שמירה על בטיחות בזמן קניות או בנקאות ברשתות WiFi ציבוריות

הטכנולוגיה המודרנית סיפקה לנו המון נוחות. במקום להישאר בבית כדי לבצע עבודה חשובה ברשת, אנו יכולים לנהל משימות תוך כדי תנועה, בזכות הסמארטפונים וה- WiFi הציבורי. בין אם זה מבצע תשלומים באופן מקוון או קניות של הפריטים המועדפים עלינו ומסירתם לפתחנו, אנו יכולים לעשות את כל זה מהטלפונים שלנו, כל עוד נוכל לגשת לרשתות ציבוריות. למעשה, משתמשים ברשתות ציבוריות באופן נרחב מכיוון שהם חוסכים חשבונות באינטרנט. אבל כמה זה בטוח?


שמירה על בטיחות בזמן קניות או בנקאות ברשתות WiFi ציבוריות

שמירה על בטיחות בזמן קניות או בנקאות ברשתות WiFi ציבוריות

עליית פשעי הסייבר

בעשר השנים האחרונות מספר האנשים המשתמשים במכשירים ניידים וברשתות ציבוריות בכדי לבצע תשלומים ולחנות הוכפל. בשנת 2007 רק 30 אחוז מהאנשים עשו זאת.

כעת, יותר מ- 60 אחוז מהאנשים משתמשים ב- WiFi ציבורי לקניות ובנקאות (אם כי אסור להיכנס לחשבונות רגישים המשתמשים ב- WiFi ציבורי – עליך לחכות עד שתגיע הביתה כדי לעשות זאת.

עם זאת, יתר על כן, הדבר הוביל גם למספר הולך וגדל של פשעי סייבר. מגניבת נתונים פיננסיים ועד להחזקת מכשיר לפדיון, סוגים של פשעים מקוונים הם קשוחים. רובם קורים מכיוון שאנשים חושפים מידע רגיש בפומבי.

היה חכם באינטרנט

אמנם לא ניתן להתרחק מכל הנוחיות שהסמארטפונים והרשתות הציבוריות מציעות, אך יש לבצע כמה אמצעי אבטחה כדי לשמור על בטיחות נתונים רגישים. בין אם אתה משתמש באפליקציה לקניות או לבנקאות, או לגשת לאתרים ברשת WiFi ציבורית, ללא אמצעי אבטחה נאותים אתה יכול לחסל נתונים חיוניים.

קניות וגם בנקאות הן משימות רגישות מכיוון שהן כרוכות בעסקאות. זו הסיבה שמומחי אבטחת סייבר מזהירים כי אין לבצע משימות אלה ברשתות ציבוריות. יתכן שאתה משתמש ב- WiFi הפתוח ברכבת או בשדה התעופה, ועדיין יהיה אפשרי לפושעים ליירט נתונים רגישים. אבל זה לא הסיכון היחיד.

הידוק הגדרות האבטחה המקוונות שלך לא מגן עליך מפני גולשי כתפיים – עבריינים שגונבים מידע פשוט על ידי מבט מעבר לכתף שלך כדי לראות מה אתה מקליד.

אם זה בכלל לא אפשרי לא לבצע משימות קניות או בנקאות ברשתות ציבוריות, ישנם צעדים מסוימים שתוכלו לנקוט כדי להגן על עצמכם. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שהאתר או האפליקציה שאתה משתמש בהם הם לגיטימיים.

ניתן לבדוק זאת על ידי בדיקת שם הדומיין של האתר. אם האתר מאובטח, שם הדומיין יתחיל ב- “HTTPS.” אם זה לא מתחיל ב- “HTTPS” ואם אין שלט מנעול ירוק, האתר אינו בטוח והנתונים אינם מוצפנים. כשאתה משתמש באפליקציית הקניות או הבנקאות הלגיטימית, כל העברת הנתונים צריכה להיות באמצעות קידוד SSL ​​מאובטח.

עדכון!

אמצעי אבטחה חשוב נוסף שאסור להתעלם ממנו הוא עדכון תוכנת המחשב ותוכנת האנטי-וירוס שלך. אין להתעלם מעדכונים אלה מכיוון שהם מגנים טוב יותר על המכשיר שלך מפני איומים מקוונים.

כאשר המחשב שלך אינו משתמש בתוכנה העדכנית ביותר נגד תוכנות זדוניות, הוא חשוף לאיומים מקוונים. ביצוע עדכונים שוטפים חיוני לבריאות המכשיר שלך ולאבטחת הנתונים שלך. זה פשוט חכם. 

טעות נפוצה שאנשים מבצעים היא להגיב להודעות הדוא”ל הכחולות המציעות הנחה גדולה או עסקה מפתה. לחיצה על הקישור עשויה להוביל אותך לאתר הונאה ועלולה בסופו של דבר להוריד וירוס או להינעל מהמכשיר שלך..

באופן דומה, דואר שנראה שהבנק שלך מבקש מידע אישי הוא ככל הנראה דואר מפוקפק. אף בנק מעולם לא יבקש פרטים אישיים של לקוחותיו. זכור זאת ימנע מכם לנקוט בפעולה שתצטערו עליה בקרוב.

VPN לאבטחה נוספת

למרות ביצוע כל אמצעי הזהירות הללו, הסיכון לגניבת נתונים נותר. במקרה כזה VPN הוא הפיתרון הטוב ביותר. רשת פרטית וירטואלית היא תוכנה המעבירה נתונים בין המכשיר שלך לשרת VPN דרך מנהרה מאובטחת.

זה כמו רשת פרטית משלך שבה לאף אחד אחר אין גישה לנתונים שאתה שולח או מקבל. כשאתה משתמש ב- VPN במכשיר שלך לכל הפעילויות המקוונות, אי אפשר לאף גורם אחר – מספק שירותי האינטרנט שלך ועד עברייני סייבר – ליירט את הנתונים שלך מכיוון שהם מוגנים על ידי הצפנה חזקה.

קניות באופן בטוח באינטרנט – טיפים נוספים

הסרטון הבא באדיבות NordVPN, מספק מידע נוסף כיצד לבצע את הקניות המקוונות שלכם בעניין מאובטח.

בחירה שלך

VPNs מגיעים בסוגים שונים, בחינם לתשלום, זולים לפרמיה. שירותי פרימיום משתמשים בפרוטוקולי המנהור החדשים והבטוחים ביותר, ויש להם גם את כל התכונות ש- VPN אמור להציע. שירותים בחינם או זולים הם לעתים קרובות איטיים, אינם מציעים תכונות רבות ומשתמשים בפרוטוקולים מיושנים שאינם מספקים את האבטחה הטובה ביותר. אם עליך להשתמש ב- WiFi ציבורי לצורך קניות ובנקאות, תמיד יש להתקין VPN במכשיר שלך לצורך אבטחה מרבית. יש שם כמה דמויות גרועות. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me