מהי מערכת ההפעלה Tails וכיצד להתקין אותה בשלושה שלבים פשוטים

פרטיות מקוונת היא אחד החששות הגדולים ביותר עבור אנשים המשתמשים באינטרנט. כולנו רוצים לשמור על התקשורת המקוונת שלנו פרטית. עם זאת, זה קל יותר מאשר לעשות זאת, למרות שיש כמה כלים להצפנת הדוא”ל שלך ותקשורת דיגיטלית אחרת.


מהי מערכת ההפעלה Tails וכיצד להתקין אותה בשלושה שלבים פשוטים

מה זה מערכת ההפעלה זנבות?

InfoSec היא אחת הקהילות המקוונות הידועות ביותר לפיתוח כלים ושיטות באמצעות רשת Tor. טור מספק יתרונות רבים עם כמה חסרונות וניתן להשתמש בו בזדון. עם זאת, זו לא סיבה טובה למנוע את התקדמותה.

Whonix הוא דוגמא אחת לכך. תוכנה זו יכולה לשמש סף לכל סוג של מערכת הפעלה ולנתב את כל הנתונים דרך טור. אבל Whonix הוא רק דוגמא אחת.

אלטרנטיבה נוספת היא פלטפורמת Tails. מי שמתעדכן בהתפתחויות הביטחוניות יידע שהזנבות שימשו סנודן במהלך הקשר שלו עם עיתונאים.

כי אני השתמשתי ב- @ Tails_live במשך שנים. העיתונאים ששברו את גילויי המעקב ההמוני משנת 2013 הסתמכו כולם. פרויקטים של תוכנה בחינם, בחינם ובקוד פתוח, מצילים את העולם בשקט בכל יום, אפילו כשאתה לא רואה אותו, וההצלחה שלהם תלויה בתמיכה שלך. https://t.co/82mQy1PlQT

– אדוארד סנודן (@Snowden) 19 במרץ, 2018

מה שמייחד את הזנבות?

ל- Tails מספר תכונות שהופכות אותו לייחודי מתוכנת פרטיות אחרת. ראשית, הוא פועל דרך USB או DVD ומשתמש בזיכרון RAM. אז זה לא משאיר עקבות ובטוחים בהרבה מ- Whonix המותקן בכונן הקשיח ומשתמש בשטח הדיסק. גם אם למישהו הייתה גישה פיזית למכשיר בו נעשה שימוש, הוא לא היה מסוגל להתחקות אחר התקשורת.

Tails היא נגזרת של Debian שנוצרה לצורך פרטיות ואנונימיות. יש לו את כל תכונות התוכנה העיקריות כמו דפדפני אינטרנט, לקוחות העברת הודעות, תוכנות משרדיות ותוכנות דוא”ל וכו ‘. זנבות אינם סומכים על יכולות המכשיר העיקרי שכן משתמשים בו באמצעות USB / DVD. זה מקל על השימוש בכל מקום ציבורי או פרטי.

תכונות מערכת ההפעלה זנבות

פלטפורמת ה- Tails מציגה מחדש את פרדיגמות התפעול שלה על פני מערכת ההפעלה המקורית שלך. זה מאפשר למכשיר שלך להיות אנונימי לחלוטין. כמו כן, מכיוון שיש בו את כל התוכנות החיוניות שהועלו מראש, אין צורך לגשת לאינטרנט מעבר להן. אין צורך לומר שהוא לא משאיר צעדים כלל.

  • אנונימיות אינטרנטית מובנית: זו הסיבה הפופולרית ביותר לשימוש במערכת ההפעלה Tails. הוא מכיל דפדפן מבוסס טור בשם Iceweasel complete וכולן תוספות אבטחה מרכזיות כמו HTTPS בכל מקום, AdBlock, NoScript וכו ‘..
  • אימייל מובנה וצ’אט עם הצפנה: מערכת Tails מציעה גם אפשרויות דוא”ל וצ’אט מוצפנות לחלוטין דרך לקוח הדוא”ל Claws ו- Pidgin לצורך העברת הודעות. ל- Claws יש קידוד OpenPGP בעוד שלפידגין יש כלים להצפנה OTR להצפנה.
  • הצפנת קבצים מקוריים: Tails מציע אפשרויות הצפנת קבצים אוטומטיות באמצעות LUKS אם אתה משתמש בכונן USB.
  • מגוון אפשרויות עריכה: Tails מגיע עם כל תוכנות המשרד העיקריות למסמכים, Gimp ו- Audacity לעריכת תמונות ושמע.

