מה זה VPN כפול?

כמקדם חדש לכל עולם ה- VPN, או אפילו כמומחה אבטחה מקוון מנוסה, בטח שמעת כמה דברים על VPN כפול. זוהי תכונת אבטחה שלא כל כך הרבה חברות VPN מספקות, והמעטים שאמנם מקפידים לומר זאת ברשימת התכונות הטובות ביותר שלה. זה בעיקר בגלל שהתכונה מאפשרת לספקים להציע רמת הגנה שההצפנה הרגילה אינה יכולה להבטיח. זה מקשה הרבה יותר על האקרים להשיג קשר עם VPN שיש לו הצפנה כפולה מכיוון שכך, רמת הסבלנות והדיוק הנדרשים לפריצה כמעט בלתי ניתנת להשגה. רמת הגנה כה גבוהה מסוגלת להבטיח שמשתמשים יונעו מכל איום אפשרי על המידע הפרטי שלהם.


מה זה VPN כפול?

מה זה VPN כפול?

מכיוון שייתכן שיש מספר אנשים שאולי לא מכירים כמה VPN כפול כל עובד, בהנחיה זו, אנו הולכים לנסות ולהפוך את הקונספט לקל יותר קל להבנה, וגם להסתכל על היתרונות והחסרונות של שימוש בתכונה כזו.

כיצד עובד VPN כפול

לא יהיה זה מפתיע להניח שחלק מהקוראים שלנו עשויים לחשוב שהמונח “הצפנה כפולה” רומז שרמת ההצפנה הרגילה, שהיא הצפנה של AES 256 סיביות, תהפוך אז ל- AES-512. זהו למעשה ניחוש שהוא לא כל כך רחוק מהסימן, מכיוון שהמשמעות היחידה היא שאותה רמת הצפנה מיושמת, אך נעשה זאת פעמיים.

כדי להמחיש טוב יותר, נניח שיש לנו חיבור VPN פועל המנותב דרך מנהרה מוצפנת לשרת שממוקם במדינה שבחרת. צורת ההצפנה הרגילה בשימוש תהיה AES-256 bit. עם תכונה כמו VPN כפול שנוסף לתערובת, התעבורה מהשרת הראשוני מנותבת מחדש לתכונה שנייה שלא בהכרח מבוססת באותה עיר או אותה מדינה..

זה יתורגם לנתונים המקושקשים שכבר מוצפנים מחדש, מה שמוסיף לקושי של כל צד שלישי כמו ספק שירותי האינטרנט שלך יצטרך לעבור כדי לפענח. זה גם מביא לרמה גבוהה מאוד של אנונימיות, מכיוון שאיש לא יוכל לאתר בקלות היכן היית יכול להפעיל את הקשר שלך.

יתרונות & חסרונות

VPN כפול יכול להיות שימושי ביותר במיוחד לאנשים שמוצאים את עצמם זקוקים לעיסוק בצנזורה קשה באינטרנט. אנשים כמו עיתונאים ופעילים פוליטיים יפיקו תועלת רבה מהשימוש בתכונה מאחר והמשטרים הסמכותיים שהם בדרך כלל מנסים להכניע מוכרים כמי שמשתמשים בכוח רב כדי להשמיע את קולם, במיוחד ברשת.

על ידי שימוש בשירות VPN רגיל, אנשים כאלה אינם מוגנים לחלוטין מההשפעות של כשלים ב- VPN כמו דליפות IP ו- DNS. עם זאת VPN כפול, כשלים כאלה לא יכולים להתרחש, ובאירוע הבלתי-אירוע שקרה, פיסות התנועה שלא יתפרקו היו מצביעות רק על המיקום של השרת הראשון, ומשאירות את השנייה עדיין מסווגת את מיקומך האמיתי.

מכיוון ש- VPN כפול מציע רמת אבטחה כל כך גבוהה, יש לו שני חסרונות מיוחדים שנוטים לכבות מספר לקוחות. אחת מהן היא העובדה שהפיצ’ר בדרך כלל נכלל רק בחבורה העליונה ביותר של החבילות המוצעות, כלומר בסופו של דבר הוא יקר למדי. הנושא השני, וכנראה המצער ביותר, הוא העובדה שברמת הצפנה כה חזקה, מהירות החיבור שלך נוטה לסבול הרבה. במקרים מסוימים, ידוע שהוא איטי דיו כדי לתסכל את המשתמשים בזמן שהם מחכים לסרט או לשידור חי שיגדל. כמובן שזה תלוי במהירות ספק שירותי האינטרנט, אך למותר לציין כי עדיף שתבטיח שיהיה לך רוחב פס גדול לפני שתעבור ל- VPN כפול..

כדי לנסות ולהפוך אותה לאופציה קלה יותר למשתמשים, ישנם מספר ספקים המציעים חיבור VPN כפול בנפרד ל- VPN המוגדר כברירת מחדל, כך שתצטרך לעבור רק לאחרון בזמנים של צורך אבטחה קשה..

איפה ניתן להשיג VPN כפול

הספק האחד העליון שכידוע שמציע VPN כפול הוא NordVPN. כפי שהוזכר בסקירת NordVPN שלנו, זו תכונה שבאמת משפרת את רמת ההגנה באופן מקוון, וגם ידוע שהיא יקרה למדי ליישום אפילו עבור ספק. עם זאת, NordVPN כולל את השירות בין רבים מהתכונות הנחשבות האחרות שלו, כגון מתג להרוג באינטרנט, ויכולתו לתמוך בעד 5 חיבורי VPN סימולטניים למשתמש. השירות תומך גם ב- Onion over VPN, המאפשר לך לשלב את האנונימיות המסופקת על ידי דפדפן Tor עם הצפנה של הצפון הצבאי של NordVPN. תכונת רישום האפס של NordVPN מבטיחה שאף אחד ממשתמשי הגלישה שלהם לא נרשם, והעובדה שהמטה שלהם נמצא בפנמה מקשה על כל מנהלי שמירת נתונים להכניע את ספק השירות..

NordVPN מציע גם הגנה מפני דליפות DNS, כלומר לשירות יש אמצעים שנמצאים בכדי למנוע כל צורה של תנועה “שדולפת” ממנהרת VPN ועוברת דרך שרתי ה- DNS המוגדרים כברירת מחדל. תקלה מסוג זה תיידע את ספק שירותי האינטרנט שלך על סוג האתרים שאתה צופה בהם. לבסוף, NordVPN מציע שרתים ייעודיים המאפשרים לך לבצע אופטימיזציה של ביצועי שירות VPN שלך בהתאם לשימוש שלך ותומך בשיתוף קבצי P2P וטרורינג לאלה שעבודתם העיקרית כוללת החלפת קבצים בנפח גדול.

התעטף ב- VPN כפול

שימוש ב- VPN כפול בהחלט יביא לבלתי אפשרי לנתוני המשתמש להסתנן. עם זאת, התפיסה היא שהיא עשויה להיות יקרה יותר ממה שחשבת, והיא עשויה באמת להאט את הקשר שלך. סיבות כאלה רק מכתיבות כי קשר כזה צריך להיות אתר נופש שמופנה אליו רק כאשר הוא הופך להיות הכרחי לחלוטין. כמו כן, לפני שתירשם כמנוי תחת ספק שמציע VPN כפול, כדאי להבטיח שהחיבור שלך יהיה מהיר מספיק כברירת מחדל, כך שהוא לא יואט לנקודה שהוא יהפוך מתסכל ברגע שהפיצ’ר החדש יושם..  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map