האם בטוח לשימוש נקודה חמה ציבורית ציבורית WiFi?

מקומות ציבוריים רבים, כגון מלונות, מסעדות, בתי ספר, מכללות, ו שדות תעופה, מציעים נקודות חמות ציבוריות WiFi חינם. בעוד שהנקודות החמות הללו מציעות שיטה נוחה להיכנס לרשת ולבדוק אתרים חברתיים כמו פייסבוק או טוויטר, הם כן כופים א איום על פרטיותך. במאמר זה, אדון בשתי הסכנות הכרוכות בחיבור ל רשת WiFi Hotspot ציבורית ציבורית בחינם – – כמו גם שיטות ל הגן על המידע הפרטי שלך תוך כדי שימוש ברשתות אלה.


האם WiFi בחינם בטוח לשימוש?

האם בטוח בחינם WiFi לשימוש?

הסכנות של נקודות חמות ציבוריות בחינם WiFi

המחשב הנייד של Windows או Mac OS של Mac שלך מכיל מידע פרטי רגיש שלא היית רוצה שאנשים אחרים יציתו אותו. זה כולל שמות משתמש וסיסמאות של חשבונות הבנק שלך, חשבונות מדיה חברתית, דוא”ל וחשבונות קניות מקוונים. בזמן הגלישה באינטרנט באמצעות WiFi ציבורי, יש רשימה של איומים אליהם אתה חושף.

סכנת נקודה חמה ציבורית WiFi – 1. רשתות WiFi סוררות

א רשת WiFi סוררת, הידועים בדרך כלל כנקודת גישה סוררת, משמשים הן ב – DoS והן בהתקפות גניבות נתונים. האקר בעצם מקים רשת ‘מזויפת’ הדומה לרשת לגיטימית. העובדה כי אין צורך באימות כדי להתחבר לרשתות אלה הופכת אותם לפיתיון מפתה עבור אנשים שרוצים לגשת לאינטרנט בזמן שישבו בבית קפה או ממתינים בטרקלין התעופה. ברגע שהמשתמש מחובר ל- AP הסוררים, ההאקר יכול לגנוב מידע פרטי מהמכשיר של המשתמש.

סכנת נקודה חמה ציבורית WiFi – 2. צלף מנות

א מריח מנות, או מנתח מנות, היא תוכנית שיכולה ליירט ולתעד תנועה העוברת ברשת דיגיטלית. בזמן שאתה גולש באינטרנט בספריית בית הספר / המכללה שלך, האקרים יכולים להשתמש במריח מנות כדי למקד למנות שנשלחות דרך רשת WiFi ציבורית לא מאובטחת. כל עוד אתה מחובר לאותה רשת כמו ההאקר, אתה נמצא בסיכון פוטנציאלי לגנוב את המידע שלך.

סכנת נקודה חמה ציבורית WiFi – 3. התקפה בין בני אדם באמצע

א התקפה של איש באמצע, aka MiTM, היא אחת השיטות הנפוצות ביותר להשיג גישה לנתונים רגישים על ידי האקרים. במהלך MiTM, האקר יכול לצותת ולעבור לגישה לדפדפן האינטרנט של המשתמש ולנתונים שהוא שולח ומקבל במהלך עסקאות ושיחות. התוקף מאשר מפנה את המשתמש לאתר מזויף שנראה כמו האתר אליו הוא מצפה להגיע. אתרים חברתיים, בנקאות מקוונת, ו אתרי מסחר אלקטרוני הם הממוקדים בתדירות הגבוהה ביותר. ההאקר מסוגל לתפוס אישורי כניסה כמו גם נתונים רגישים אחרים.

סכנת נקודה חמה ציבורית WiFi – 4. פריצה חברתית

במקרים מסוימים, ההאקר עלול להשאיר כונן USB זדוני על שולחן בית הקפה. המשתמש, מתוך סקרנות, מכניס את ה- USB ללא מחשד למחשב הנייד שלו. לאחר סיום ההאקר יוכל לתפוס נתונים רגישים דרך תוכנות זדוניות.

