתה קונה טכנית רוחב פס של אנשים אחרים לשימושך האישי. משתמשי הולה פרימיום זוכים להשתמש ברשת P2P מבלי להשתתף בה.

כך מצדיקה הולה היבט זועם במיוחד של השירות שלהם:

“לשימוש מסחרי של עסקים, הולה מספקת פונקציונליות ניתוב דומה דרך רשת הולה תמורת תשלום … כמות התנועה שחולה עוברת דרך עמית ברשת שלה ביום בממוצע היא פחות מ 20 קליפ YouTube. משתמשי פרימיום של [הרשת] משלמים מנוי חודשי ובתמורה משתמשים רק ברשת ואינם תורמים לה במשאבים סרק שלהם. “

נשמע בסדר, נכון? זאת אומרת … התנועה מסתכמת בפחות מקליפ ביוטיוב, אז זה אמור להיות בסדר. ימין? לא בסדר.

הולה בשום דרך אינה שולטת במה שמשתמשי הפרימיום שלה עושים בחיבור שלהם. במילים אחרות, הולה אינה מגבילה את מה שעושים הלקוחות בתשלום עם ה- IP שלך ורוחב הפס שלך. איך בדיוק זה מתורגם בקושי לכל תנועה העוברת ברשתות שלהם? (רמז: זה לא.)

TLDR: הולה מוכרת את רוחב הפס שלך ללקוחותיה בפועל. המידע שלך (תנועה) מופנה מחדש למשתמשים אחרים באמצעות פרוקסי עם אפס הצפנות. אין ממש שום דבר מאובטח או פרטי לגבי אופן הפעולה של הולה. הולה לא בטוחה.

הסכנות בשיתוף / מכירת רוחב הפס

להלן רשימת הסיבות לכך של הולה פונקציה ראשונית כמו שרשת P2P אמורה להיות סיבה מספקת כדי להסיר את ההתקנה:

 • מישהו שמחובר למחשב יכול להשתמש בכל הנתונים שלך.
 • הם יכולים להאט את מהירויות האינטרנט שלך.
 • כל פעילות לא חוקית שתעשה במהלך חיבור זה תיוחס ל- IP שלך. ה- IP שלך לא מוסתר וניתן לייחס אותו ישירות אליך.
 • מישהו שמחובר למחשב שלך יכול בקלות להפעיל תוכניות במערכת שלך (כולל ערכת שורש).

צבא הבוטנות של Hola

Botnet היא רשת מחשבים שהוחדרו / הודבקו על ידי האקר. בדרך כלל ההאקר שולח תוכנות זדוניות לרשימה שלמה של משתמשי אינטרנט. כל מי שבסופו של דבר יתקין את התוכנה הזדונית (מבלי שידוע להם כמובן) יהפוך את המערכת שלו לבוט בצבא הבוטנט של האקר.

זה נותן להאקר שליטה על כל המכשירים הנגועים האלה, ומאפשר לו / לה לפתוח בהתקפות, בעיקר התקפות DDoS, תוך שימוש בכל המערכות הללו..

הולה עושה את אותו הדבר בדיוק. במקום להתקין את התוכנה הזדונית בטעות, משתמשי Hola מצטרפים באופן פעיל לרשת P2P זו על ידי התקנת תוכנת Hola. למעשה, יש הוכחה מוחלטת שמשתמשי הולה הם חלק מבוטנט. מכיוון ש”ספק “זה עובד על בסיס ההנחה של שיתוף P2P, זו פגיעות שלעולם לא תתוקן.

הנה מה Vectra, חברת אבטחת סייבר, הייתה צריכה לומר על הולה לאחר שניתחו את התוכנה:

“בזמן ניתוח הולה, חוקרי מעבדות האיום ב- Vectra מצאו שבנוסף להתנהג כמו בוטנט, הולה מכילה מגוון יכולות שכמעט ונראות שנועדו לאפשר התקפת סייבר ממוקדת ומונעת על ידי האדם ברשת בה מכונה של משתמש הולה. מתגורר. “

ווקטרה המשיכה והסבירה כי:

 • התוכנה יכולה להוריד ולהתקין כל מה שהיא רוצה ללא ידיעתך.
 • הוא מכיל קונסולה מובנית שיכולה להרוג תהליכי הפעלה, להוריד ולהריץ קובץ תוך עקיפת תוכנת אנטי-וירוס, וגישה / שליחת תוכן לכל כתובת IP.
 • מכוסה בתוכנה זדונית.