כיצד להתקין מערכת זנבות

בניגוד למה שאתה עשוי לחשוב, Tails קל למדי להורדה ולהתקנה. למעשה, התהליך שלו אינו שונה בהרבה מיצירת CD CD אחר של Linux. אך ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי להבטיח שעשיתם זאת נכון.

שלב 1: הורד את הקבצים הדרושים

הורדת Tails דורשת שני דברים: תמונת ISO של Tails וחתימה קריפטוגרפית לצורך אימות זהה.

לדברי מפתחי מערכות Tails, עדיף להשתמש בחתימה כדי לאמת את העותק שלך הוא מהדורה רשמית לא מפונקת. אתר האינטרנט המארח של Tails מכיל תהליך מפורט להבטיח את האמור לעיל. ההוראות מספקות דרך מהירה מלאה עבור Windows ו- Mac OS. מומלץ מאוד לעקוב אחרי זה לפני שתעבור לשלב הבא.

שלב 2: צריבת זנבות לתקליטור / DVD

לאחר שתשלים בהצלחה את השלב שלמעלה, הגיע הזמן להשתמש בתמונת ISO כדי ליצור את מקור האתחול שלך. אם אתה משתמש ב- USB, תוכל לעקוב אחר ההוראות באתר ליצירת ה- USB.

אחרת אתה יכול ליצור התקנת USB לאתחול של Tails ברגע שאתה מאתחל אותו מ- DVD חי. עם זאת, באיזון, יצירת DVD קלה יותר מ- USB. כך תוכלו לעשות זאת:

  • ב- Windows: לחץ על לחצן העכבר הימני / משטח המגע בתמונת ISO, בחר צריבת דיסק דיסק, בחר בכונן ה- DVD שלך.
  • ב- Mac: לחץ על כפתור העכבר / משטח המגע הימני בתמונת ISO, בחר באפשרות צריבת “זנבות …” לאפשרות דיסק ובחר בכונן ה- DVD שלך.

לאחר סיום צריבת ה- DVD של התמונה, תוכלו להשתמש בה כדי לאתחל בזנבות.

שלב 3: אתחול לזנבות

הכניסו את ה- DVD או ה- USB של Tails למכשיר שלכם. אופן האתחול שלו יהיה תלוי באיזו מערכת הפעלה אתה משתמש. להלן פירוט הן ל- Windows והן ל- Mac OS.

  • ב- Windows: גרסאות שונות של Windows כוללות בדרך כלל פרוטוקולים שונים לאתחול כוננים חיצוניים. במקרה שהמכשיר לא יחפש אוטומטית מקור אתחול, אתה יכול לתת לו את שורת הפקודה לעשות זאת. פשוט ערוך את סדר האתחול של ה- BIOS כאשר המכשיר טוען והורה למכשיר שלך לחפש את כונן האתחול. אחרת, אתה יכול להסתכל על ה- BIOS כשהוא טוען את מערכת ההפעלה שלך. ברגע שזה עובר לאיתור מקור האתחול, הפעל אותו לאתחול מ- DVD ומ- Tails.
  • ב- Mac: כאשר ה- Mac שלך נטען, לחץ והחזק את מקש האופציה. זה ייתן לך גישה למנהל ההפעלה. כאן אתה יכול לבחור את מקור האתחול הנכון, כלומר את ה- DVD Tails ואז לאתחל את המערכת. אתה עשוי לגלות שמנהל ההפעלה מקטלג את ה- DVD של האתחול של Tails כ- Windows כך שלא תתבלבל.

סיכום

כל השלבים שהזכרנו לעיל הם בעצם לעזור לאנשים שאין להם ניסיון עם זנבות. השימוש בהם להפעלת המכשיר שלך במערכת ההפעלה Tails, אתה יכול להיות אנונימי לחלוטין. אבטחת סייבר היא שיקול חשוב ולכן אם אתם מודאגים מהאבטחה המקוונת שלכם, עליכם לדעת איזו פרטיות הם מציעים. אנשים נוטים לקפוץ לטור מבלי שהם באמת יודעים איך זה עובד ואיפה הוא חסר. אותו רעיון עובד לפלטפורמת Tails. אך עליכם להבין כיצד להגדיר את שניהם כך שיתאימו לצרכים שלכם. לכן, לפני שתתחיל להשתמש באחד מאלה, עליך להבין במלואם כיצד להשתמש בהם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me