כיצד להגן על נתונים תוך שימוש בחינם Hotspot WiFi ציבורי בחינם – VPN

גישה לאינטרנט אלחוטי בחינם לא שווה להתפשר על המידע הרגיש שלך. עוזב מידע בנקאי או אישורי כניסה למסחר אלקטרוני לחשיפה יכולות להיות השלכות קטסטרופליות. אז האם אתם מפסיקים להשתמש בנקודות חמות WiFi ציבוריות כולן יחד? או, האם יש דרך להגן על עצמך מפני האיומים של WiFi בחינם? אם אתה מעריך את פרטיותך ואבטחתך המקוונת אך עדיין ברצונך לגשת לאינטרנט במקומות ציבוריים, השתמש ב VPN. VPN מייצג ‘רשת פרטית וירטואלית’. חברות ותאגידים גדולים משתמשים ב- VPN כדי להגן / להגן על נתונים יקרי ערך. אין דבר שמונע ממשתמשי אינטרנט רגילים להשתמש ב- VPN.

  • VPN בעצם מאפשר לך להפנות מחדש את כל התעבורה שלך דרך רשת פרטית נפרדת, מאובטחת.
  • VPN מצפין את כל הנתונים שלך. זה מבטיח שההאקר לא יוכל לצותת לפעילות המקוונת שלך. כתובת ה- IP שלך תוסתר מפני האקרים ומרגלים פוטנציאליים.
  • VPN מונע מ- NSA וסוכנויות ממשלתיות אחרות לרגל אחריכם.
  • כמה אתרים חברתיים, כמו פייסבוק וטוויטר, בדרך כלל חסומים בבתי ספר ובמכללות. שימוש ב- VPN מאפשר לך לעשות זאת בטל את החסימה של אתרים אלה.
  • VPN גם מאפשר לך שנה את כתובת ה- IP הציבורית שלך, המעניק לך גישה ל – אתרים חסומים גיאוגרפיים ו ערוצי סטרימינג בתהליך.

עשיתי הרבה מחקרים שקיבלו ספקי VPN שונים. ExpressVPN, למשל, משתמש ב- רשת מאובטחת SSL ביחד עם הצפנה של 256 סיביות מה שמאפשר לעיניים סקרניות להסתנן למכשיר שלך. כמובן, ישנם ספקי VPN אחרים שבהם תוכלו להשתמש גם כדי להגן על הפעילות המקוונת שלכם, בין אם בבית או בציבור. התבונן ברשימה שלהלן.

הסכנות בשימוש בנקודות חמות חינמיות ציבוריות בחינם WiFi – התנתק

בנוסף ל- VPN, ישנם צעדים נוספים שתוכלו לנקוט בכדי לוודא שאתם מוגנים מפני סכנות פוטנציאליות.

  • וודאו שתוכניות האנטי-וירוס וההגדרות תמיד מתעדכנות.
  • הפעל את ‘חומת האש’ במחשב האישי שלך.
  • כבה את הרשת ‘שיתוף’. ניתן לעשות זאת גם ב- Windows וגם ב- Mac.
  • מנע שימוש באתרים המשתמשים ב- HTTP במקום ב- HTTPS. HTTPS מצפין נתונים שנשלחו והתקבלו בין המחשב לשרת האינטרנט.

אל תקל ראש בפרטיות שלך באינטרנט. אתה אף פעם לא יודע מי מרגל או מצותת לך. ככלל, לעולם לא הייתי ממליץ להיכנס לרשת מבלי להשתמש VPN, במיוחד במקומות ציבוריים. האקרים כמעט תמיד מחפשים יעדים קלים. בעוד שהגדרת VPN עשויה להיראות כמו טרחה רבה מדי עבור המשתמש ‘הרגיל’, אתה אמור להיות מסוגל להשיג את העניין ברגע שתגדיר אותו לראשונה. טוב יותר בטוח מאשר להצטער.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me