הולה והלומינאטי

מה שרבים ממשתמשי הולה לא יודעים זה שלחברה יש שירות נוסף במיוחד לעסקים ותאגידים בשם Luminati. היא קובעת כי עסקים משתמשים ברשת Hola כדי לבדוק באתרי האינטרנט שלהם משירותי IP שונים ולבצע ניתוח מתחרים מבלי לחשוף את זהותם. עסקים משלמים לכל ג’יגה-בייט, וזה קצת מוזר.

כדי לעבור ג’יגה-בייט, תצטרך לעשות זאת יותר מאשר “לבדוק באתר שלך”. מבחינה טכנית, Luminati מוכרת רוחב פס. רוחב הפס שלך.

עם זאת זה מחמיר עוד יותר. ארגון בשם אדיוס הולה יצר קשר עם תמיכת הלקוחות של לומינאטי כדי לגלות כיצד הם מונעים מלקוחותיהם לעשות דבר בלתי חוקי עם רוחב הפס שהם רוכשים.

סוכן הצ’אט החי הבהיר מאוד שלומינטי לא יודע מה הלקוחות שלו עושים עם רוחב הפס שנרכש. למעשה, הם השיבו באופן ספציפי “אנו פשוט מציעים לך פלטפורמת פרוקסי. מה שאתה עושה עם זה תלוי בך “ו”אין לנו מושג מה אתה עושה בפלטפורמה שלנו”.

אז, Luminati מוכרת את רוחב הפס של משתמשי החולה לכל מי שישלם ולא עושה דבר כדי לוודא שהם משתמשים בזה כחוק.

Hola רושמת הרבה מידע שלך

אם אתה זקוק לשכנע עוד יותר שהולה אינה עושה דבר כדי להגן עליך, הנה רשימה של כל פרטי המשתמש שהיא רושמת, אשר מוזכרים במדיניות הפרטיות של Hola:

 • נתוני יומן: סוג דפדפן, דפים בהם ביקרו, זמן שהוקדש לדפים, זמן גישה, תאריך גישה.
 • מידע אישי: כתובת IP, שם, כתובת דוא”ל, שם מסך, פרטי תשלום וחיוב, “ומידע אחר”.
 • מידע ברשתות החברתיות (למשתמשים שנרשמים באמצעות חשבון רשת חברתית): שם מלא, כתובת בית, כתובת דוא”ל, תאריך לידה, תמונת פרופיל, רשימת חברים, תיאור אישי ו”כל מידע אחר שהעלית לרשותך בחשבון כזה “..

במילים אחרות, הולה רושמת כל דבר אודותיך.

הם גם מציינים כי הם משתפים את כל המידע הזה עם צדדים שלישיים:

“אנו עשויים לחשוף מידע אישי לספקי שירותים או שותפים אחרים של צד שלישי מהימנים … אנו עשויים גם להעביר או לחשוף מידע אישי לחברות הבנות שלנו, חברות קשורות.”

איך זה מאובטח או פרטי? (זה לא, רק כדי שברור לנו.)

החלופות הטובות ביותר להולה

כדי לחזור על הדברים שאמרתי במהלך הבלוג הזה: HOLA IS לא בטוח. אל תשתמש בשירות זה.

עם זאת, השתמש בשירות VPN אמין ואמין. פרטיותך וביטחונך הם בעלי חשיבות עליונה ביום ובעידן זה. ישנם מספר VPNs תקפים שעובדים כחלופות נהדרות עבור הולה מבלי לסכן אותך, הנתונים שלך או רוחב הפס שלך..

האם הולה בטוחה – מחשבות אחרונות

אני חושב שבטוח לומר שהולה אינה בשום אופן בטוחה או בטוחה. זה לא VPN, למרות מה שהוא משווק את עצמו להיות. היא גם עוסקת בפעילויות די מוצלות עם נתוני המשתמש ורוחב הפס שלה, ומעמידה את כולם ברשת הולה בסיכון תמידי. אם אתה משתמש בהולה, הסר אותה בהקדם האפשרי והפעל בדיקת תוכנות זדוניות וירוסים במערכת שלך. זכור, לך תמיד עם שירות VPN אמין ובדוק את מדיניות הפרטיות של כל תוכנה שאתה משתמש בה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map